ליגת העל 2021/2022
קבוצה מש’ הפרש נק’
1 הפועל ירושלים 13 0
2 בני הרצליה 14 0
3 הפועל חולון 13 0
4 גליל עליון 13 0
5 הפועל ת"א 14 0
6 מכבי ת"א 14 0
7 הפועל חיפה 13 0
8 נס ציונה 14 0
9 הפועל ב"ש 13 0
10 הפועל אילת 14 0
11 גלבוע גליל 15 0
12 ראשון לציון 14 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יצחק פרי: "לא יודע איך אבנה קבוצה לעונה הבאה"

היו"ר תקף במסע"ת של ראשל"צ: "הספורט סרח עודף במדינה"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  01.06.20 - 15:08
תחילת כתבה

לרגל החזרה ההולכת ומתקרבת של ליגת העל בכדורסל, קבוצות עורכות מסיבות עיתונאים בזום, כשהיום (שני) הראשונה לעשות זאת הייתה מכבי ראשון לציון. המאמן גיא גודס, הקפטן עוז בלייזר והיו"ר יצחק פרי נשאו דברים, והתייחסו להרבה מאוד סוגיות שעלו במהלך פגרת הקורונה.

מי שגנב את ההצגה היה יצחק פרי, שכהרגלו, היה חד בדבריו. "אם אני צריך לבנות קבוצה בעוד שלושה חודשים אני לא יודע איך אעשה את זה מבחינת תקציבית", אמר היו"ר. "אבל החשיבות של להחזיר את העונה עכשיו היא מבחינת האוהדים, הספונסרים וכל מי שמסביב. עשינו את זה למרות שאין לנו עזרה, הספורט הוא סרח עודף בשביל המדינה, כאילו שאין אנשים שמתפרנסים מזה. אף אחד לא חושב איך עוזרים לספורט להתרומם. הכי קל זה לבוא ביום של הנפה, ולהרים את הצלחת כולם ביחד".

פרי התייחס גם להחלטה להחזיר את העונה: "מאוד נהנו לחבוט בנו, אנחנו זקוקים לגב מהתקשורת והעיתונות כדי שהספורט יחזור למקום שהוא היה לפני 30 שנה.  מבחינה אישית הייתי מודאג מאיך תיראה הליגה ובשלבים מסוימים הייתי נגד זה, אבל השתכנעתי בישיבת המנהלת, הדרך של אלה שתמכו בחזרה הייתה הדרך הנכונה. אני מאמין שנראה כדורסל טוב, אבל יותר חשוב מזה - זה שהציבור בארץ רעב לספורט ולתרבות".

גיא גודס התייחס לחזרת העונה מבחינה מקצועית: "המומנטום של כל הקבוצות דומה, כולן הפסיקו לשחק. כל הקבוצות מתחילות באותו מקום, למרות שיש שחקנים שעשו יותר ויש שחקנים שעשו פחות. המצב שלנו יחסית טוב, כמעט כל השחקנים חזרו. צירפנו זר אחד, זאק הנקינס, וגם את נועם אביבי וחן כלפון. המטרה שלנו היא להתאמן טוב ולהישאר בריאים, כדי להגיע בכושר הכי טוב לפלייאוף כדי להגיע לפיינל פור".

עוז בלייזר הוסיף: "הכדורסל היה מאוד חסר, אני יכול להגיד שהחבר'ה הישראלים אצלנו עבדו קשה בתקופה הזאת, אף אחד מאיתנו לא ישב בבית. יותר קל להגיע ככה לכושר משחק, כל אחד התאמן בזמנו, עשה ריצות, שיחק כדורסל איפה שאפשר. אנחנו מגיעים במצב פיזי טוב יחסית, שיקל אלינו את החזרה לכושר משחק. צריכים להיות מאוד זהירים וקשובים לגוף שלנו".

ומה המאמן חושב לגבי ההימנעות מפציעות? "אין מתכון מנצח אחד, זה משהו שנכפה עלינו. נצטרך להיות יותר קשובים לשחקנים, יש כאלה שעבדו במשך פגרת הקרורונה ויש כאלה שלא עשוי כלום, נצטרך לשים את כולם באותו קו ובאותו קצב. נצטרך לעבור את השבועות הקרובים בלי פציעות, 19 יום זה קשה מאוד, מאמני הכושר דיברו עלך זה. נצטרך להיות יצירתיים ולצאת מהקופסה שהיינו רגילים אליה, כדי שהשחקנים יגיעו בכושר טוב".

גודס דיבר גם על הביקורות ההולכות וגוברות מצד חלק משחקני הליגה כנגד החידוש: "אנחנו לא אחראיים על שחקנים של קבוצות אחרות. אנחנו מדברים בשם עצמנו ועושים את מה שהמנהלת ביקשה. מהצד שלנו אין שום בעיה. נצטרך את העזרה של כולם, כי יש פה שחקנים שאמורים לשמור על מסגרת של אימון-בית-אימון. אם מישהו אחר לא יעשה את זה, אז אנחנו חשופים לדברים אחרים. התקווה שלי היא שנשמור על עצמנו ושנהיה אחראיים אחד על השני".