"צד את ווילבקין": בארה"ב מתמוגגים מההצגה של מדר

הסופרלטיבים ליהלום של הפועל ת"א מצד אחד ("מוסר נהדר במעבר ותוקף את הטבעת"), האכזבה מדני אבדיה בצד השני ("ערב קשה לכוכב מכבי"). וגם: מה מצב הפציעה של הרכז?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.07.20 - 12:27
תחילת כתבה

בוידאו: כל המהלכים של מדר מהניצחון בדרבי

בימים אחרים, כאלה שהתרחשו ממש לא מזמן, סביר להניח שהפועל ת"א הייתה קורסת בדרבי אמש. היא הגיעה אחרי שהפסידה למכבי על חודו של סל במשחק הראשון, היא הרגישה מקופחת והייתה מרחק הפסד מהדחה מהפלייאוף. אבל הפועל ת"א פוסט הקורונה היא שונה: היא אנרגתית יותר, רוצה יותר וכישרונית יותר - ומי שמייצג את "ערכי הפועל ת"א הישנה" הללו, הוא ים מדר.

גם אתמול (שלישי), בדיוק כמו בכל ניצחון של האדומים כמעט מאז החזרה למגרשים, מדר ניצח על הלהקה. הוא "שיתק" כל שחקן מכבי שנפל לידיו בהגנה - ובראשם, ווילבקין - והפגין המון אחריות וכישרון בהתקפה. בפועל, זה התבטא עם 22 נקודות, 6 אסיסטים, 5 ריבאונדים ורק איבוד אחד בלבד ב-32.5 דקות על הפרקט. הבוקר, תתפלאו, הגיעו הסופרלטיבים מעבר לים - והאמת, הם העלו נקודה למחשבה: מדוע לא מדברים על מדר יותר בהקשר של הדראפט?

ובכן, אז אולי לא מדברים עליו כמו על דני אבדיה, אבל עושה רושם שמדר מתחיל לבסס את מקומו כמועמד אמיתי להיבחר בסיבוב השני. "עוד משחק גדול של מדר בניצחון הפלייאוף על מכבי ת"א", צייץ אנליסט הדראפט של ESPN, מייק שמיץ, אחרי המשחק אמש. "הוא מוסר נהדר במעבר מכל מיני זוויות שונות ומשונות, תוקף את הטבעת ו'צד' את סקוטי ווילבקין בצד השני של הפרקט. ערב קשה לאבדיה בצד השני".

גם ג'ונתן וסרמן, אנליסט הדראפט של 'בליצ'ר ריפורט', לא יכול היה להתעלם מההופעה של הנער של הפועל ת"א: "עוד הופעה יוצאת דופן של מדר בפלייאוף, אבדיה לעומתו היה שקט וסיים ללא נקודות". מיד אחריו, גם אלברטו דה רואה, כתב 'הופסהייפ' המוערך, הכריז: "ים מדר עשה זאת שוב!".

בינתיים, מדר, שכמו כל שחקני הכדורסל הישראלי מתמודד עם עומס אליו הוא לא רגיל לאחרונה, מנסה התאושש לקראת הדרבי השלישי והאחרון בסדרה. היהלום האדום, כזכור, עבר בדיקת MRI לפני המשחק הראשון בסדרה, זכר למכה שקיבל בהפסד לאשדוד במשחק שנעל את שלב הבתים, ואף היה ספק אם יוכל לשחק. אבל מדר כמו מדר, לא היה מוכן לוותר על המשחק ועלה חרף הכאבים - ובסופו של דבר, זה השתלם. כך או אחרת, עושה רושם שמדר לא יוותר על המשחק השלישי והמכריע בעד שום הון שבעולם.

ובעוד שני הפרוספקטים שלנו לדראפט ממשיכים ללהטט על הפרקט, בארה"ב הוחלט להקדים את הגרלת הלוטרי, שהייתה אמורה להתקיים ב-25 באוגוסט, ל-20 באוגוסט. בהגרלה, כידוע, סדר הקבוצות שיבחרו ייקבע באופן רשמי והמשמעות היא שנוכל להתחיל ולפנטז מי תהיה זו שתשים את ידה על אבדיה והאם מדר יצליח להשתחל ל-60 הנבחרים.