ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אחרי השעייה בת שבוע: נאנלי חזר להתאמן

פורוורד מכבי ת"א ישוב לסגל הקבוצה, לאחר שביקש שיחה עם ספרופולוס. ספאחיה לא יגיע עם באסקוניה למשחק נגד הצהובים

רועי כהן
רועי כהן  04.01.22 - 19:06

אחרי שבוע של השעייה, ג'יימס נאנלי חוזר לעניינים: פורוורד מכבי תל אביב התאמן שוב עם קבוצתו, לאחר שלא שיחק בשלושת המשחקים האחרונים. כזכור, לפני שבוע בדיוק החליט המאמן יאניס ספרופולוס שלא לכלול את נאנלי בסגל הקבוצה לקראת משחק החוץ ביורוליג נגד מונאקו (משחק שבו הצהובים נוצחו), ולאחר שחזרו לארץ, האמריקאי לא שותף גם מול הפועל ירושלים ובני הרצליה. 

חזרתו של ג'יימס נאנלי לאימוני מכבי התבצעה לאחר שיחה בינו לבין יאניס ספרופולוס, לבקשתו של נאנלי. במהלך השיחה השניים ליבנו את חילוקי הדעות וסוכם על חזרתו לפעילות. לאחר מכן, נאנלי קיים שיחה גם עם השחקנים לפני אימון הערב, וכאמור חזר למסגרת הקבוצתית.

ברקע גל דחיות המשחקים ביורוליג, המשחק בין מכבי ת"א לבאסקוניה נכון לעכשיו צפוי להתקיים כמתוכנן, אך מסתמן שנבן ספאחיה, שעדיין חיובי לקורונה, לא יגיע לישראל. לא מן הנמנע שהספרדים יבקשו לדחות את המשחק.

ובחזרה למשחק אמש: בתוך כל המשבר החריף שפוקד את מכבי ת"א, יאניס ספרופולוס הקפיד להתנהל בצורה מכובדת, לא תירץ יותר מדי, לא תלה את ההפסדים בהסבר תלוש כזה או אחר. אבל אחרי ההפסד 71:59 מול בני הרצליה, גם הפאסון המפורסם נסדק, כאשר מאמן מכבי ת"א הגיע למסיבת העיתונאים ובחר להטיח ביקורת חריפה על מנהלת הליגה ועל הלו"ז העמוס.

למרות ההפסד, מצבו של ספרופולוס נותר ללא שינוי. רוב מקבלי ההחלטות במכבי שותפים לתסכול שהמאמן הביע בכל הנוגע ללו"ז, ויותר מוטרדים מכך שלא מצליחים למצוא את החיזוק המיוחל למרות המאמצים הקדחתניים.

"בעונה שעברה הבטיחו לנו שלא נשחק שני משחקי ליגה ברציפות", אמר היווני, "זה לא קל לשחק פעמיים תוך 48 שעות. קשה לקלוע כשאין לך רגליים טריות. שיחקנו עד עכשיו בעונה 33-34 משחקים והערב היינו נגד קבוצה שמשחקת רק פעם בשבוע. השחקנים רצו לנצח אבל לא היו מסוגלים. אני מרגיש שאנחנו כמו חיות בקוליסאום, שזרקו אותם לשחק. כמו האריות והנמרים בקוליסאום. איך נשחק בלי עוד יום מנוחה? השחקנים לא מכונות".

בתשובה לשאלה שלא מדובר בפעם הראשונה שמכבי משחקת 3 פעמים בשבוע ענה יאניס: "שיחקנו עכשיו 3 משחקים בחמישה ימים, אבל הפעם נגד קבוצות שלא משחקות בלו"ז שלנו. ירושלים והרצליה באו רעננים נגדנו, אנחנו עייפים והם לא. אלו לא תנאים שווים. עכשיו נשחק נגד באסקוניה, והם יהיו יותר רעננים מאיתנו. אני מקווה שלא נשחק נגד באסקוניה בסיטואציה הזאת".

ספרופולוס בחר לענות בקצרה ולא להתייחס למצבו של ג'יימס נאנלי: "אני אשוחח עם ההנהלה ועם הבעלים ונראה מה נעשה לגביו. אני לא יודע אם ההוצאה שלו מהסגל פתרה משהו. אולי כן".