ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גודס: "מרוצה, הגענו מרוקנים מהפיינל פור"

מאמן חולון החמיא לחניכיו. מגי: "אני המצטיין? הייתי בוחר ברפי מנקו"

נועה פופלינגר
נועה פופלינגר  13.05.22 - 17:21

חד צדדי. הפועל חולון פתחה בסערה הערב (שישי) את סדרת הפלייאוף מול הפועל גליל עליון עם 68:97 ענק על הקבוצה מהצפון. טיירוס מגי (18 נקודות), כריס ג'ונסון (16 נקודות) ורפי מנקו (13 נקודות) בלטו בשורות הקבוצה של גיא גודס, שהעבירה מסר ברור כי היא חזרה חדה וחזקה מהמפלה בפיינל פור ליגת האלופות.

טיירוס מגי, שנבחר למצטיין של ההתמודדות, סימן דווקא את חברו לקבוצה כמי שראוי לתואר: "הייתי בוחר ברפי מנקו כ-MVP. הוא מופיע ברגעים הקשים, זה הפלייאוף".

לאחר מכן, הסביר הגארד מה עבר כל כך טוב אצל קבוצתו: "היינו ביחד, גם כשהיו שריקות שלא היו לטובתנו. ידענו שזה יהיה קרב פיזי קשה. הזזנו את הכדור הרבה, דחפנו פנימה כשצריך והוצאנו לפועל".

לסיום, התייחס מגי להתאוששות שלו ושל חבריו אחרי ההדחה מליגת האלופות: "היינו צריכים את הניצחון הזה. אבל זה הפלייאוף, אז צריך להתעלות".

אחרי מגי, גיא גודס הסביר מה אהב בהופעה של חניכיו: "אני הייתי מרוצה מהקשיחות, מהריכוז, מהאינטנסיביות שלנו ומהסיטואציה ששיחקנו ביחד במיוחד אחרי תקופה קשה. הגענו קצת מרוקנים מהפיינל-פור. השחקנים הבינו את המשמעות של פלייאוף, אבל זו רק נקודה אחת. צריך להמשיך".

גודס המשיך: "עשינו הרבה סלים קלים, זה התחיל בהגנה אגרסיבית שעשינו עצירות. זה המשיך בסלים קלים במעבר ואחר כך במציאת השחקנים החמים, הכדור זז מיד ליד ועשינו את מה שהיינו צריכים לעשות".

מאמן חולון החמיא לחניכיו: "רפי מנקו שחקן מצוין, הוא בכושר טוב לאחרונה. אבל זה כולם, לא רק הוא. פרדי בורדיון, ג'ו רגלנד, כריס ג'ונסון - כולם היו במשחק".

על כך ששחקניו התקשו לעצור את אייק אירייבו: "בהתחלה התמודדנו איתו פחות טוב. הוא היחיד שאולי היה מפוקס ומרוכז, עשה סלים מהשלוש. טיפלנו בזה פחות טוב, למרות שדיברנו על דברים אחרים. נצטרך לתת על זה את הדעת".

והיה גם צד מאוכזב. מאמן הפועל גליל עליון, ברק פלג, ניסה להסביר מה קרה לחניכיו הערב בחולון. "לא בטוח שאם היינו מפסידים בנקודה היינו מרגישים טוב יותר. יש שלב במשחק שזה הולך לכיוון אחד, והיום זה קרה. צריך לחשוב קדימה ולהבין שזה היה יום כזה", הסביר המאמן.

פלג המשיך: "אני חושב שלא נדבקנו למה שרצינו, בעיקר בהגנה הקבוצתית שלנו. אנחנו מכירים את חולון, הם צריכים שניה אחת כדי להידלק, במיוחד עם הקהל".

המאמן התייחס למספר שחקנים ספציפיים, והביע את דאגתו מהפציעות בסגל: "שבון לואיס נתן לי בדיוק את מה שרציתי. זה לא סוד שיש לנו הרבה עומס בעמדת הגארדים כשאיתי מושקוביץ לא נמצא. אני הרבה יותר מוטרד מהפציעה של גבי צ'אצ'שווילי, זו פעם שלישית שאני רואה שמישהו מחזיק את הכתף אצלנו. זה יותר מדאיג אותי מהתוצאה. רק שיהיו בריאים".

פלג החל להתכונן למשחק 2 וסימן מה צריך לשפר לקראתו: "קודם כל המשמעת ההגנתית שלנו. תוכנית המשחק שלנו התפרקה דיי מהר, בעיקר עם השלשות. אחר כך בהפרשים הגבוהים זה לא באמת היה כדורסל, זה רק היה לחכות שזה ייגמר. בבית שלנו זה יהיה סיפור אחר, השחקנים רוצים את זה לא פחות ממני".