רביעי: העולות החדשות ייכנסו למעגל המשחקים

הפועל חיפה תתארח אצל ב"ש, הרצליה בגלבוע. כל הפרטים פה

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  22.09.20 - 18:05
תחילת כתבה

משחקי שמינית גמר גביע ווינר יימשכו מחר (רביעי) כאשר למעגל המשחקים תצטרפנה שתי העולות החדשות: בני הרצליה, שחוזרת אחרי עונה, והפועל חיפה המסקרנת, ששבה לליגה הבכירה אחרי לא פחות מ-20 שנה.

הפועל באר שבע - הפועל חיפה (19:35)
רמי הדר פותח עונה שלישית בבירת הנגב, ופעם נוספת בונה בב"ש קבוצה שאמורה להציק לכל יריבה. טראוויס ווריק חזר אחרי עונת "גלות" בנהריה ולצידו ספנסר ווייס כישראלי המוביל השני. בגזרת הזרים, קיילב אגאדה ואמיר בל ממשיכים מהעונה שעברה, בעוד שאריק גריפין הצטרף מאוחר במקומו של ראקים סאנדרס, שלא הגיע בסופו של דבר.

אצל הפועל חיפה, הרבה מאוד תקווה וציפיה לקראת החזרה לליגה הבכירה. בצד האדום של הכרמל בנו סגל יקר יחסית, כשהחתימו ישראלים בכירים כמו עמית שמחון, כארם משעור וזיו בן צבי, לו היה ביקוש רב. בקבוצה מרוצים מאוד מההשתלבות של הסנטר החדש, לנארד פרימן, וכן מיכולת ההגנתית של הרכז קינאן אוואנס. שמחון, אגב, טרם החלים מהניתוח ולא ישחק, כמו גם איגור נסטרנקו שלא יהיה בסגל.

הפועל גלבוע/גליל - בני הרצליה (19:40)
הקבוצה של ליאור ליובין, שסיימה את העונה שעברה בצורה טובה מאוד, פותחת את זו החדשה כאשר היא הצליחה בקיץ לשמור על חלק מהגורמים העיקריים להצלחה: יפתח זיו, שממשיך לעונה שנייה, נתנאל ארצי, ג'ו תומאסון שהרשים בליגת הקורונה, והצוות המשלים הצעיר עם יותם חנוכי, גיל בני ועמית גרשון. בגלבוע מקווים לראות את פטריק יאנג, שלא הגיע בכושר משחק מלא, נכנס לאט לאט לעניינים ובסך הכל מרוצים מההתקדמות שלו. קרי בלקשיר מותיר רושם נהדר כשמי שיקווה לקבל דקות הוא קורן ז'ורנו, שעושה העונה קאמבק לאחר שהחלים ממחלת הסרטן.

הרצליה שבה כאמור לליגה הבכירה ושמה את ההגה בידיים של שרון דרוקר, שמגיע רעב להוכיח את עצמו אחרי חצי העונה הלא טובה בהפועל חולון. בניגוד לעונות הקודמות, הרצליה זנחה את קונספט חמשת הזרים והלכה על רביעייה: שניים זולים יחסית - ג'אקים דונאלדסון וקנדל אנתוני - ועוד שני שחקנים מוכחים בכסף גדול יחסית: פרנק גיינס וקותי קלארק. הסגל המקומי ותיק בעיקר, עם שחקנים כמו אלישי כדיר, ניצן חנוכי ואבירם זליקוביץ' (שלא ישחק מחר), כאשר התקווה בהרצליה היא לראות את גייב לוין ממצה את הפוטנציאל ובעיקר נשאר בריא לאורך זמן.