הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נתניה צפויה לשחק בליגת העל בעונה הבאה

ביה"ד קבע: העולה החדשה תצטרך להציג תכנית לבניית האולם

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  17.08.21 - 18:55
תחילת כתבה

הסאגה הארוכה קרובה לסיומה: אליצור נתניה צפויה לשחק בליגת העל בעונה הקרובה. הערב (שלישי), בית הדין של איגוד הכדורסל נתן לנתניה שבוע ימים להמציא תב"ע לבניית אולם כדי לשחק בליגת העל בעונה הבאה. לעולה החדשה יש את התכנון הנדרש, ולכן, היא אמורה לקחת חלק בליגה הראשונה בעונת 2021/22.  

יש לציין כי גם אם הקבוצה תעמוד בתנאי זה ותשחק בליגה בעונה הבאה, היא אמורה לקיים מספר תנאים הקשורים לבניית האולם ואם לא תעמוד בהם, תורד ליגה ללא קשר למיקומה בסיום העונה.  

לפני כשבועיים במנהלת הודיעו כי לא הגיעו לידיה אישורים מספקים בנוגע להקמת האולם החדש. הסוגיה העיקרית בגינה המנהלת לא אישרה את עליית הליגה, היא היעדר אישורים שהתבקשו על ידה מנתניה בנוגע לבניית האולם החדש, כפי שהובטח ע"י עיריית נתניה. בבדיקות המתקדמות שבוצעו התברר כי היתר הבנייה יינתן רק בעוד שנה, והבנייה עצמה תסתיים בעוד יותר משלוש שנים. לאורך כל התקופה הזאת נתניה הייתה מתוכננת לשחק מחוץ לעיר, דבר שנוגד את תקנון המנהלת.

בהסכם עם איגוד הכדורסל, נקבע כי שתי העולות מהלאומית ישחקו בליגת העל בכפוף לעמידה בתנאי הסף - תנאים שנתניה לא עמדה בהם, גם לאחר יותר משלוש ארכות שניתנו לה ע"י המנהלת.

בנוסף, לערוץ הספורט נודע כי הבקרה התקציבית אמנם נתנה אישור עקרוני לתקציב שאליצור נתניה הגישה, אך לא הסתפקה וערכה בדיקות מעמיקות שכללו יצירת קשר עם ספונסרים שהופיעו ככאלה שתומכים בקבוצה במסגרת התקציבית, אך הבקרה לא קיבלה את הבטוחות שרצתה.

לאליצור נתניה שמורה הזכות לפנות לבית הדין העליון של איגוד הכדורסל ולעתור נגד ההחלטה, אך ההערכה היא שבית הדין לא יהפוך את ההחלטה. במכתב ששלח יו"ר המנהלת שמואל פרנקל לאליצור נתניה הוא הדגיש כי המנהלת תשמח לקבל לשורותיה את הקבוצה בעתיד, עם השלמת בניית אולם ראוי.

במועדון הגיבו להחלטה: "נדהמנו לקבל את החלטת מנהלת ליגת העל בכדורסל שלא לקבל את אליצור נתניה לליגת העל ולהוריד את המועדון בליגה הלאומית. מועדון אליצור נתניה  עשה הישג מדהים ועושה רושם שמנהלת הליגה עושה כל שביכולתה על מנת למנוע מהמועדון לממש את העליה ולפגוע בעקרונות רוח הספורט.

אליצור נתניה מספקת בית ל-1500 שחקנים צעירים, בקבוצה משחקים שחקנים צעירים שמהווים את דור העתיד של הכדורסל הישראלי כמו איתי מושקוביץ, עמית אהרוני, רועי פריצקי ושחקני נבחרות נוספים. לא נתפס שמועדון שעלה בצורה ספורטיבית וחוקית לא יתקבל לליגת העל בגלל שיקולים תמוהים בעוד מועדונים אחרים, שלא עמדו באותן הדרישות, משתתפים בה".