הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

עמיאל: "היום אני בשל, עברתי דרך ארוכה"

המאמן הוצג בי-ם: "בררנים עם הסגל, רוצים להיות מדוייקים"

רועי כהן
רועי כהן  20.07.21 - 17:00
תחילת כתבה

עידן חדש בהפועל ירושלים: הקבוצה מהבירה כינסה היום (שלישי),  מסיבת עיתונאים בה היא הציגה לראשונה את מאמנה החדש, אורן עמיאל. עמיאל, שהגיע אחרי קדנציה בת תשע שנים בנימבורק הצ'כית, חוזר לעיר הבירה אחרי ששימש בעבר כעוזרו של בראד גרינברג בקבוצה.

הוא מגיע אחרי עונה קשה שעברה על האדומים, במסגרתה עברו יותר משלושה מאמנים - עודד קטש שעזב לפנאתינייקוס, דאיניוס אדומאיטיס הליטאי שפוטר ויונתן אלון שסגר את העונה.

המאמן אמר בפתיחת מסיבת העיתונאים: "זאת התרגשות גדולה, כל התהליך הזה הוא מיסטי. לבנים שלי תמיד הייתה התרגשות שיום מן הימים אאמן פה בירושלים. לא יודע מאיפה זה בא אבל זו העבודה, לא אמרנו להם את זה, לא רצינו לבנות להם בילד אפ שאולי תהיה אכזבה מבחינת הדברים שנסגרו. כשהודענו להם היה בכי של התרגשות מאוד גדול. אני חושב שזה המטאפורה החזקה ביותר שהמועדון מייצר לאורך השנים. הזיכרון האחרון שלי בהפועל ירושלים הוא המשחק האחרון במלחה ב-2014 מול מכבי חיפה, כמות הרגש שהייתה שם לפני המעבר לארנה חרוט אצלי ואני מתרגש לחזור".

על מטרות הקבוצה לעונה הקרובה: "שמעתם פעם את פופוביץ' או אוברדוביץ' מדברים על מטרות? השאיפה למצויינות ולתארים בירושלים זה דבר שהוא קיים וברור. זה שם וקיים, אם אתה לא יכול לחיות עם זה זה בעייה שלך. אין מה לדבר על מטרות כי במועדון בסדר גודל כזה זה ברור לגמרי מהן. על המגרש אני רק חושב על איך לנצח, אפשר לעשות את זה בהרבה דרכים. אני מאמין שעבודת צוות זה הכי משמעותי, אנחנו מחפשים את החוט המקשר בין השחקנםי לאוהדים - הם הנכס והבסיס של המועדון, הם הרגש והדחיפה ואם צריך קריאת השקמה זה יגיע מהם. ברגע שהשחקנים יבינו שזה החוט המקשר החשוב ביותר במועדון אני חושב שאפשר לייצר פה משהו מיוחד".

על תהליך בניית הקבוצה: "יש מתח, ציפייה והתרגשות לגבי בניית הקבוצה. מבחינת תקציב ומערכות תמיכה הם ברמה הכי גבוהה, כל מה שאני מבקש וצריך אני מקבל. הסיבה שאנחנו בררנים בבניית הסגל זה כי אנחנו יודעים איך אנחנו רוצים להיראות. אנחנו רוצים להיות מאוד מדויקים בבחירת השחקנים, הם צריכים להיות שחקני כדורסל טובים, אבל גם מחוייבים ובעלי רצון להיות חלק מדבר שהוא יותר גדול מהם".

על השנים בצ'כיה: "היום אני הרבה יותר מגובש מדויק בדברים שאני רוצה, חושב שהייתה לי הזכות והפריבלגיה לעבוד במועדון באירופה שהחשיפה שם לסגנונות אחרים ושונים גדולה מסגנון אחד מסוים. אני מוכן יותר, בשל יותר ויודע מה אני רוצה מעצמי, עברתי שם שנים לא קלות שעזרו לי להתפתח בתור מאמן, הבשלות הזו שאני מגיע ולעבוד במנטליות אחרת, הרבה רצון ללמוד וראש פתוח".

על האוהדים האדומים: "השנה האחרונה עם הקורונה קצת הרחיקה את הקשר עם האוהדים, אנחנו צריכים אותם איתנו ונבנה את הקשר מחדש. שאלו את ברוס ספרינגסטין איך הוא מייצר עם המעריצים קשר חזק, הוא אמר שהוא נותן את כל מה שיש לו בשביל מי שבא לראותו, זה המסר שאני רוצה להעביר - לא משנה אם יש אדם אחד או 12,000, המשמעות היא שצריך לרוקן את הטנק בכל יום שאנחנו משחקים, ומול כל מי שבא לראות אותנו. זו זכות גדולה מאוד להיות מאמן הפועל ירושלים, עבדתי קשה מאוד להגיע למקום הזה ואני מודה להנהלה על האמון שנותנים בי".