הפור נפל: אדומייטיס יהיה מאמן הפועל י-ם

כל הפרטים על סף סיכום. הערכה באיגוד: קטש יישאר בנבחרת

רועי כהן
רועי כהן  10.01.21 - 18:46
תחילת כתבה

לא מבזבזת זמן. רגע לפני שעזיבתו של עודד קטש לפנאתינייקוס הופכת רשמית, הפועל ירושלים קיבלה החלטה באשר לזהותו של מחליפו על הקווים: דאיניוס אדומייטיס, מי שאימן בעברו את נבחרת ליטא, יהיה מאמנה הבא של הקבוצה מהבירה.

הליטאי בן ה-47, שהיה מאמנה של ריטאס וילנה בשנים האחרונות, נחשב שם פחות גדול משל לוקה באנקי - שהיה מועמד גם כן - אבל נחשב למאמן מבטיח בכדורסל המקומי. כשחקן, אדומייטיס זכור מתקופתו בז'לגיריס בסוף שנות ה-90, וכמאמן צבר ניסיון בעיקר בריטאס ובנפטונאס.

אז איך נוצר החיבור? ביום שישי הנהלת ירושלים ערכה איתו ראיון דרך הזום. הראיון היה מוצלח מאוד, התרשמו ממנו לטובה, ובמקביל התחילו להריץ טלפונים לגורמים בכדורסל הליטאי כדי לשמוע עליו יותר. שחקנים שהיו בירושלים בעבר כמו מינדאוגאס קופשאס ודייוידאס סירווידיס היו בין אלה שקיבלו טלפונים.

יש לציין כי ירושלים העדיפה תחילה את אופציית בנקי, מאמן מנוסה ומוערך מאוד, וייתכן שאף ניסתה לשכנע אותו להגיע דרך פיאניג'אני - שאימן בעברו בקבוצה ועבד בצוותא עם בנקי - אך על פי הדיווחים הוא מעדיף להגיע ללונד איילנד נטס מהג'י ליג בארה"ב.

בתוך כך, באיגוד הכדורסל מעריכים כי עודד קטש צפוי לבקש להישאר בתפקידו כמאמן הנבחרת. קיימת אפשרות כי מאמן זמני יחליף את קטש בחלון של פברואר, והוא עצמו ידריך את הנבחרת ביורובאסקט. נכון לרגע זה, פגישה בעניין נקבעה למחר.