קלויארו וסנדי כהן תועדו מבלים, מכבי תערוך בירור

בעוד חבריהם תוקפים את המנהלת על מתווה הבידוד, צמד הפורוורדים צולמו מפרים את ההנחיות. הצהובים בתגובה: "מותר להלין, חובה לציית לכללים". מוקדם יותר, המנהלת פנתה לקבוצות בנוגע לעוד תמונות: "הפרת הבידוד זה חמור, אבל גם להעלות לרשתות?"

עמרי מנהיים ורועי כהן  05.06.20 - 10:40
תחילת כתבה

על רקע המאבק ההולך וגובר של חלק משחקני ליגת העל כנגד חוקי הבידוד של משרד הבריאות במהלך העונה, במנהלת הליגה מנסים להתמודד עם נגזרת נוספת של הסוגיה - הרשתות החברתיות.

לאחרונה, שני שחקני מכבי תל אביב, סנדי כהן ואנג'לו קלויארו צולמו מבלים במקום ציבורי, בניגוד להנחיות. הנושא לא עבר על סדר היום של הצהובים, שהוציאו הודעה רשמית: "מועדון הכדורסל מכבי ת"א מודע לתמונה בה נראים אנג'לו קלויארו וסנדי כהן ברחוב. המועדון יקיים בירור עם השניים, כאשר זו ההזדמנות לומר שבאופן שאינו משתמע לשני פנים: כלל השחקנים חייבים לציית להנחיות ולשמור על כללי הבידוד. מותר להלין ומותר לבקש הקלות בתנאי הבידוד, אבל כל עוד אלה ההנחיות חובה לעמוד בהן".

מיד לאחר הודעת הצהובים, מנהלת הליגה פירסמה הודעה רשמית: ״המנהלת דורשת משחקניה עמידה מוחלטת ומלאה בהנחיות משרד הבריאות, הן כדי שלא לפגוע בפתיחת הליגה והן בהיותם מודל לחיקוי ומעצבי דעה. האחריות לאכיפה ולמשמעת מוטלת על הנהלות הקבוצות".

"ללא קשר למקרה כזה או אחר, ועדת המנהלת אישרה ביום רביעי תקנת שעה אשר מאפשרת למנהלת להשית היטל בסך 30,000 שקל על הפרת בידוד, בכפוף לתקנון המשמעת של מנהלת הליגה וארגון השחקנים - בו נקבע כי הפרת בידוד היא הפרת חוזה וניתן להרחיק שחקן מהליגה על הפרה זו. תקנה זו תיכנס לתוקף מרגע זה לאחר שהועברה הבוקר לקבוצות".

בלי קשר לתמונה של שחקני האלופה, עוד קודם לכן, נחשפו לתמונות נוספות של שחקני הליגה כשהם מפרים את ההנחיות. התמונות הללו, שפורסמו בסטורי באינסטגרם, הובילו לפנייה של אחד מחביר המנהלת לקבוצה בה חברים כל מנהלי הקבוצות בליגה. "אני מבקש מכם לדבר עם השחקנים שלכם. זה שהם מפרים את הוראות הבידוד הביתי זה חמור מאוד, אבל הם גם מעלים את זה ברשתות החברתיות. הרצחת וגם ירשת? זה בדיוק מסוג הדברים שיפילו אותנו".

כידוע, אמש נערכה שיחת זום בה נכחו חלק משחקני הליגה, כדוגמת ג'ייק כהן, עומרי כספי, טיישון תומאס, סולימאן בריימו, יונתן מור, גולן גוט ואחרים, יחד עם המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו. ברקע, עדיין עומדת ההבטחה של המשנה למנכ"ל משרד הבריאות לשחקני מכבי תל אביב, כי ייתכן שיהיו הקלות בכל הנוגע לבידוד הביתי, אם כי נכון לעכשיו - ההנחיות טרם שונו.