רמי כהן: "מכבי יהירה. הליגה תמיד שימשה עבורה כתפאורה"

הסערה צוברת תאוצה: אחרי הפועל י-ם, נס ציונה וגלבוע/גליל - גם הפועל ת"א ורמי כהן עלו להתקפה. אמירות פדרמן ("זה לא לעניין ולא מפתיע"); האפשרות שהעונה תיפתח ללא מכבי ("כל הכדורסל יפעל לפי גחמותיה של אחת?"); והנזק ("בכל מצב הליגה תיפתח")

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  11.05.20 - 21:30
תחילת כתבה

הכדורסל הישראלי אמנם סיכם על מוותה שיחזיר את הכדור הכתום למגרשים, אבל השריפות שנוצרו בעקבות ההחלטה עדיין לא כבו. אחרי האמירה של אחד מבעלי מכבי ת"א, דיוויד פדרמן, ל"חדשות הספורט" - הגיעה התשובה של מי שעומד בראש היריבה העירונית, הפועל ת"א, ואחד מחברי דירקטוריון מנהלת הליגה, רמי כהן.

אבל תחילה, נזכיר את אירועי הפרק הקודם. כזכור, אמש הצהובים הוציאו הודעה רשמית לפיה הם לא יעדיפו את היורוליג על הליגה המקומית במידה שלוחות הזמנים יתנגשו. ההודעה הזאת, הביאה עימה לא מעט תגובות כועסות, שגררו את דיוויד פדרמן להסביר את עצמו. אלא שבשיחה עם ערוץ הספורט, פדרמן ליבה את היצרים אפילו יותר עם אמירות כמו "לא מפתחים את הכדורסל במשחקים מול נס ציונה"; "ליגת העל חשובה לנו, אבל אין בה אופק"; ו"שהפועל ת"א או ירושלים יקחו אליפות, לא נכעס אם ימשיכו את הליגה בלעדינו".

"פדרמן אתמול שפע מרגליות", אמר תחילה כהן. "אני חושב שזה היה לחלוטין לא לעניין, המנהלת מגלה סבלנות וסובלנות לכל הקבוצות שמשחקות באירופה - ובמיוחד למכבי ת"א. אגב, הרבה פעמים לא לטעמי. אבל יש פה סיטואציה מיוחדת שאין בכל שנה וגם לא בכל עשור, והתקבלה ההחלטה היחידה שהייתה יכולה להתקבל במנהלת - וזה להמשיך את הכדורסל".

"לוח הזמנים הוא מאוד מורכב, והיו למכבי ת"א מספיק הזדמנויות לבוא ולהגיד את כל מה שעל ליבם", המשיך יו"ר הפועל ת"א. "לבוא ולתקוף את כולם אחרי שהתקבלה החלטה, עם היענותם אפילו - זה לא במקום, לא לעניין, אבל גם לא מפתיע אותי. זו יהירות שקיימת שם תמיד, מכבי מתייחסת לליגה הישראלית כתפאורת רקע ואנחנו לא רואים את עצמינו כתפאורת רקע".

"לכן, כל אחת מהאמירות - בין אם הרמיזות לגבי הדלפת מידע או העלבונות לנס ציונה, שהיא באמת אחת הקבוצות המרגשות בארץ ואחת שעשתה עבודה יפה בשנים האחרונות - הן לא לעניין. וכל זאת אחרי שלישיבת המנהלת הגיע ניקולה וויצ'יץ', שבכלל לא צריך להיות שם ובכל זאת נתנו לו לדבר ולנסות ולסתור את החלטות הדירקטוריון. מהבוקר עד הלילה - כל מה שנעשה שם בלתי מקובל, אבל שוב, זה שלהם, אני אחראי להפועל ת"א ולחלק שלנו במנהלת הליגה".

בנוגע לאופציה שאכן תיפתח ליגה בלי מכבי, הוסיף כהן: "המנהלת צריכה לפתוח את הליגה, נקודה. אגיד זאת אחרת, יש עדיין 11 קבוצות אחרות ששוות התייחסות והן צריכות לפתוח ליגה. זה נראה לכם ריאלי שכל הכדורסל בישראל אמור לפעול לפי הגחמות של קבוצה אחת? מה גם שאין לה את הפתרונות ורק אולי בעוד שבועיים היא תדע משהו. ודאיי שלא. הכדורסל הישראלי החליט על חזרה וזה הדבר הנכון, כל היתר לא תלוי בנו. הכדורסל חייב להיות משוחק במדינת ישראל".

על הנזק שנגרם לליגה, במידה שמכבי ת"א אכן תעמוד במילתה, הוסיף וסיכם כהן: "בתפיסה שלי, וזה לא קשור לכדורסל או למכבי, אני אף פעם לא רואה את הנזק - אלא מחפש את התועלת. בכל דבר רע, יש טוב. אנחנו רוצים לפתוח את הליגה בשלמותה, עם 12 קבוצות, ולהתמודד על אליפות, ירידה וכל השאר. היה וזה לא יקרה, צריך לדעת, ואני מאמין שנדע, להפיק מזה את המיטב. אם הליגה תיפתח? עברה החלטת מנהלת שהליגה תיפתח, והכדורסל ישוחק החל מה-21 ביוני - וזאת גם ההחלטה הנכונה, לא כדי לעשות דווקא, אלא כי זה מה שצריך לקרות".