$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
בית עליון ותחתון 2023-2024
קבוצה מש’ נצ’ הפסד % נק’
1 מכבי תל אביב 29 25 4 86.2%
2 הפועל תל אביב 29 21 8 72.4%
3 מכבי עירוני רמת גן 29 18 11 62.1%
4 הפועל ירושלים 29 18 11 62.1%
5 הפועל חולון 29 16 13 55.2%
6 עירוני קרית אתא 29 13 16 44.8%
7 הפועל חיפה 30 15 15 50%
8 עירוני נס ציונה 30 14 16 46.7%
9 הפועל עפולה 30 12 18 40%
10 בני הרצליה 30 12 18 40%
11 הפועל גליל עליון 30 10 20 33.3%
12 הפועל באר שבע/דימונה 30 9 21 30%
13 הפועל אילת 30 9 21 30%
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"חתימה של רנדולף במכבי ת"א תהיה מכה קשה"

בעלי הפועל ירושלים, מתן אדלסון, על עזיבת הכוכב: "ספגנו מכה ונצטרך להכות בחזרה". על מינוי אלון: "אי אפשר להביא את פיל ג'קסון, מעבר לזה שהוא הוכיח שמגיע לו"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  23.06.24 - 10:55

אחרי שיונתן אלון מונה באופן קבוע למאמן הפועל ירושלים, ודן שמיר שב למועדון בתפקיד המנהל המקצועי, הקבוצה מהבירה מקיימת כעת מסיבת עיתונאים בעקבות שני המינויים. הבעלים מתן אדלסון פתח: "זו התרגשות גדולה ופרק חדש במועדון תחתיי. אני גאה לבשר שדן שמיר הוא המנהל המקצועי החדש ויונתן אלון לעמדת המאמן באופן קבוע. זו תקופה מרגשת והציפיות מאוד גבוהות לעונה הזו".

התייחס לעזיבה של ליוואי רנדולף, והחתימה המסתמנת במכבי תל אביב: "קודם כל כשאמרנו להתחרות איתם על שחקנים, לא דובר רק על עכשיו אלא בכל קיץ, להתחרות איתם במגרש. לא רק עכשיו אלא בכל עונה. לא רק שיש לו אופי חזק והוא נאמן לערכים שלו, הוא גם מנהיג שתרם המון לארגון הזה כמקצוען ולאבד אותו זו מכה. אבל אם הוא יחתום במכבי ת"א זאת תהיה מכה קשה. הם ניצחו בקרב הזה, בראבו. אנחנו צריכים להכות בחזרה. אני עושה טעויות בכל יום, אבל מה שאני מבטיח זה שאני לא אעשה את אותה טעות פעמיים".

הבעלים התייחס למעבר ליורוקופ העונה: "זו הייתה החלטה חשובה להישאר בליגת האלופות בשנה שעברה, וזו לא הייתה ההחלטה הנכונה. אם ניקח את המלחמה בישראל והמאבק החזק יותר בין מכבי להפועל ת"א. ממקום מקצועי אנחנו רוצים להגיע ליורוליג, והבנו שזו לא הייתה ההחלטה הנכונה ולא רוצים לעשות את זה שוב, אנחנו רוצים להגיע למטרה והחלטנו שזה הזמן הנכון. אנחנו רוצים לזכות ביורוקאפ, התקציב גדל משנה לשנה וברור שאנחנו רוצים לנצח. מבחינה סטטיסטית אנחנו רק אחת מ-20 קבוצות, אבל נעשה הכל כדי שזה יקרה".

על המינוי של יונתן אלון אמר: "חשוב לשים הכל על השולחן, היה לנו חשוב להביא מישהו שמתאים לתוכניות שלנו, ומהר מאוד היינו צריכים להתפשר כדי להחתים, יונתן עשה עונה טובה ולקח גביע. כל שם אחר שהיה פה והיה עושה מה שיונתן עשה, היה ברור לכולם שימשיך. אז למי שאומר שזו לא בחירה נכונה אני חולק עליו. בהתאם לסיטואציה, להביא את פיל ג'קסון זה לא ריאלי, בנוסף לכך הוא עשה עבודה מדהימה ואנחנו מאמינים בו".

בנוגע למינויים של שמיר ואלון אמר: "נכון שהיה לנו חזון מסוים, אבל המציאות יוצרת דברים אחרים. גם לגבי המאמן הצהרנו שנרצה להביא מאמן בקריטריונים מסויימים, עם ניסיון ביורוליג או תואר אירופי או בליגה בכירה., עשינו ראיונות בחודשים האחרונים ואתה רואה שאין זמן ואין היענות לבוא לפה, רצינו מאמן כחול לבן איכותי.בשלב הזה היינו צריכים משהו כחול לבן ואיכותי. אותו דבר בעמדת המנהל המקצועי. היה לנו מועמד שהמשפחה שלו לא אישרה לו לבוא, וברגע שהאפשרות של שמיר עלתה זה היה בינגו. דן שמיר מביא ניסיון וחדשנות ואנחנו מאושרים שהוא פה".

