הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"חשבתי שעמרי צריך להמשיך עוד שנה-שנתיים"

אילנה כספי, אמו של הכוכב: "הוא רצה לעזוב על הרגליים"

רועי כהן
רועי כהן  18.07.21 - 21:10
תחילת כתבה

הקריירה המפוארת של עמרי כספי הגיעה הערב (ראשון) לסיומה באופן רשמי, במסיבת עיתונאים שקיים, ואמו אילנה כספי, אימו של עומרי, אמרה לערוץ הספורט:  "אני עצובה, חשבתי שהוא צריך להמשיך עוד שנה - שנתיים".

"הוא רצה לצאת על הרגליים ולא פצוע", אמרה אמו של הכוכב. "יש לו שתי בנות והוא אמר שאם ייפצע שוב, הוא לא יודע איך ייצא מזה. הניתוח שעבר לפני שנה וחצי בארה"ב היה ניתוח מאוד קשה עם רופא מומחה, לא ידענו איך יחזור ולא האמנו שיחזור. במשחק מול חולון אמר 'קלעתי 14 נקודות ולא האמנתי שאחזור'. זו פציעה מאוד מאוד קשה. העומסים שהוא עמד בהם... הוא שיחק מגיל 13 בכל נבחרות ישראל ובמכבי, לא היה לו אף פעם חופש. היו פעמים ששיחק בשתי נבחרות ישראל ובעוד תשעה משחקים בשבוע, לא היה לו קיץ או מנוחה".

"הייתה תקופה מאוד קשה", כספי סיכמה. "ב-NBA היו 82 משחקים בשנה ואימונים, ואז בקיץ היה חוזר לארץ והיו לו משחקים בנבחרת - כמעט 100 משחקים בשנה. יש לזה מחיר מאוד מאוד קשה. אנשים שיושבים בחוץ רוצים שיקלע כל משחק 30 נקודות, אבל יש לזה מחיר, עומס, מתח ופציעות מאוד קשות. זה יום עצוב לנו. אמרה שהיא עצובה וחשבה שהוא צריך להמשיך עוד שנה - שנתיים".

גם דני אבדיה התראיין לערוץ הספורט: "ערב מרגש. לא כיף לראות אירוע כזה. כולנו יודעים מה עומרי עשה בשביל הכדורסל שלנו, הוא אחד מהגדולים שהיו פה. לראות את הדרך שעשה פה בתור ילד. בשנה הלפני האחרונה לשחק איתו, היה לי כבוד גדול. היו המון דברים מאחורי הקלעים, היה תמיד כיף לדבר איתו. שאלתי אותו הרבה. זה ערב שקשה לכעיכול. מקווה שגם לי יהיה ערב כזה עוד 20 שנה. לראות את הרגש שהוא הביע, זה נוגע ללב. אני מאחל לו בהצלחה. עומרי הוא בחור מאוד חכם, יש הרבה ללמוד ממנו, לקחתי ממנו הרבה להמשך הדרך: מקצוענות, איך להשקיע בגוף שלך, איך להעמיד את עצמך על הרגליים בגיל מבוגר, להיות הכי טוב שאתה יכול להיות, כל הניסיון שהוא מביא לכדורסל, חוכמת המשחק, זה דבר שאי אפשר ללמד, גם אם ירצה זה יהיה קשה, אתה רואה מהצד ומנסה איכשהו שיחלחל בך".

דני פדרמן, מבעלי מכבי תל אביב, נפרד: "אני רוצה להגיד למשפחה הזו שעומרי שבר תקרת זכוכית ואתם שברתם לנו רצפת זכוכית. אנחנו לא יכולים לא לעמוד ולא לקום, כמו אז שעשיתם לנו (צוחק). ב-2005 במוסקבה, חבר שלי אמר לי בוא נלך לראות את הנוער של מכבי משחקים. ישבנו למעלה, הסתכלתי על הנוער הסתכלנו אחד על השני, ואמרתי לו: 'מי זה הילד הזה?', פעם ראשונה שראיתי את עומרי משחק, אמרנו - הוא יהיה שחקן NBA כבר אז".

"היה כבוד להיות איתכם בקשר כבל השנים האלו מקווה שזה לא סוף הדרך מאחל לך כל מה שאפשר", המשיך פדרמן. "לפני שלושה ימים, ישבנו כל הבעלים במכבי ואמרתי לעומרי: 'זה הבית שלך, אתה נכנס ויוצא מתי שאתה רוצה. ההחלטה היא שלך ושל משפחתך, אתה צריך לדבר עם אשתך המשפחה ולהיות משוכנע שאתה רוצה או לא להמשיך עוד שנה, ההחלטה היא שלך בלבד'. מעולם לא דיבנרו על כסף בניגוד לאבא שלא היה מקבל את זה, אבל אמרנו לו: 'לך תחשוב ותבין מה המשמעות לטוב ולרע', החליט מה שהחליט אני מקווה שזה לטובת כולכם, יש לכם משפחה יוצאת מהכלל תמשיכו להיות ביחד , יהיה כבוד להמשיך להכירכם ולהיות מקורב אליכם".