פארגו צפוי לערוך בכורה מול מכבי ת"א. האנטר ייעדר

גארד הפועל ירושלים נכלל בסגל של קטש לקראת המשחק מול האקסית. סנטר הצהובים ערך אימון מלא, אבל בקבוצה לא יסכנו אותו. בורדיון אמור לערוך בכורה אצל ספרופולוס

רועי כהן
רועי כהן  28.06.20 - 19:06
תחילת כתבה

ג'רמי פארגו, הרכש הנוצץ של הפועל ירושלים, צפוי לערוך את הופעת הבכורה שלו במדים האדומים דווקא מול האקסית המיתולוגית, מכבי תל אביב. הגארד נכלל בסגל של עודד קטש למשחק שייערך ביום שני בערב בהיכל מנורה מבטחים. מנגד, דייוידאס סירווידיס נגרע מהסגל ולא ישחק. בצד השני, אותלו האנטר אמנם ערך אימון מלא, אבל הוא לא יעמוד לרשותו של יאניס ספרופולוס, שכן במכבי מבקשים שלא לסכנו לאור הפציעה בגב ממנה הוא מתאושש. פרדריק בורדיון יהיה בסגל וצפוי לערוך בכורה בצהוב.

שני משחקי ליגה התקיימו העונה בין שתי הגדולות של הכדורסל הישראלי - הראשון בהיכל מנורה מבטחים והשני בארנה בירושלים - ובשני המקרים קבוצת הבית יצאה עם ידה על העליונה. יחד עם זאת, במפגש החשוב ביותר שנערך ביניהן העונה, ברבע גמר הגביע, ירושלים ניצחה את מכבי ת"א ביד אליהו והמשיכה כאמור עד להנפת התואר. אגב, אותו מפגש בארנה במסגרת הליגה, היה האחרון של השתיים בזירה המקומית לפני עצירת העונה בעקבות התפרצות מגפת הקורונה.

יאניס ספרופולוס התייחס לפני האימון המסכם לאותו הפסד ברבע גמר הגביע וטען: "אין לנו חשבון פתוח עם הפועל ירושלים. אני לא חושב שמי מהקבוצות יכולה להפתיע את השנייה, אנחנו מכירים אותם והם אותנו, ומי שיהיה טוב יותר על הפרקט ויעשה פחות טעויות - ינצח במשחק. זה נחמד לכדורסל הישראלי שיש משחק בין הקבוצות האלה".

ספרופולוס נשאל אם העובדה כי המשחק ייערך מול יציעים ריקים, תוכל לספק תמונה ברורה יותר לגבי השאלה איזו קבוצה בין השתיים עדיפה, שכן זה יהיה לכאורה "כדורסל טהור", ללא השפעה מבחוץ. התשובה של המאמן הייתה במקום: "כדורסל טהור זה כדורסל עם אוהדים. זה מאוד מוזר לשחק בלי אוהדים וזה לא ממש כדורסל, אלא משהו אחר. אני מקווה שהעונה הבאה תיפתח עם קהל, כי כדורסל וספורט בכלל נועדו למען האוהדים וכדי לגרום להם להנאה".

ספרופולוס התייחס בקצרה גם ליכולת המרשימה של דני אבדיה במשחקים האחרונים ואמר: "הוא השתפר מאוד, מנובמבר הוא התחיל לשחק טוב מאוד ופגרת הקורונה לא פגעה בהתקדמות שלו העונה".

טיילר דורסי הוסיף: "אנחנו לא צריכים מוטיבציה לקראת המשחק הזה, חיכינו לו מאז ששמענו שחוזרים לשחק כדורסל". על החסרונות של היריבה עם עזיבתם של ג'ייקובן בראון וטיישון תומאס את ישראל, אמר גארד הצהובים: "שניהם עזרו מאוד לקבוצה שלהם והיו טובים מאוד, אבל השחקנים החדשים טובים גם הם. אבל אנחנו לא צריכים להתרכז בהם, אלא להיות מרוכזים ומוכנים מבחינתנו".