אבי לוזון הציע: משחק מכריע על העליה ללאומית

בשל הרגישות בזהות היריבות של קטמון ויפו במחזור האחרון, יו"ר ההתאחדות ניסה למנוע מצב בו המאבק יוכרע על הפרש שערים. הירושלמים סירבו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  01.05.13 - 17:02
7,000 מהם צפויים להגיע לטדי. אוהדי קטמון (דאבל פס)
7,000 מהם צפויים להגיע לטדי. אוהדי קטמון (דאבל פס)
תחילת כתבה

אם מישהו חשב שהמתח והדרמה במחזור האחרון של תחתית ליגת העל הוא גדול מנשוא, אז מומלץ לו להביט בטבלת הצמרת של ליגה א' דרום. תסריט מטורף והזוי כזה איש לא יכול היה להמציא, אבל אפשר לשפשף עיניים ולהבין - זו המציאות: שתי קבוצות האוהדים - הפועל קטמון ומכבי קביליו יפו - שבנו את עצמן מאפס ועלו ליגה אחרי ליגה, יתמודדו ביום שישי על הזכות לעשות היסטוריה ולהעפיל לליגה הלאומית. ועם זאת, למרות הסיפור הרומנטי - עדיין ישנו ענן כבד שמרחף מעל המאבק הזה.

  • שישי, 15:30, שידור ישיר ב-5LIVE+: קטמון מול לוד, ובמקביל, יפו מול כפר יונה

אז מאיפה להתחיל? אולי מהעובדות היבשות: מחזור אחד נותר לסיום העונה, כשקביליו יפו וקטמון צמודות במקום הראשון והשני עם מאזן נקודות זהה והפרש שערים זהה. במקרה ששתיהן ינצחו ובהפרש דומה והסטטוס קוו יישמר - הקריטריון שיקבע את זהות העולה יהיה מספר הניצחונות, וליפו יש 2 יותר - מה שיעלה אותה במקרה כזה. עד כאן הכל תקין, אבל הסיפור מסתבך כשבוחנים את זהות היריבות של השתיים במחזור הסיום:

יפו תפגוש את כפר יונה - שנאבקת נגד הירידה לליגה ב', ואילו הירושלמים אמורים לפגוש את אורתודוכסים לוד, שכבר מזמן נקבעה כיורדת. הבעיה היא שלוד לא ממש מתפקדת כקבוצת כדורגל לאחרונה, לעיתים מגיעה למשחקים ולעיתים לא, לפעמים מובסת בהפרש גבוה ושחקניה יורדים מהמגרש, ועוד, ולכן קיים ספק אם היא בכלל תופיע למשחק. אם לוד אכן לא תגיע, קטמון תנצח טכנית 0:3, אך בבירה חושבים שאם לוד כן תופיע, הירושלמים יוכלו לנצח אפילו בהפרש גבוה יותר, ובכך לעלות למקום הראשון.

כך או כך, לאתר ערוץ הספורט נודע היום (רביעי) כי יו"ר ההתאחדות אבי לוזון הציע לראשי שתי הקבוצות כי במידה ושתיהן ינצחו - ייערך ביניהן משחק מכריע על העליה, וזאת על מנת שלא הפרש השערים יהיה הקריטריון הקובע, ובכך תימנע כל אפשרות להכרעה בעקבות דברים לא כשרים או בעייתיים לכאורה. למרות הכל, בקטמון דחו את ההצעה ובכך הרעיון נפל. במקביל, על פי הדיווחים, כ,-7,000 אדומים צפויים להגיע לטדי.