"שנה שעברה הייתה מיוחדת, לא הוגן להשוות"

החשיבות של בראון והסגר שקרב ובא והשפעותיו. קטש בראיון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.01.21 - 21:05
תחילת כתבה

אחרי שני הפסדי ליגה רצופים, אחד מהם ליריבה המושבעת מכבי תל אביב, הפועל ירושלים עמדה בפני אתגר רציני אמש (שני) - משחק של להיות או לחדול ברבע גמר גביע המדינה מול גלבוע/גליל המסוכנת. מחזיקת הגביע "פירקה את המוקש" עם 65:80 בגן נר ושמרה על הסיכוי להגן על התואר. יממה מאוחר יותר, עודד קטש, רגוע יותר באופן טבעי, התפנה להעניק ראיון לתכנית "מגרש פתוח" בערוץ הספורט.

"כן, הוקל לי, זה היה ניצחון חשוב בשלב הזה של העונה", אמר קטש בפתח דבריו והוסיף: "קיבלנו הגרלה לא קלה, הגענו בסיטואציה לא פשוטה עם הרבה פצועים ולא בכושר אידיאלי - כך שאני מאוד שמח וגאה".

ג'ייקובן בראון חזר לסגל ובאופן לא מפתיע במיוחד, היה מהשחקנים הבולטים (11 נקודות) בדרך לניצחון. "אנחנו לא תלויים רק בו, אבל אין ספק שהוא שחקן מאוד משמעותי", התייחס המאמן לחשיבותו של הגארד. "אפשר לראות קבוצות יותר גדולות שתלויות בשחקנים מסוימים. אין ספק שהוא חלק מרכזי בקבוצה וחסרונו מורגש כשהוא לא נמצא, אבל זה לא אומר שבלעדיו אנחנו בהכרח מפסידים. הוא אחד מכמה שחקנים שאנחנו תלויים בהם".

קטש נשאל לדעתו על ההבדלים בין הקבוצה הנוכחית לזו של העונה שעברה, וענה: "זה יהיה לא הוגן להשוות. בעונה שעברה הרגשנו משהו מיוחד, היה חיבור יוצא דופן והקורונה תפסה אותנו בשיא הכושר ואולי לקראת עונה היסטורית. מאז הקורונה, כמו בכל העולם, השתנו גם אצלנו דברים והמצב הפך קשה יותר. אבל אנחנו נלחמים ונשתדל לשחזר את היכולת מהעבר".

ואם בקורונה עסקינן, אזי שהמגפה שוב עלולה להפסיק את פעילות הספורט. מדינת ישראל תיכנס לסגר מלא החל מיום שישי הקרוב, דבר שעלול להשבית גם את הליגות המקצועניות. "זו תהיה מכה גדולה מאוד", הבהיר קטש. "צריך לעשות הכל כדי לשמר את הספורט. אני סומך על מקבלי ההחלטות אבל צריך לשמור את הספורט חי עד שנתחסן ונעבור את התקופה הזאת".

מלבד עבודתו בירושלים, קטש הוא כידוע גם מאמן נבחרת ישראל. לא מכבר הוא הוביל את הכחולים-לבנים לעבר הבטחת הכרטיס לאליפות אירופה, ועל כך אמר: "קשה להגיד שהופתעתי מהעלייה כי היינו צריכים לעשות את זה, אבל הופתעתי מהדרך. אנחנו מושלמים בבית שלנו, שהוא מאתגר מאוד. אני מאוד גאה על הדרך".