צפו ב-1:2 של קטמון על יבנה במשחק העונה

בקרב לוהט לעיני 2,000 צופים, האדומים ניצחו ופתחו פער של 3 נקודות בפסגה. כפיר מלול (32) ושי אהרון (73) שחזר מפציעה כבשו, מאור פרץ צימק (84). לאחר דקות סיום דרמטיות, הירושלמים חגגו. אהרון: "זו תעודת כבוד לכדורגל"

מערכת אתר ערוץ הספורט  24.02.12 - 16:34
תחילת כתבה

הקרב המרתק של סוף השבוע בליגות הנמוכות הגיע מליגה א' דרום, שסיפקה את משחק העונה, ואיזה משחק זה היה: הראשונה בטבלה, הפועל קטמון, התארחה היום (שישי) אצל השנייה מכבי יבנה וגברה עליה 1:2, בניצחון שנתן לה פער של שלוש נקודות בצמרת הטבלה ויכול להיות משמעותי ביותר לקראת המשך המאבק על העליה ללאומית.

איזה יופי של משחק קיבלנו ביבנה. האוהדים של שתי הקבוצות מילאו את היציעים וסיפקו אווירה פנטסטית, אבל הצבא האדום שהגיע מירושלים היה זה שחגג בסיום. דווקא היבנאים נראו מסוכנים יותר עם מספר הזדמנויות בפתיחה, אבל בדקה ה-32 כפיר מלול מצא את הרשת לאחר מהלך מצויין של מעודה משמאל. יבנה, שהגיע ללא אורי קרגולה הפצוע, איבדה גם את אדיב שרעבי שנפצע והתקשתה לפתח את המשחק הרגיל שלה.

במחצית השניה, הקפטן והסמל הגדול של קטמון, שי אהרון, חזר לראשונה אחרי היעדרות של יותר מחודש, ובתוך חמש דקות כמעט והבקיע פעמיים, אך נעצר אצל בן ישי. בדקה ה-73, במהלך קבוצתי יפהפה, אהרון היה זה שהכפיל את התוצאה, ושער מצמק של מאור פרץ 6 דקות לסיום סיפק עוד דקות אחרונות של מתח, ואפילו מספר החמצות מסמרות שיער שכמעט כפו שיוויון, אך שמש לא התכוון לתת לניצחון הזה לברוח, וזה לא הספיק למקומיים, שספגו הפסד שני ברציפות.

שי אהרון, שהיטיב לתאר את התצוגה שקיבלנו ביבנה, אמר בסיום לאתר ערוץ הספורט: "העיקר שניצחנו, אבל כמובן שהשער שהבקעתי עשה לי תחושה נהדרת. בכל הקריירה הארוכה שלי לא נתקלתי ברגעים מרגשים כמו שיש לי בקטמון. כמויות של קהל שלא רואים בליגות העליונות יצאו מהבית ביום גשום ובאו למגרש, וזו תעודת כבוד לקבוצה שלנו ולכדורגל בכלל. בגלל דברים כאלה אנשים כל כך אוהבים את הענף הזה. העיר ירושלים מחולקת לשתיים, אבל לא ירחק היום שההגמוניה בעיר תשתנה. בעתיד תהיה רק הפועל ירושלים אחת ומאוחדת, ואני מקווה שתראו אותה משחקת בליגת העל".

מהלך המשחק
קרן של יבנה בדקה ה-7 איימה להפוך לשער יתרון, אך עמית שמש יצא ואגרף מצויין, וגם נפגע במהלך. כעבור 6 דקות נוספות,שרעבי שלח מסירה נהדרת עם הפאלש לעבר רפי סגל, החלוץ בעט מהאוויר, אך זה הלך לידיים של שמש. בדקה ה-30, בהתקפה הראשונה של האורחת במשחק, מעודה פרץ נהדר משמאל, מצא את מלול שהיה לא מכוסה ברחבה, והאחרון הכניע את בן ישי מקרוב, 0:1 קטמון. אקורד הסיום של המחצית כמעט הכפיל את התוצאה, אך למרות נגיחה מסוכנת של צבאג, בן ישי התעופף והציל את הכדורים מהחיבורים.

במחצית השנייה שי אהרון חזר לאחר היעדרות של חודש וחצי ומיד איים על השער בבעיטה חופשית (61) ובטיל מרחוק (64), אך בן ישי היה עירני. בעיטה חופשית של אופיר מן העבר השני חמקה ליד העמוד של שמש (66). הקצב הגבוה נמשך, כשאהרון לקח עוד בעיטה חופשית מסף הרחבה (70) וסיבב חזק ומדויק, בן ישי שוב הציל את קבוצתו. שלוש דקות חלפו, וקיבלנו את המהלך של המשחק: חילופי מסירות נפלאים בין צבאג למעודה הסתיימו בצ'יפ חכם של האחרון לעבר שי אהרון, שהפציץ מתוך הרחבה, 0:2 נהדר. בדיוק כשחשבנו שהכל נגמר, מאור פרץ הפציץ מ-18 מטרים (83) ומצא את הרשת, רק 2:1. עד הסיום, יבנה הפעילה לחץ וגם הגיעה להזדמנויות טובות בדקות 90 ו-94, אך שמש היה במקום ושמר על התוצאה.

הרכבים:
מכבי יבנה:
יניב בן ישי, אדיר קרן, רון קופרלי, איתן בר, נתן לוי, גבי אדרי (אבאי ארדני/65), אדיב שרעבי (אסף גובזה/50), גיא אבן, מאור פרץ, יניב אופיר, רפי סגל. הפועל קטמון ירושלים: עמית שמש, ארתיום טרטיאק, אומרי נווה, יובל פוגלמן, כפיר מלול, עוז צבאג, עדי שלג, איסלם אלזינטי, אדיר מעודה, מיכאל רנדי (שי אהרון/62), יונתן זדה.