ליגת העל - בתום העונה הסדירה 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 הפועל ירושלים 0 0 0 0
2 מכבי ת"א 0 0 0 0
3 בני הרצליה 0 0 0 0
4 הפועל חולון 0 0 0 0
5 גליל עליון 0 0 0 0
6 הפועל חיפה 0 0 0 0
7 הפועל ת"א 0 0 0 0
8 גלבוע גליל 0 0 0 0
9 הפועל אילת 0 0 0 0
10 נס ציונה 0 0 0 0
11 הפועל ב"ש 0 0 0 0
12 עירוני קרית אתא 0 0 0 0
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בשם המכביזם: סיפור חזרתו של פניני למכבי

הרצון של הקבוצה בסמל, המטרה של הפורוורד בן ה-38 לפרוש בצהוב-כחול והמבט לעתיד, בו הוא עשוי לקבל תפקיד מקצועי בקבוצה. כך יצא לפועל הקאמבק של הקפטן לשעבר ליד אליהו

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  23.06.22 - 14:43

"הילד חזר הביתה", כך הגדיר את זה שמעון מזרחי - כי כנראה שהקריירה של גיא פניני לא באמת הייתה יכולה להסתיים בשום מקום שאינו מכבי תל אביב: היום (חמישי) החזרה של הקפטן לשעבר לקבוצת נעוריו הושלמה באופן רשמי.

יש קו ברור שמחבר את דייויד בלאט לעודד קטש לגיא פניני. זה לא סוד שלאחר עונה קשה נוספת שעברה, מכבי תל אביב סימנה לעצמה כמטרה להחזיר משהו מהרוח המכביסטית והווינרית לקבוצה, רוח שדי נעלמה מהמועדון בשנים האחרונות - בדגש על הישראליות והמכביזם. ואין כמו גיא פניני לסמל את הערכים הללו מבחינת המועדון - הוא היה קפטן, הניף את גביע אירופה ונחשב למכביסט אמיתי, מהסוג שכבר קשה למצוא היום.

אחרי שנגמרה העונה, מכבי התחילה לבדוק את האפשרות להשיב אליה את פניני. אחרי המינוי של דייויד בלאט, איתו זכה בגביע אירופה, והחתמת עודד קטש, תחתיו שיחק בנבחרת, המהלך הונע קדימה, גם בעקבות היחסים הטובים בין השלושה. הרצון לשידוך הזה היה מצד כולם - הנהלה, צוות מקצועי, פניני בעצמו - והדרך לחתימה היתה סלולה.

פניני עזב את מכבי תל אביב לפני חמש שנים כאחד הישראלים המובילים בליגה, אבל בקדנציה הזו ברור לכולם שהוא מגיע בתפקיד שונה. פניני לא בהכרח אמור לקבל הרבה דקות, כמובן שלא ביורוליג, אך במכבי ת"א עדיין מאמינים שיוכלו לקבל ממנו תרומה על המגרש. במקביל, הציפייה מפניני היא גם לתרומה משמעותית לא פחות בחבילה שהוא מביא איתו לחדר ההלבשה ברמת המנהיגות והנסיון.

הרצון לראות את פניני במכבי, כאמור, היה הדדי. הצהובים התעניינו מאוד באפשרות להשיבו, כשחקן שמסמל משהו עבור המועדון, וגם הפורוורד עצמו הרגיש שהוא רוצה לסיים את הקריירה בקבוצה איתה הוא הכי מזוהה, זאת לאחר שרשם רגע שיא דווקא בהפועל חולון, עם אליפות שתיזכר לזמן רב.

החוזה של פניני החוזר הוא לעונה אחת עם אופציה לעונה נוספת, כשכרגע אין התחייבות מצד המועדון לתפקיד מקצועי. בכל אופן המטרה של כל הצדדים היא לפעול למען השתלבותו בתוך הצוות המקצועי של הקבוצה בצורה כזו או אחרת אחרי פרישתו, תהיה מתי אשר תהיה.