ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ליגת העל בכדורסל: משרד הבריאות צפוי לאשר את המתווה

משרד הבריאות צפוי לתת אור ירוק לחזרת הקבוצות לפרקט. דירקטוריון המנהלת יכריע בסוגיה באופן סופי ביום שישי הקרוב. המתווה המלא להמשך עונת 2019/20 - בפנים

רועי כהן ועמרי מנהיים  06.05.20 - 22:33

האם גם הכדורסל הישראלי ישוב בקרוב לפעילות? אחרי שיצאה ההודעה על חזרתו של הכדורגל המקומי בסוף חודש מאי, משרד הבריאות צפוי לאשר את המתווה שהגישה לו מנהלת הליגה. יחד עם זאת, ביום שישי הקרוב תתקיים פגישה של דירקטוריון המנהלת ורק שם הדברים יוכרעו.

כזכור, מנהלת הליגה ביקשה מהמדינה - ממשרד הספורט והאוצר - שיתמכו כלכלית כדי שניתן יהיה להשלים את העונה, אבל לא קיבלה תשובה חיובית בנושא. במקביל, הגורמים הרלוונטיים עשו את החישובים ומצאו כי אם יחזרו לשחק, כל קבוצה תפסיד באזור מיליון שקלים (כסף שלא הגיע מסופנסרים, פיצוי פוטנציאלי למינויים וכו'). תחילה ראשי הקבוצות התנגדו לחזור בצורה שכזאת, אבל כעת הם מוכנים לשקול את האפשרות מחדש, בכפוף לאישור מראש ממשרד הבריאות.

ממנהלת הליגה נמסר באופן רשמי: "בשיחה שקיים יו"ר המנהלת שמואל פרנקל עם נציגי משרד הבריאות הובטח לנו שנקבל תשובות עוד הלילה לגבי המתווה שהוצג בפני המשרד.  עם קבלת תשובות אלה אנו נדון בישיבת הדירקטוריון הקרובה על המשך צעדינו. במידה שהליגה תימשך בעונה זו, בזמן שמשרד הבריאות יאפשר התקהלויות כפי שנמסר בהצהרתו של ראש המממשלה, אנו נדרוש כבר העונה לאשר משחקים עם קהל".

המנהלת אף שלחה מסר בנוגע לעונה הבאה: "המנהלת מודיעה כי במידה שבתחילת העונה הבאה לא יהיה אישור לשחק עם קהל, וככל שלא יהיה פיצוי מהמדינה לכך - לא נפתח את העונה הבאה".

להלן המתווה שהוצג בפני משרד הבריאות:
1- החזרת הזרים לישראל.
2- הכנסת כל השחקנים והצוותים לבידוד של שבועיים.
3- פתיחת אולמות הכדורסל וביצוע עבודות חיטוי בהם.
4- שלושה שבועות של אימונים בתום 14 ימי הבידוד.
5- בידוד סביבת המשחק - על כל נותני השירותים והעובדים שסובבים את המשחקים (שופטים, אנשי מזכירות, סטטיסטיקאים, עובדי אולם וכו').
6- קיום בדיקות קורונה לכל השחקנים ואנשי הצוות (כ-500 איש). אם יימצא אדם חולה, הוא לא יוכל לקחת חלק בליגה.
7- המשחקים עצמם: יתקיימו בשני אולמות שיעברו חיטוי על פי הנחיית משרד הבריאות. לא תורשה כניסת קהל למשחקים, שישודרו בטלוויזיה. בסך הכל המנהלת מעריכה את השלמת החזרה לפעילות ב-11 שבועות.

ההצעה לליגת הקיץ כבר ירדה מהפרק
מוקדם יותר התקיימה ישיבת דירקטוריון המנהלת, ובו עלתה הצעה מעניינת במיוחד, שלאחר מכן ירדה מהפרק. ההצעה הייתה הקמת ליגת קיץ, שתורכב משחקנים ישראלים בלבד ואפשרות לעד 2 זרים בכל קבוצה. כעת, אם כן, המאמצים הם בניסיון לחדש את העונה הנוכחית.

מתווה ליגת הקיץ שהוצע דיבר על טורניר מקוצר של מספר שבועות עם סגלים אחרים ממה שהיו העונה, ובמנהלת מדגישים שהדבר יוכל לצאת לפועל אך ורק אם תהיה היתכנות כלכלית וכל הגופים שתומכים בפעילות הכדורסל, יסכימו לתמוך בטורניר מסוג זה (הטוטו, זכויות שידור). 

במנהלת קיוו שהטורניר על טהרת הישראלים ישכנע את משרד האוצר ומשרד הספורט להירתם גם ברמה הכלכלית, ולייצר ליגה ראשונה מסוגה בישראל. אחרי שהיוזמה נפלה, לא ברור כיצד יחדשו את העונה הנוכחית, שכן רוב הזרים של ליגת העל נמצאים כרגע מחוץ לישראל ויהיו מחויבים בבידוד.

בתוך כך, ארגון שחקני הכדורסל יקיים ביום חמישי פגישה דחופה, כחלק מהמאבק על החזרת הליגות לפעילות. בפגישה ייטלו חלק שחקנים בכירים מקבוצות הליגה, כאשר הכוונה היא לא לוותר לכל גורם בענף שאינו פועל להחזרת הפעילות. "לא יכול להיות שבזמן שהכדורגל חוזר לפעילות, את הכדורסל מפקירים", חבר הנהלת ארגון השחקנים, שמעון אמסלם אמר, "אנחנו לא נשתוק מול כל גורם בענף שלא יעשה הכל כדי שהליגה תחזור".