ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"השופטים זה חונטה": האיום של הפועל חיפה

אלקס דורש בקרת איכות. איגוד השופטים: "אמירה שמעידה על איבוד עשתונות"

נועה פופלינגר
נועה פופלינגר  17.05.22 - 13:28

לא שקט בהפועל חיפה. יממה אחרי ההפסד בהארכה לבני הרצליה בסדרת רבע גמר הפלייאוף, מנהלה המקצועי, ראובן אלקס, יחד עם עוד מספר חברי דירקטוריון, החליטו לדבריהם "לא לשתוק עוד".

חברי הדירקטוריון שוחחו והחליטו לדרוש בקרה מטעם איגוד השופטים על השיפוט במשחקי הליגה. הם דורשים הוצאת דו"חות שיפוט על ידי משקיף המשחק ביום שאחרי, בדומה למה שקורה בכדורגל הישראלי. במידה שהנושא לא יטופל בהקדם, מאיימים חברי הדירקטוריון להקפיא את התשלום על שופטי המשחק - דבר שעלול להביא לעצירת הליגה או לחליפין להבאת שופטים מחו"ל כפתרון זמני.

"עמית בלק וספי שמש מגיעים אחרי משחק יורוליג ומרגישים כמו אלוהים", אמר אלקס. "אני לא מכיר מקום עבודה בלי ביקורת, לא יכול להיות שאין שום דו"ח, שום סנקציה. אני מבין שהם בני אדם ויכולים לטעות, אבל איך אין אף ביקורת ביום שאחרי? הכל באיגוד השופטים זה שמור לי ואני אשמור לך, איגוד השופטים זה בלוף, זה חונטה".

"אני יודע איך זה הולך", המשיך אלקס, "זה לא ימשיך להיות ככה. יש אנשי עסקים שמביאים כסף מהבית, ואין אחריות או ביקורת עצמית. זו חונטה שפוגעת בכדורסל הישראלי, אנחנו דורשים בקרת איכות על המוצר. רוב ראשי הקבוצות בדעה שלי, אנחנו לא נמשיך לשתוק על העניין. לא נשלם על השופטים, משה ביטון לא עושה את עבודתו, נמצא אלטרנטיבה אחרת. כל האופציות על השולחן".

תגובתו של איגוד השופטים לא איחרה לבוא. מן האיגוד נמסר: "לצערנו, זו כבר הפכה לנורמה, בה כל קבוצה שמפסידה תולה את ההפסד בשיפוט. במקום לבחון את עצמם, מאמנים, מנהלים ובעלי תפקידים, מעדיפים לתקוף את השופטים שעושים את המיטב בכל משחק ומשחק. אנחנו מתביישים באמירה הזו שאיגוד השופטים הוא בלוף וחונטה. זו אמירה מסיתה שמעידה על איבוד עשתונות מוחלט".

"איגוד השופטים פתוח לביקורת מקצועית עניינית, ואין כל בעיה עם ביקורת שכזאת. לעומת זאת, יש לדחות את הניסיון של נציגי קבוצות מסוימים להלך איימים על השופטים ולהשפיע על השיבוץ שנעשה תמיד משיקולים מקצועיים בלבד וכך גם יהיה בהמשך. במקום להיות גאים שיש לנו שגרירים ביורוליג ובמפעלים האירופיים הבכירים, יש נציגי קבוצות, המעדיפים להשמיץ אותם ומבקשים לפסול את השופטים הטובים ביותר".

"איגוד השופטים סומך ב-100% על כל שופטיו, ועל המערכת המקצועית שמנהלת את השופטים, וקורא לכל הקבוצות לשמור על אורך רוח ורוח ספורטיבית ושהקבוצה הטובה תנצח בכל משחק".