קונטרה למחאה: המסר של השחקנים הישראלים

טימור, קפטן י-ם: "הכי חשוב זה לחזור לשחק, גם אם לא נוח"

רועי כהן
רועי כהן  05.06.20 - 13:05
תחילת כתבה

לצד מחאת חלק מהשחקנים - זרים וישראלים כאחד - על תנאי הבידוד שהוצבו עם ההודעה על חידוש ליגת העל, היום (שישי) החליטה נציגות מכובדת של רוב השחקנים הישראלים להשמיע את קולה ולקרוא לכלל השחקנים לכבד את הוראות משרד הבריאות.

"ההחלטה להחזיר את הליגה התקבלה על דעת רובנו תוך קבלת מתווה משרד הבריאות", נמסר מארגון השחקנים, "אנחנו סומכים על משרד הבריאות ששם את בריאות השחקנים, המאמנים והצוותים מסביב לקבוצות בעדיפות ראשונה. עם זאת, חשוב לנו לציין את החשיבות הרבה שאנחנו רואים בהקלות תנאי הבידוד במהלך תקופה זו, כדי לשמור על בריאותנו ובריאות משפחותינו".

המסר מהשחקנים נמשך: "ברור לנו שהתנאים לא פשוטים ואנחנו, כארגון, מתחייבים לעזור ולגבות כל שחקן (ישראלי או זר) שיחליט שאינו מעוניין להמשיך להתאמן ולשחק, בהתנהלות מול הקבוצות ובהפסקת ההתקשרות בין שני הצדדים ללא קנסות או השלכות כאלו ואחרות. מעבר לרצון האדיר לחזור ולעסוק במה שאנחנו אוהבים, הבנו שגם הפרנסה שלנו ושל מאות האנשים סביב ענף הכדורסל תלויה בוויתורים שעשינו".

בר טימור, קפטן הפועל ירושלים, סיכם: "כרגע הסיטואציה לא נוחה לאף אחד. רובנו עם משפחות ותנאי הבידוד לא הגיוניים, אבל לאחר השיחה עם פרופסור גרוטו הובהר לנו שמנסים ובודקים איך אפשר להתחשב ואנחנו מהצד שלנו צריכים לעמוד בהתחייבויות שהסכמנו עליהן כדי לחזור ולשחק, שזה הכי חשוב מבחינת כולנו, גם אם כרגע זה לא הכי נוח".