בית"ר כפ"ס התלוננה במשטרה נגד מרמורק

פרסום ראשון: המועדון שנאבק על העליה מליגה א' טוען שהרחובותים שיתפו שחקן שהושעה כדי להפסיד טכנית את המשחק מול יבנה. דורשים גם לקבוע את תוצאת המשחק על 0:0 ללא נקודות. התגובה: "האשמה מחפירה, זו אי הבנה"

רז זהבי  22.04.12 - 10:31
שחקני בית"ר כפ"ס. מאבק העליה לא כשר? (אלן שיבר)
שחקני בית"ר כפ"ס. מאבק העליה לא כשר? (אלן שיבר)
פרסום ראשון
תחילת כתבה

הרוחות בליגה א' לא נרגעות בעקבות המפגש בין הפועל מרמורק למכבי יבנה, בו שיתפו הרחובותים שחקן מושעה ובשל כך צפויים לספוג הפסד טכני. הבוקר (ראשון) הגישה הנהלת בית"ר כפר סבא, שנאבקת עם יבנה על העלייה, תלונה במשטרת כפ"ס נגד מרמורק, היו"ר חנן עדני, והשחקן בר לייבה על שיתוף שחקן שלא כחוק במודע, לכאורה, על מנת להפסיד את המשחק.

  • כל החדשות, כל התוצאות וכל הטבלאות, כאן בעמוד דאבל פס
  • מי שהגישו את התלונה הם בעלי כפ"ס אלמוג ספיר ומקסים סוסן. ספיר אמר לאתר ערוץ הספורט: "התלונה היא חד משמעית על אפשרות, לכאורה, של מכירה וקניית משחק. דברים שנעשו במודע על מנת שבסופו של דבר, ללא כל קשר לתוצאה יבנה תרוויח מההתמודדות. מעבר ללחקירת ההתאחדות, של וייצמן-יער ובית הדין שיתערב בנושא, גם המשטרה צריכה לחקור. מרמורק הרסה את ליגה א' דרום". בנוסף טען ספיר כי בכל אם בית הדין המשמעתי לא יתכנס עוד השבוע לדון בנושא הוא מתכוון שלא שלעלות את הקבוצה למשחק הקרוב בערד.

    כזכור לאחר המשחק התברר ששחקן מרמורק בר לייבה שיחק, למרות שהיה מושעה בשל כרטיסים צהובים. יו"ר מרמורק חנן עדני אמר שעידכן את הצוות המקצועי לפני 3 שבועות, אך מישהו טעה וכי נעשה תחקיר בתוך המועדון. בנוסף טען כי לאורך המשחק היה עסוק בענייני לוגיסטיקה ואפילו לא ראה מי משחק.

    על כך הוסיף בעלי כפ"ס ספיר: "המשטרה צריכה לחקור באופן דחוף את מאמן מרמורק צחי טייר. נשאלת השאלה האם ההנהלה, שהיתה צריכה לדווח לו על צהובים, לא עשתה כך, בזדון. טייר עצמו הוא ספורטאי אמיתי ועובדה שניצח את המשחק".

    בעקבות האירועים האחרונים בית"ר כפ"ס וגם מכבי קביליו יפו, שנאבקות עם יבנה על העלייה דורשות לקבוע את תוצאת המשחק על 0:0 ללא נקודות, או להשאיר את התוצאה בעינה, כלומר ניצחון למרמורק. היצרים הרבים שמעוררים האירועים האחרונים נובעים בעיקר בשל העובדה כי 3 מחזורים בלבד נותרו עד לסיום העונה בליגה א' דרום. ההפסד של יבנה העלה את כפ"ס למקום הראשון בטבלה. כמובן שניצחון ליבנה טכני יהפוך את הקערה על פיה.

    במרמורק מיהרו לפרסם הודעה רשמית בה נאמר: "מועדון הפועל מרמורק דוחה בשאט נפש את ההאשמות המחפירות, הזדוניות והמרושעות הקושרות אירוע אומלל לעניינים שבינם לבין התנהלות המועדון הזה מאז ומעולם, אין קשר ולו הקלוש ביותר. אי ההבנה, מקורה בפער הזמנים הגדול שבין קבלת ההתרעה מההתאחדות לבין המשחק ביום שישי האחרון שנבע מפגרת פסח ולוח החופשות. אי הבנה זו היא אירוע חד פעמי, לא מיצג ומביך מבחינת הפועל מרמורק.  אנו נעשה כל מאמץ כדי לשמור על הניצחון שהושג בעמל רב, על מנת שמשחקי הליגה יגיעו לסיומם כסדרם ועל פי הכרעות במגרש".