ליגת העל - עונה סדירה 2022/2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשמי: המשחק בין חולון להפועל ת"א נדחה

המועדון השיג את מבוקשו, אך "איבד זכות לבקש דחייה עד תום העונה"

רועי כהן
רועי כהן  07.01.22 - 17:15

אחרי דרמה בקבוצת הוואטסאפ של מנהלת הליגה, שגרמה לכך שיו"ר הפועל חולון איתן לנציאנו, עזב את הקבוצה במחאה על השינויים שהמנהלת הכניסה בתקנון הקורונה, הסגולים השיגו את מבוקשם והמשחק נגד הפועל תל אביב, שתוכנן ליום ראשון, נדחה.

מהמנהלת נמסר: "ביום ה' החליטה המנהלת על פרוטוקול קורונה מעודכן בו התאפשר לקבוצה לקבל דחיית משחק פעם אחת בעונה באם יש לה מאומת אחד. הכוונה בסעיף זה הייתה לתת לקבוצות אפשרות לדחות משחק אחד בעונה באם אחד מכוכבי הקבוצה נעדר בשל קורונה וזאת כדי לשמור על ספורטיבית. לצערנו הפועל חולון ניצלה סעיף זה כדי לדחות את המשחק מול הפועל תל אביב ביום א' הקרוב למרות שלקבוצה יש מאומת שאינו אחד מעשרת השחקנים הבכירים בקבוצה".

"המנהלת חושבת שבקשה זאת אינה תואמת את רוח התקנה והיא אינה בקשה ספורטיבית אך עם זאת נאלצת לקבלה כי היא עומדת בתקנון שנקבע ביום חמישי. ביום שישי תוקן התקנון וניתן יהיה לקבל דחיה רק אם השחקן המאומת הוא בעשיריה הפותחת של הקבוצה מבחינת דקות משחק. כאמור המשחק בין הפועל חולון להפועל תל אביב יידחה  ויתקיים בתאריך המוקדם ביותר האפשרי. אם חולון תפסיד בתורכיה, המשחק יתקיים ביום ד' 19/1.  במידה וחולון תנצח ייקבע תאריך אחר. חולון איבדה את הזכות לבקש דחיית משחק עד לסיום העונה".

סלע המחלוקת היה שבתקנון הנוכחי קיים סעיף שמאפשר לכל קבוצה לבקש לדחות משחק באופן חד פעמי גם אם שחקן אחד בלבד נמצא חיובי לקורונה. חולון דיווחה כי אחד משחקניה (אחד מבוגרי מחלקת הנוער) נמצא חיובי וביקשה לדחות את המשחק הקרוב מול הפועל תל אביב, אלא שאז במנהלת הוחלט לשנות את התקנון כך שקבוצה תוכל לבקש דחייה רק במקרה שבו שחקן משמעותי יימצא".

בחולון זעמו על השינוי ולנציאנו וראשי קבוצות נוספים התלוננו על כך שאף אחד לא יכול להגדיר מיהו שחקן משמעותי. לנציאנו כאמור נטש את הקבוצה בזעם, ובמנהלת הסבירו שהכוונה הייתה לכך שרק אם מדובר בשחקן שהוא חלק בלתי נפרד מהרוטציה, ולא שחקן שנועד לאימונים, ועל פי הסעיף: "שחקן משמעותי הוא שחקן שנמצא בעשיריה הראשונה של קבוצתו מבחינת דקות משחק. יוחרגו שחקנים שחזרו מפציעה או שחקנים חדשים שהצטרפו לקבוצה בחודש האחרון".