הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"יש פה אנשים שלא מבינים כמה המצב רע"

טימור אחרי ההפסד של הפועל ת"א: "אנחנו נלחמים על החיים"

רועי כהן
רועי כהן  16.03.21 - 09:43
תחילת כתבה

הפועל תל אביב לא מצליחה לעצור את הקריסה. אתמול (שני) היא רשמה הפסד שביעי ברציפות, הפעם 80:73 ליריבה הישירה לתחתית, מכבי חיפה, ועושה רושם שהעונה היא תיאבק על חייה עד הסוף. "אנחנו צריכים להסתכל טוב ולהבין איפה אנחנו נמצאים, כי יש פה אנשים שלא כל כך מבינים את הסיטואציה", אמר בר טימור בסיום. "זה לא מצחיק להגיד, אנחנו נלחמים על החיים שלנו ועל החיים של המועדון הזה. אי אפשר להגיע ככה לאף משחק, בטח לא למשחק כזה".

אם בשלושת המשחקים האחרונים, האדומים נראו טוב ואיבדו הפרשים גדולים בדרך להפסדים מתסכלים, אתמול הם רדפו רוב המשחק אחרי חיפה (שהגיעה עם רצף של חמישה הפסדים בעצמה), והפסידו בצדק. "ביחס לשלושת המשחקים הקודמים ששיחקנו, הפעם, ואני אומר את זה בצער, זה היה משחק לא טוב שלנו, מההתחלה ועד הסוף", סיכם דני פרנקו. "במשחקים כאלה מנצחים עם המרפקים והשיניים ובזה חיפה היו צעד אחד לפנינו. הם ניצלו את חוסר התיאום שלנו וזה פגע בנו".

בהפועל תל אביב מדברים כבר תקופה ארוכה על הבעיות המבניות בסגל, שגורמות להם להופיע בכל משחק בהרכב אחר - תולדה של טעויות שנסחבות עוד מבניית הסגל הבעייתית בקיץ. דווקא על רקע העובדה הזו, ג'יימס יאנג קיבל 34 דקות בהופעת הבכורה שלו, למרות שהוא לא בכושר אידאלי ועדיין לא מחובר לגמרי לקבוצה.

בשורה התחתונה, ההימור על יאנג, לפחות אתמול, לא הצליח - כשהוא תורם 9 נקודות באחוזים רעים משדה (3 מ-13) ולא פחות מ-7 איבודים, חלקם מכריעים ברבע האחרון, בו ברחה חיפה ליתרון של 10 נקודות. "אנחנו כל פעם עסוקים בלהכניס קבוצה חדשה לעניינים", אמר פרנקו. "זה פוגע בכימיה ובתיאום וזה מאוד בלט הפעם. המשחק שלנו היה מאוד מבולגן, זה הוביל לאיבודים וחיפה עשתה מזה 26 נקודות".

גם בר טימור התייחס לשינויים התכופים: "אנחנו נמצאים כרגע בסיטואציה קשה, בלי קשר למצב בליגה. בכל שבוע יש פה סגל אחר, אם בגלל פציעות, בגלל שחקנים שהוחלפו או בגלל בניה לא הכי טובה. אנחנו מתמודדים עם זה, אין לנו ברירה, אבל רואים את חוסר התיאום. במשחקים האחרונים זה פחות הורגש אבל הפעם זה הורגש".

גם גייב יורק היה אנמי עם 3 נקודות בלבד ב-10 דקות, כשבין היתר הוא גם היה אחראי לזריקה לא טובה בדקה האחרונה שהיתה יכולה לגרום לערב הזה להסתיים אחרת. טייריק ג'ונס וג'סטין טילמן אמנם חיברו 35 נקודות משותפות, אבל גם כך, הפועל ת"א קלעה 73 נקודות בלבד - הכמות הנמוכה ביותר שמכבי חיפה ספגה העונה בליגה.

כעת להפועל ת"א יש עשרה ימים להתכונן למשחק הליגה הבא, מול הפועל באר שבע, בתקווה שתשיג ניצחון ראשון לאחר חודש וחצי וראשון בעידן דני פרנקו, שאמר בסיום בנושא: "עם השחקנים שפה נבוא לשחק כדורסל יותר טוב, אני מאמין שנהיה יותר מחוברים, נכניס את ג'יימס לעניינים. נשתמש בימים האלה כדי ללכד את השורות ונביא יותר מניצחון אחד".

המצב של הפועל ת"א בטבלה לא טוב: היא תסיים את העונה בנחיתות במאזן הראש בראש מול מכבי חיפה ומחזיקה בשלוש ניצחונות, בדיוק כמו חיפה ועירוני נהריה, כשכמעט בוודאות שתיים מתוך השלוש הללו יירדו ליגה בסיום העונה. להפועל ת"א אמנם יש פחות הפסדים, אבל מתישהו היא תצטרך להתחיל לנצח אם ברצונה להיות היחידה מבין המשולש הנ"ל ששורדת בליגה.

"אם לא נשנה דיסק המצב לא יהיה טוב", סיכם טימור. "אני מאמין שיש לנו סגל מספיק טוב שלא אמור להיות במקום שהוא נמצא, אבל כרגע אנחנו שם, ואנחנו כנראה נהיה שם עד הסוף. אנחנו צריכים להבין שזה לא יסתדר מעצמו, נצטרך לסדר את זה בעצמנו ולהוכיח שאנחנו לא אמורים להיות שם".