יאניס ספרופולוס: "נתנו לאוהדים רגעים בלתי נשכחים"

מאמן מכבי תל אביב על ביטול עונת היורוליג: "זו היתה החלטה נכונה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.05.20 - 11:22
תחילת כתבה

אחרי ביטול היורוליג, מאמן מכבי ת"א התראיין היום (שישי) לאתר המועדון וסיפר על תחושותיו: "התחושה היא חמוצה-מתוקה ביחד. מתוקה כי הייתה לנו עונה טובה מאוד וחמוצה כי אנחנו לא יכולים להמשיך ולהילחם וללכת רחוק יותר כמו שרצינו לעשות והאמנו שאנחנו יכולים לעשות". 
 
"הייתה לנו התקווה שהטורניר ימשיך ונשחק, אבל אנחנו מבינים שבגלל ענייני בטיחות אי אפשר לשחק", מודה ספרופולוס. "יש שוני בין 10 מדינות ו-18 קבוצות שמגיעות מהן. הסנכרון הוא קשה, לא אפשרי להתגבר על הדבר הזה שמחוץ לידיים של כולם. זו הייתה ההחלטה הנכונה. אנחנו מסיימים בתחושת פספוס גדולה".
שמעון מזרחי אמר שמדובר ביום עצוב, ניקולה וויצ'יץ' הזכיר שהיינו במאזן ביתי מדהים של 31:1 ולמרות שהעונה לא הסתיימה, נתנו רגעי אושר רבים לאוהדים.

על העונה עצמה אמר "אנחנו שמחים שנתנו רגעים בלתי נשכחים לאוהדים שלנו. אני אוהב מאוד את האווירה שהייתה העונה בהיכל. תמיכה, רעש ולחץ על היריבה, זה הזכיר את יד אליהו הישן. זה משהו שאני רוצה שנמשיך בעונה הבאה, כאשר אני מקווה שיהיו אוהדים במגרשים מהרגע הראשון".

"אני רוצה שנמשיך להיות המקום שהכי קשה ליריבות לשחק בו", מדגיש המאמן. "זו הבטחה מהצד שלנו והבטחה של האוהדים שהם ימשיכו להיות קשוחים ולעזור לנו ויחד נחגוג ניצחונות גדולים. אנחנו מחכים כבר למשחקים האלה שוב ולרגעים האלה שוב".

על הקהל הצהוב: "אין מילים לתאר את התחושות שלי והרגשות שלי כלפי האוהדים. הם אוהבים אותי והם יודעים שאני אוהב אותם בחזרה. הם תומכים בקבוצה, תומכים בי וזה משהו שאני לא אשכח כל החיים. זה אחד הזכרונות הכי טובים בכל הקריירה שלי, זה יותר מתואר. בסוף היום אתה זוכה בתארים, זוכה באליפויות, משחק במשחקים גדולים ומנצח משחקים גדולים, אבל דברים כאלה ורגשות כאלה מחממים את הלב. והלב שלי מתרחב מאהבה לאוהדי מכבי".

על הקאמבק של ליגת העל: "הליגה הישראלית החליטה לחזור ולשחק. מצד אחד זה טוב, מצד שני צריך להיות זהירים מאוד מהאפשרות שדברים ישתבשו. אנחנו כמועדון עושים את הכל בשביל השחקנים ובשביל כל הצוות כדי להבטיח ולוודא שכולם בריאים ויישארו בריאים מבחינת סכנות הקורונה".

"נושא חשוב מאוד נוסף זה הפציעות של השחקנים. צריך מאוד להיזהר כאן", מבהיר יאניס ספרופולוס. "אחרי חודשיים-חודשיים וחצי ללא פעילות זה קשה לחזור לשחק, אבל אנחנו נעשה את כל המאמצים בנושא הזה".

הרגע שהכי יזכור העונה: "אני אפתיע. אני אבחר דווקא את המשחק הבודד שהפסדנו בבית לריאל מדריד. זה משחק שהיינו שם, שיחקנו טוב ולדעתי היינו יכולים וצריכים לנצח. רציתי לנצח גם במשחק הזה. היו לנו משחקים קשים שניצחנו כמו מול הכוכב האדום כשניצחנו בהארכה, פנאתינייקוס אחרי מינוס 18 נקודות, אולימפיאקוס על הבאזר, אנאדולו אפס, אבל רציתי גם את המשחק הזה מול ריאל מדריד".