"הוא רוצה לעמוד בקצב של אבדיה": על החלטת ים מדר

הסיבות שהובילו אותו להירשם לדראפט מוקדם משחשבנו, התגובה של סביבתו הקרובה ("אולי הוא יודע משהו שאנחנו לא") והשיחות עם הפועל ת"א. היום שאחרי החלטת מדר

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  16.04.20 - 07:00
תחילת כתבה

זה הפתיע לא מעט אנשים בעולם הכדורסל, אבל בהפועל תל אביב לא ממש הופתעו מכך שים מדר מתכוון לצאת לדראפט הקרוב. ועדיין, מצד שני, האדומים כן הופתעו במידה מסוימת מכך שלא עודכנו על המהלך באופן רשמי. ראשי הפועל ת"א שוחחו עם נציגיו של שחקן, כאשר במהלך היום צפויה להתקיים שיחה נוספת בין הצדדים, בה מדר יודיע על כוונותיו באופן ברור יותר.

עצם העובדה שמדר נרשם לדראפט 2020 היא הפתעה, שכן הוא לא מופיע ברוב תחזיות הדראפט. כמובן שעדיין קיימת האפשרות הריאלית שמדר עושה זאת בעיקר כדי לבדוק את השוק - וימשוך את שמו כדי שיוכל לגשת לדראפט 2022, שם ככל הנראה קיים סיכוי גבוה יותר שייבחר.

יש לציין כי בשל נגיף הקורונה שמשתולל בארצות הברית, כלל לא ברור מתי ייערך הדראפט - שאמור להתקיים בעוד כחודשיים וחצי. כפועל יוצא מכך - לא ברור מתי ייערך המחנה הגלובלי של ה-NBA, אליו מדר אמור לקבל זימון אם אכן יירשם לדראפט הנוכחי.

עם זאת, בסביבתו של השחקן דווקא טוענים כי ייתכן שמדר באמת בונה על הדראפט הנוכחי. "יכול להיות שהוא יודע משהו שאנחנו עדיין לא יודעים ושיש קבוצה שמתכננת לקחת אותו", אמר מקורב למדר. "הוא אמנם צעיר, אבל הוא יודע מה הוא עושה - מה גם שהוא לא רוצה להישאר אחרי דני אבדיה".

למדר בן ה-19 יש חוזה לשתי עונות נוספות במדיה של הפועל תל אביב, מה שאומר שאם הוא אכן ייבחר בדראפט הקרוב ואף יקבל חוזה ב-NBA - הקבוצה אמורה לקבל פיצוי כספי.