הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המנהלת אישרה: נתניה תשחק בליגת העל

בהודעה הרשמית הובטח: אולם חדש בעיר ייבנה בקרוב

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  19.08.21 - 09:44
תחילת כתבה

אליצור נתניה תשחק בליגת העל: הבוקר (חמישי) פרסמה מנהלת ליגת הכדורסל הודעה בחשבון הטוויטר שלה, בה היא מברכת את הקבוצה על עלייתה לליגת העל, בכפוף לאישור הבקרה התקציבית. המנהלת התייחסה גם לסוגיית האולם הביתי החדש: "אנו שמחים שבית הדין הבין את חשיבותו של האולם הביתי עבור קבוצה שמשחקת בליגת העל, והתנה את הישארותה של נתניה בליגה, בהתקמדות בניית אולם חדש בעיר".

"אנו מאחלים לנתניה להצליח לבנות קבוצה חזקה שתוכל להתמודד בליגת העל, ומקווים כי בניית האולם בעיר תתקדם בצורה מהירה", כך בהודעת המנהלת. יש לציין כי גם אם הקבוצה תעמוד בתנאי זה ותשחק בליגה בעונה הבאה, היא אמורה לקיים מספר תנאים הקשורים לבניית האולם ואם לא תעמוד בהם, תורד ליגה ללא קשר למיקומה בסיום העונה.  

לפני כשבועיים במנהלת הודיעו כי לא הגיעו לידיה אישורים מספקים בנוגע להקמת האולם החדש. הסוגיה העיקרית בגינה המנהלת לא אישרה את עליית הליגה, היא היעדר אישורים שהתבקשו על ידה מנתניה בנוגע לבניית האולם החדש, כפי שהובטח ע"י עיריית נתניה. בבדיקות המתקדמות שבוצעו התברר כי היתר הבנייה יינתן רק בעוד שנה, והבנייה עצמה תסתיים בעוד יותר משלוש שנים. לאורך כל התקופה הזאת נתניה הייתה מתוכננת לשחק מחוץ לעיר, דבר שנוגד את תקנון המנהלת.

בהסכם עם איגוד הכדורסל, נקבע כי שתי העולות מהלאומית ישחקו בליגת העל בכפוף לעמידה בתנאי הסף - תנאים שנתניה לא עמדה בהם, גם לאחר יותר משלוש ארכות שניתנו לה ע"י המנהלת.

בנוסף, לערוץ הספורט נודע כי הבקרה התקציבית אמנם נתנה אישור עקרוני לתקציב שאליצור נתניה הגישה, אך לא הסתפקה וערכה בדיקות מעמיקות שכללו יצירת קשר עם ספונסרים שהופיעו ככאלה שתומכים בקבוצה במסגרת התקציבית, אך הבקרה לא קיבלה את הבטוחות שרצתה.

לאליצור נתניה שמורה הזכות לפנות לבית הדין העליון של איגוד הכדורסל ולעתור נגד ההחלטה, אך ההערכה היא שבית הדין לא יהפוך את ההחלטה. במכתב ששלח יו"ר המנהלת שמואל פרנקל לאליצור נתניה הוא הדגיש כי המנהלת תשמח לקבל לשורותיה את הקבוצה בעתיד, עם השלמת בניית אולם ראוי.

במועדון הגיבו להחלטה: "נדהמנו לקבל את החלטת מנהלת ליגת העל בכדורסל שלא לקבל את אליצור נתניה לליגת העל ולהוריד את המועדון בליגה הלאומית. מועדון אליצור נתניה  עשה הישג מדהים ועושה רושם שמנהלת הליגה עושה כל שביכולתה על מנת למנוע מהמועדון לממש את העליה ולפגוע בעקרונות רוח הספורט.

אליצור נתניה מספקת בית ל-1500 שחקנים צעירים, בקבוצה משחקים שחקנים צעירים שמהווים את דור העתיד של הכדורסל הישראלי כמו איתי מושקוביץ, עמית אהרוני, רועי פריצקי ושחקני נבחרות נוספים. לא נתפס שמועדון שעלה בצורה ספורטיבית וחוקית לא יתקבל לליגת העל בגלל שיקולים תמוהים בעוד מועדונים אחרים, שלא עמדו באותן הדרישות, משתתפים בה".