ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בחסות בית הנשיא: הוקמה קרן חירום בספורט

ילדים ממועדוני הכדורסל, יקבלו סיוע כלכלי בעת הקורונה

רועי כהן ועמרי מנהיים  14.10.20 - 15:31
קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

נשיא המדינה ראובן ריבלין ושר התרבות והספורט חילי טרופר השיקו היום קרן חירום בספורט למען הילדים בתקופת הקורונה. עמותת ערכים בספורט, איגוד הכדורסל ובהצטרפות ההתאחדות לכדוגל, יזמו יחד, בחסות בית הנשיא, ובתמיכת משרד התרבות והספורט וקרן סילבן אדמס, מהלך משותף ומיידי להקמת קרן ומעטפת חירום פיננסית וחברתית שתיועד לילדים ולנוער הפעילים במועדוני הכדורסל. תקציב הקרן: 3 מיליון שקלים.

"אתגר מרכזי העומד לפנינו, הוא הדאגה לדור העתיד של מדינת ישראל״, אמר הנשיא בהשקה, ״יותר מתמיד, זוהי האחריות של כולנו לוודא, כי כל ילד וילדה מקבלים את התמיכה והמסגרת לה הם זקוקים. מועדוני הספורט ומחלקות הנוער, הם עוגן חינוכי וחברתי עבור עשרות אלפי ילדים מכל רחבי הארץ. משבר הקורונה לא פסח על מועדוני הספורט הללו ובימים אלו, הם נאלצים להתנהל בתנאי אי וודאות. חלקם נסגרו, וילדים רבים מוצאים את עצמם ללא המסגרת החיונית הנדרשת להם, וללא היכולת לממן את השתתפותם בפעילויות כדורסל וספורט".

השר טרופר אמר: זה נכון ש'האדם העני ביותר הוא לא מי שאין לו שקל, אלא מי שאין חלום' , אך יותר מדי פעמים ילדים בלי שקל יהפכו לנערים בלי חלומות. בדיוק מתוך הכאב הזה קמה היוזמה הנפלאה של קרן החירום בספורט למען הילדים, המועדונים והקהילה. המשבר הגדול שמאיים על המשך קיומם ופעילותם של מחלקות הנוער והמועדונים בכדורסל הביא את עמותת ערכים בספורט, איגוד הכדורסל, קרן סילבן אדמס, משרד התרבות והספורט בראשותי וכמובן תחת החסות, התמיכה וההובלה של נשיא המדינה היקר מר ראובן ריבלין, שמוביל כבר שנים את החזון של תקווה ישראלית, להקים את הקרן ולדאוג שלא ישאר כאן ילד בלי חלום. שלא יהיה כאן ילד שלא יוכל להגשימו בשל מחסום כלכלי. הקרן המיוחדת שמושקת כאן היום היא היד המושטת והיא התקווה הישראלית".

יו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי אמר: "מעבר לתודות שאנחנו חייבים לכל מי שעזר וליווה את הקמת הקרן הזו, בית הנשיא, סילבן אדאמס ועמותת ערכים בספורט, אני רואה את החשיבות הגדולה בגילאים הצעירים. מטבע הדברים התקשורת עוסקת בספורט המקצועני ואין ספק שזה חשוב אבל בואו לא נשכח שאנחנו עוסקים במאות אלפי ילדים. זו המציאות שאנחנו חייבים לשמור על כל ילד וילדה על מנת שיוכלו להמשיך ולעסוק בספורט. איגוד הכדורסל מחפש על הדרך לשמור על המסגרות, אם זה באמצעות פלאי הטכנולוגיה שקיימים בתקווה שיוקדם מועד החזרה לאימונים ומשחקים".