יונתן אלון על המעבר מתפקיד המנהל המקצועי למאמן באופן קבוע: בסוף דברים מתנגשים והסיטואציה תמיד מנצחת. זה הדבר הנכון למועדון ואני מאושר מהתפקיד הזה. שום דבר לא נעשה בניגוד לרצוני, עכשיו חובת ההוכחה היא עליי".

על רנדולף: "זו לא בגידה, זה ספורט וכל שחקן צריך לקבל את ההחלטות הכי טובות לקריירה שלו. זה לא גורם לי להעריך אותו פחות ואת מה שעשה בשבילנו. שיקלע 30 ויפסיד בכל משחק במכבי. הוא בחור מדהים, שחקן מדהים ואני רוצה שיהיה לו טוב בחיים. ככה מתייחסים לשחקנים שעזבו אותנו, אנחנו מחבקים אותם ונהיה שם, נצטרך להתחרות בו על המגרש ולהראות לו שהחליט לא נכון, זה הכל".

"המציאות מנצחת כל דבר והשאלה היחידה שנשאלת בהפועל ירושלים היא מה טוב לקבוצה, וכל אחד עושה מה שטוב לקבוצה. לגבי העתיד, אם אני לא אצליח, שימצאו את הכי טוב שיחליף אותי. אבל אני לא מתכנן להיכשל, אז זה לא מעניין אותי".

ומה עם מחליף לרנדולף? אלון התבדח: "לא יהיה תחליף הולם נביא שחקן גרוע. ברור שיהיה, המשבצות שחסרות לנו זה סנטר מוביל וגבוה לגיבוי, מחליף לליוואי וגיבוי לגארד. נצטרך למצוא מישהו שיהיה יותר טוב".

דן שמיר התייחס לתפקידו החדש: "זו רק הוכחה כמה החיים שלנו דינמיים, קשה לי לתמצת את השבוע האחרון. הגעתי למקום מיוחד עבורי, סיטואציה מיוחדת. עבדתי עם יונתן בקבוצה פה, זו דינמיות של החיים. חשבתי שזה זמן טוב עבורי לקחת אוויר ולבלות עם המשפחה, מצד שני, כמאמן כל מי שמכיר אותי יודע שהיו לי תמיד נגיעות באירגון וחיבורים ויש לי רצון לגעת בדברים ניהוליים, קומבינציה אישית מיוחדת וברגע שנוצרה הזדמנות ידעתי שזו הזדמנות מרגשת".

"יש לי הסתכלות משלי, אני אוהב לעבור בין תפקידים זה דבר טוב לדעתי, כמאמן בעברי, יש לי את ההזדמנות לעזור ליונתן וזה תפקידי לעזור לו להצליח, שיהיה שמח ולקחת ממנו מה שאני יכול, את המסביב וזו מערכת יחסים אחרת עם השחקנים האנשים, ההנהלה. יש דברים שעושים טוב לבנאדם, תפקידי כמו כולם שהקבוצה תצליח ויהיו לנו ימים יפים. להחליט שאנחנו רוצים לעשות את זה היה הדדי, חשבתי שזו הזדמנות טובה לעשות משהו שלא עשיתי בעבר עם מאפיינים אחרים, אסטרטגיה ועזרה, אתה פה לעזור למנהל לבעלים למאמן ולשאר, וזה מה שנעשה".

שמיר המשיך: "לא חושב שיש לי פרספקטיבה מיוחדת, אבל בחיים יש דברים מאוד משמעותיים שקורים כרגע באזורנו ומשפיעים לכולם על החיים, וכולם מרגישים את הנטל על הכתפיים. יש לזה כמובן משמעות במה שאנחנו מתעסקים בו. תמיד להביא את האדם הנכון למקום הנכון זה דבר מאתגר".

"יש לנו סיטואציה מצוינת ואטרקטיבית למרות מה שקורה, אני בטוח שזה יבוא לידי ביטוי וזה לא בגזרת התירוצים. כל מי שחי בישראל יודע שהספורט הישראלי מושפע מזה, אבל בואו נשים הכל בפרופורציות. יש אנשים שמשופעים מזה בצורה הרבה יותר דרמטית. לבנות קבוצת כדורסל טובה זה דבר חשוב, אני רואה בזה שליחות ונעשה את המקסימום שזה יקרה".