דירוג ESPN: אבדיה רביעי, מדר במקום ה-46

100 המובילים: הפורוורד שיפר עמדות, קפיצה משמעותית לרכז

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.08.20 - 18:33
תחילת כתבה

אחרי הסיום המרתק של הליגה, אחרי שקיבלו זמן מנוחה קצר במיוחד, הכל ערוך ומוכן לקראת היום לו דני אבדיה וים מדר חיכו כל העונה - דראפט ה-NBA. אבל רגע לפני שהכל מתחיל, כבכל שנה, ב-ESPN פירסמו את דירוג 100 הפרוספקטים המובילים - ובגזרת הישראלים: אבדיה רביעי, מדר במקום ה-46.

נתחיל במועמד הבכיר של ארצנו הקטנטונת, דני אבדיה. היהלום של מכבי ת"א, שנע בין מקומות 5-8 במרבית התחזיות המוקדמות, הפך לפרוספקט המוביל של ה"דרג השני" של הדראפט - אולי "עונת הקורונה" המצויינת שסיפק. כצפוי, הוא נותר מאחורי אנתוני אדוארדס, לאמלו בול וג'יימס וייסמן.

"אבדיה גדול מספיק כדי לשחק כפאוור פורוורד, אך בעל יכולת טיפול בכדור, יצירתיות וצורת משחק של פוינט גארד", נכתב על הכוכב הישראלי. "הוא מציג תזמן וראיית משחק מעולה בפיקנ'רול, וקורא את המשחק בצורה נהדרת. מדובר בשחקן עם אוריינטציה התקפית בכל פעם שהוא דורך על הפרקט, אוהב לזרוק שלשות במעבר, מביא קשיחות ותחרותיות גדולה".

"העונה, אבדיה למד איך לשחק ללא הכדור מאחר ושיחק תפקיד משני יותר בקבוצה מקצוענית", המשיכו בניתוח. "בנוסף, הוא עשה צעדים משמעותיים בשיפור ההגנה. הוא מכסה שטחים בצורה טובה, ומשחק בעוצמה רבה כדי לעבור חסימות ולהגן על הטבעת. הוא נכנס בנתיבי המסירה, חוסם לא מעט וקולט ריבאונדים בצורה טובה".

ואחרי שלל הסופרלטיבים, כמובן, ב-ESPN ציינו גם נקודות לשיפור: "אבדיה קלעי לא עקבי מהשלוש ומקו העונשין. מכניקת הקליעה שלו משתנה לעיתים קרובות, כך שקשה לראות אותו זורק באותה צורה. מה גם שהוא לא התבקש ליצור לעצמו הרבה במכבי ת"א. בנוסף, יד ימין שלו דומיננטית הרבה יותר, הוא סומך על שינוי המהירות והשימוש בגופו כדי ליצור מרחב - מה שעלול להתגלות כקשה יותר מול מגיני NBA".

עבור ים מדר, אין ספק שהסיפור הוא שונה - אבל השדרוג המשמעותי במיקום נותן המון תקווה לקראת הדראפט. מדר, שעד כה לא היה מהבולטים במוקים ולעיתים רחוקות נכנס ל-60 הראשונים, עשה קפיצת מדרגה - הרבה בזכות היכולת המרשימה בשלבי ההכרעה של העונה - וייתכן שהתכניות שלו לגבי הדראפט הולכות להשתנות כעת. כך או אחרת, נהיה חכמים יותר ב-16 באוקטובר.