ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כולם מרוויחים: כך התאפשרה חזרת בריימו

הסירוב של עמיאל, המעקב והשיחה הגורלית. מאחורי הקאמבק

רועי כהן
רועי כהן  27.11.21 - 18:12

בתחילת העונה, עמדת הסנטר הייתה אמורה להיות העמדה הכי בטוחה של הפועל ירושלים. אורן עמיאל הנחית בבירה את ת'ון מייקר, שחקן בקליבר של NBA, וצירף אליו את איתי שגב, ישראלי בכיר שחזר מקדנציה בליגה הצרפתית - אך משהו השתבש בתכניות של הירושלמים. מייקר לא פגע ושגב לבדו לא יכול היה להחזיק את הקו הקדמי - וכך נסללה דרכם של קברניטי הקבוצה חזרה לשוק השחקנים החופשיים.

לאחר פיטוריו של עמיאל, יותם הלפרין עמל תקופה ארוכה על מציאת מחליף למייקר - שבינתיים, איבד לאט לאט את מקומו ברוטציה. במקביל, בורגוס, קבוצתו של בריימו, פתחה את העונה בצורה מזעזעת ורשמה שמונה הפסדים ב-11 משחקי ליגה. הקבוצה הספרדית הבינה שהיא חייבת שינוי, ומהר, ולפתע הגיע הטלפון מירושלים לסוכנו של בריימו.

"אתם מתכננים לשחרר את אחד הגבוהים?", עלתה השאלה בקו השני בידיעה ברורה שבריימו מתנדנד, שכן מדובר בשם שעלה אצל הירושלמים כמה שבועות לפני כן. ואכן, זו הייתה התכנית ובורגוס החתימה את ג׳וליאן גמבל ששוחרר מטנריפה. כך, נסללה דרכו של בריימו לפנקסים של הלפרין וברגע שההזדמנות צצה - כפי שנאמר בהודעה הרשמית - ירושלים לא היססה לרגע.

יש לציין שבבירה מאוד רצו להשאיר את בריימו כבר בקיץ, בטח בהתחשב בתצוגות שסיפק אשתקד, אבל לבסוף הוחלט להתחיל עם דף חדש לגמרי, כולל פרידה מהשחקן המוערך. ירושלים חיכתה זמן רב עד שלבסוף החתימה את ת'ון מייקר. כעת, לאחר שהבינו את הטעות - בריימו התקבל בברכה וחתם על חוזה עד סוף העונה. האם זה הפתרון שירושלים חיפשה? ימים יגידו.

כפועל יוצא של ההחתמה, בירושלים עשויים להודיע בקרוב על שחרורו של מייקר, כאשר נעשים מאמצים למצוא מחליף גם לאנתוני בנט. "זה לא סוד שאנחנו כבר הרבה זמן פועלים בשוק השחקנים כדי לחזק את עמדות הפנים", הסביר יותם הלפרין את הקאמבק המפתיע. "ברגע שעלתה ההזדמנות להחזיר את בריימו, אף אחד, כולל השחקן עצמו, לא היסס לרגע".