לחץ, קאמבק וכריס ג'ונס: מכבי מסכמת עוד דרבי צהוב

רגשות מעורבים אצל האלופה אחרי ה-77:80 על הפועל ת"א. ספרופולוס: "לא מרוצה מאיך שניצחנו, אנחנו חייבים להשתפר". על ווילבקין: "סקוטי הוא בן אדם עם עליות וירידות"

רועי כהן
רועי כהן  08.03.21 - 06:35
תחילת כתבה

מכבי תל אביב הפתיעה את עצמה באנרגיות הריקות שהופיעה איתן לדרבי, ואולי הופתעה מההיפך הגמור אצל הפועל תל אביב. אבל כמו במשחקים רבים העונה, הצהובים הצליחו לעשות את הקאמבק ולנצח אמש (ראשון) 77:80, הודות לשני כלים מרכזיים: כריס ג׳ונס שנהנה מכושר יוצא מן הכלל, והלחץ על כל המגרש ששוב הוכח כגיים צ׳יינג׳ר עבור האלופה.

26 נקודות, 5 אסיסטים, סחיטה של לא פחות מ-10 עבירות ומדד 32 - זו היתה השורה הסטטיסטית הנהדרת של ג׳ונס אמש. מנגד, סקוטי ווילבקין ממשיך ביכולת הלא טובה, עם 10 נקודות ומשחק לא דומיננטי. ״סקוטי בן אדם, וכמו כל בן אדם, יש לו עליות וירידות", אמר יאניס ספרופולוס. "אני מסכים שזה לא הסקוטי שאנחנו מכירים אבל זה טבעי, צריך להבין ששחקן לא יכול להיות כל הזמן בשיאו. הוא צריך מנוחה, אנחנו צריכים למצוא דרך לרענן אותו, זה רק עניין של זמן עד שהוא יחזור לקצב שלו״.

נראה שבכל פעם שמכבי תל אביב לוחצת עלה כל המגרש, דברים טובים קורים. זה קרה בלא מעט משחקים שבהם היא עשתה קאמבק וידעה לחזור מהפרשים גדולים, וזה קרה גם אמש, אך נדמה שהצהובים לא משתמשים בכלי הזה מספיק. כמובן שבלתי אפשרי לשחק את הלחץ הזה 40 דקות, אבל ספרופולוס מסכים שמדובר בכלי מנצח: ״בטח שזה בלתי אפשרי לעשות את זה 40 דקות, ואל תשכח שזה המשחק ה-50 שלנו העונה. אני מסכים שזה כלי מאוד יעיל, אבל צריך לנהל אותו בצורה נכונה״.

״אף אחד מאיתנו לא מרוצה מאיך שניצחנו", המאמן הוסיף. "אבל לעשות קאמבק מוכיח שאנחנו קבוצה גדולה. זה דרבי, היה מאוד מעניין עבור האוהדים, אנחנו יודעים כמה חשוב הנצחונות האלה בדרבי ואנחנו יודעים שאנחנו צריכים לשחק יותר טוב. לאוהדים יש חלק בניצחון הזה״.

עוז בלייזר סיכם: ״זה היה דרבי ראשון שלי עם קהל, אם הם לא כאן אני לא יודע אם אנחנו מצליחים לעשות את הקאמבק בסוף. לא פתחנו טוב אבל היו כמה עצירות טובות שלנו בחצי השני. היכולת של ג׳ונס מעידה על האופי שלו, והיכולת הזאת באה אחרי רצף משחקים שהוא בכלל לא נרשם, אבל היום כולם רואים עד כמה הוא חשוב לנו, וכמו כולם הוא נשאר מוכן מתי שקוראים לו".

"על החשיבות של סקוטי לא צריך להרחיב", הוסיף בלייזר. "אבל קורה שלשחקן יש תקופות פחות טובות, זה לא קל לשמור על יציבות לאורך עונה כ״כ ארוכה ולמזלנו אנחנו מספיק ארוכים ברוטציה כדי לחפות עליו. אני בטוח שהוא יחזור לעצמו, כולם מאמינים וסומכים עליו״.