ליגת העל - עונה סדירה 2022/2023
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קטש: "המועדון יודיע על דברים מרגשים בזמן הקרוב"

מאמן מכבי ת"א פתח את הקדנציה במסיבת עיתונאים ודיבר על התקופה כמנהל מקצועי ("ההסתכלות מהצד הפכה אותי"), על העבודה הצפויה עם דיוויד בלאט ("דבר גדול, נפלה בחלקי זכות"), ועל התוכניות המקצועיות ("נצטרך שיהיו לנו ישראלים משמעותיים, כדי לא לשחק עם שתי קבוצות שונות")

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  19.06.22 - 16:30

עידן עודד קטש במכבי תל אביב מתחיל. אחרי שהצהובים הכריזו הבוקר (ראשון) רשמית על מינויו של קטש, המאמן החדש בהיכל דיבר הערב במסיבת עיתונאים. בגיל 47, אחרי שאימן בפנאתינייקוס אותה הוביל לזכייה בדאבל ונפרד מהיוונים בקיץ 2021, קטש ישוב לאמן בהיכל את הקבוצה בה פרח כשחקן וזכה במדיה בארבע אליפויות בשנות ה-90.

עודד קטש פתח את מסיבת העיתונאים בהצטערות על לכתו של אריק בראילובסקי ז"ל: "הצטערתי לשמוע על לכתו של אריק בראילובסקי. אולי דווקא ביום הזה, אריק בראילובסקי שהיה מאמן הנערים שלי במכבי תל אביב ואולי הוא אחת הסיבות, אם לא הסיבה המרכזית, שבכלל שיחקתי כדורסל ושאני כאן היום - ושעשיתי את זה הרבה יותר טוב. זה יום עצוב בשבילי ואני משתתף בצער המשפחה והחברים. יהי זכרו ברוך".

"אגיד שאני מאוד גאה ונרגש", התייחס קטש למינוי למכבי ת"א. "זה אתגר גדול, אולי בגלל האתגר הזה אני מרגיש שזה הדבר הנכון בזמן הנכון עבורי. אני יכול לשתף אתכם שאנחנו כבר בתהליכי עבודה, אפילו מתקדמים, ואין לי ספק שאנחנו נעשה הכל כצוות כדי להפוך את הקבוצה למנצחת ולרגש את הקהל והאוהדים שכל כך מגיע להם. צפויות לנו חוויות מרגשות בהיכל העונה"

המאמן הטרי דיבר על שיתף הפעולה הצפוי עם דיוויד בלאט שיהיה יו"ר הוועדה המקצועית: "ההצטרפות של בלאט זה דבר גדול, נפלה בחלקי זכות גדולה לראות את אחד הגדולים ביותר, אם לא הגדול ביותר. כולנו ביחד נעבוד במשותף וניקח אחריות על בניית הקבוצה ועל התוצאות. אני מצטער שהיום לא אוכל להיכנס יותר מדי לעניינים המקצועיים, מהמעט שייצא לנו לראות ולבדוק - אין לי ספק שיהיו דברים מרגשים שייצאו בצורה מסודרות מהמועדון כבר בימים הקרובים".

"לא ציפיתי ולא הופתעתי", סיפר קטש על ההצעה מהצהובים אחרי שההצעה הקודמת מהצהובים בשנה שעברה לא נשאה פרי. "זאת סיטואציה שקרתה באמצע העונה שעברה אבל זאת לא הייתה סיטואציה שהתאימה לי אז. צריך שהרצונות ייפגשו וזה לא קרה לפני כמה חודשים. עברתי דרך מאז שעזבתי כאן לפני המון שנים. היום אני מרגיש הרבה יותר מוכן, הרבה יותר מגובש, ומקווה מאוד שדברים יסתדרו לטובה.

המאמן בן ה-47 סיפר על הדברים שלמד מהתפקיד כמנהל מקצועי: "בקיץ, כשלא היה כדורסל, הרגשתי שאני נשאר מאחור. ההסתכלות מהצד הפכה אותי, דברים מסתדרים פתאום בראש. אני חושב שזאת זווית מעניינת. ההסתכלות מהצד בשנה האחרונה תרמה, אני מרגיש שאני יודע יותר מה אני רוצה. יש כרגע במכבי יותר תחושה של בנייה מחדש מאשר שמירה על המשכיות. אחרי החוויה בפנאתינייקוס יש כמה דברים שהתחדדו לי".

"נצטרך שיהיו לנו ישראלים משמעותיים, גם ביורוליג, כדי לא לשחק עם שתי קבוצות שונות", שיתף המאמן בתחושות על סוגיית השחקנים הישראלים: "חשוב שיהיו שחקנים איכותיים עם כמה שיותר השפעה על המשחק. הצד ההגנתי חשוב ואיתו גם הסגנון ההתקפי שצריך להתאים לי ולמה שצריך להביא. השאלות שלכם כאן משקפות את מה שאנחנו עושים עכשיו - מנסים לעשות הכל באיזון הכי מושלם. הכל במסגרת המגבלות, של תקציב, של שוק השחקנים, של התקציב".

על התוכניות המקצועיות והניסיון מיוון אמר המאמן: "יש קצת הבדלים, אבל לא גדולים. יש לי אהבה לצד ההגנתי לא פחות מהצד ההתקפי, אבל נחכה ונראה מה יהיה. לגבי הכדורסלן הישראלי, התפקיד של מכבי ת"א זה לא לפתור את כל הבעיות של הכדורסל הישראלי. נצטרך לראות את האפשרויות שלנו וכמו שאתם מכירים אותי - אני מאמין גדול בשחקן הישראלי ובהחלט נתתי הזדמנות להרבה שחקנים צעירים. תיבנה פה קבוצה, עם ישראלים, שמגיע להם והם ראויים להיות על המגרש".

קטש ניצל את הבמה להתייחס גם לקבוצה הקודמת שלו, הפועל גלבוע/גליל, שנמצאת בסכנת סגירה: "גלבוע/גליל זאת קבוצה חשובה מאוד לכדורסל הישראלי ולפיתוח השחקן הישראלי. אני קורא מכאן, מי שיכול לעזור בסיטואציה הזאת שיעשה את זה". על יפתח זיו אמר: "קשה לי להתייחס נקודתית לשחקנים, אני מאוד אוהב אותו. אנחנו עוסקים בבניית הקבוצה, בציוותים עם השחקנים, זה מאתגר".

"נצטרך שיהיו לנו ישראלים משמעותיים, גם ביורוליג, כדי לא לשחק עם שתי קבוצות שונות. חשוב שיהיו שחקנים איכותיים עם כמה שיותר השפעה על המשחק. הצד ההגנתי חשוב ואיתו גם הסגנון ההתקפי שצריך להתאים לי ולמה שצריך להביא. השאלות שלכם כאן משקפות את מה שאנחנו עושים עכשיו - מנסים לעשות הכל באיזון הכי מושלם. הכל במסגרת המגבלות, של תקציב, של שוק השחקנים, של התקציב".

קטש סיים את מסיבת העיתונאים ואמר: "אני מרגיש הרבה יותר מוכן, שלם ומגובש. גם בפעם השעברה שהגעתי, לא בטוח שזה היה אחרי רצף של זכיות. באתי אחרי סיטואציה לא טובה כי אחרת לא הייתי מגיע. גם אז קרו דברים, ואני מצדי אחרי הרבה מאוד שנים כבר יודע לקחת את האחריות על מה יכולתי לעשות אחרת".