אכזבה למדר, מחמאות לאבדיה: הקולות מארה"ב

הרכז עלול להיעדר ממחנה קומביין. ESPN: "דני כיכב בקלאץ'"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.07.20 - 08:50
תחילת כתבה

בוידאו: המהלכים של דני אבדיה

סקוטי ווילקין הורחק, סק הנרי הציג משחק בלהות וכל העיניים הופנו לשניים: ים מדר ודני אבדיה. בפעם האחרונה, לפחות בשנים הקרובות, הפנים של דור העתיד של הכדורסל הישראלי פגשו אמש (חמישי) זה את זה, ושוב, הם גנבו את ההצגה. אחד אמנם יצא מאוכזב, בעוד השני קצת יותר מאושר - אבל שני הנערים סימנו וי על מטרה זהה: משיכת תשומת לב לפני הדראפט.

נתחיל, הפעם, עם הצד המפסיד. מדר, שעלה למשחק אמש עם קרסול נפוח במיוחד ולאחר בדיקת MRI שנייה תוך שבוע, היה נקודת האור של האדומים. הוא קלע 18 נקודות, מסר 6 אסיסטים (לצד 7 איבודים) וחטף 4 פעמים - בדרך לסדרה בלתי נשכחת באופן אישי, שהסתיימה עם ממוצע של 17.3 נקודות במשחק לצד 5.3 אסיסטים.

האם זה מספיק בכדי להכריז שיש לו מה למכור בדראפט שקרב ובא? תלוי את מי שואלים. לטענת המומחים בארה"ב, מדר אכן נמצא על הכוונת של קבוצות ה-NBA - אך הקבוצות עצמן, שערכו הצבעה בנוגע ל-105 השחקנים שיוזמנו למחנה הקומביין השנתי, לא כללו את היהלוםשל הפועל ת"א ברשימה.

הסיבה? מומחה הדראפט של ESPN, ג'ונתן גבעוני, הסביר: "העובדה שמדר לא ברשימה לא מפתיעה, כמו גם חמשת האירופאים הנוספים, אולי כי קבוצות ה-NBA לא חשבו שהם יוכלו להגיע למחנה - אם אכן יתקיים. יחד עם זאת, זה לא מנע מהם להצביע לשמונה שחקנים אחרים מעבר לים". ברשימה של ESPN, אגב, מדר היה במקום ה-69 - אך הוא ייאלץ להמתין ולראות אם ייכנס ל-70 המוזמנים של הקבוצות כדי שעתידו יתבהר.

ומה בנוגע לאבדיה? היהלום של מכבי ת"א, במה שבהחלט היה הדרבי האחרון שלו לשנים הבאות, סיפק את הסחורה ובגדול. אחרי מופע האימים במשחק השני בסדרה, אבדיה תפס את המושכות בהיעדר רכז טבעי צהוב וסיפק 22 נקודות ו-10 ריבאונדים, כולל רבע רביעי נהדר וכמה סלי קלאץ' שהגיעו עד מעבר לים. בסך הכל, אבדיה שמר על ממוצע של 10.7 נקודות למשחק בסדרה, לצד 7 ריבאונדים ו-2.7 אסיסטים.

"במשחק עם הגב אל הקיר, אבדיה סייע למכבי הקצרה לעלות לפיינל פור", הכריז מייק שמיץ בסיום הדרבי. "הוא נאבק בלחץ בלתי פוסק על הכדור של ים מדר (6 איבודים) והיו לו כמה הפוגות בהגנה, אבל הוא ביצע כמה קליעות גדולות ברבע הרביעי וסיים עם שורה סטטיסטית נאה. חשוב לציין שמכבי הייתה חסרה את ווילבקין וזוסמן, מה גם שמדר, ששמר עליו, הוא אחד ממפעילי הלחץ על הכדור הטובים מחוץ ל-NBA".

גם ג'ונתן וסרמן מבליצ'ר ריפורט ךא נותר אדיש להופעה של הפרוספקט שמועמד להיבחר בחמישייה הראשונה בדראפט: "רבע רביעי גדול של אבדיה סייע למכבי לעבור את המשחק השלישי בסדרה מול הפועל ת"א, וזה כשווילבקין בחוץ. הוא הפגין עליות וירידות בהובלת הכדור מול הלחץ של האדומים, אבל הראה כמה מהלכי פיקנ'רול מדוייקים וכמה מהלכי קלאץ'".

צפו במהלכים של ים מדר >>