אריק שיבק: "משהו קרה ברבע הרביעי"

ניסים לאחר ההדחה של נבחרת ישראל מהיורובאסקט בעקבות ה-80:89 לסרביה: "התרוממנו. עכשיו נילחם עד הסוף". נעימי: "נתנו הכל אבל הסרבים פשוט טובים"

רועי גלדסטון, שליח ערוץ הספורט ליורובאסקט  02.09.11 - 17:35
תחילת כתבה

עוד יום, עוד הפסד לנבחרת ישראל באליפות אירופה. הפעם, אם אפשר להסתכל על חצי הכוס המלאה זה נראה הרבה פחות גרוע מהתבוסות לגרמניה וצרפת בפתיחת האליפות, אך כל זה למעשה לא הספיק והנבחרת נחלה הפסד שלישי רצוף 89:80 לסרביה החזקה שמשמעותו הדחה מהיורובאסקט 2011 כבר בשלב הבתים הראשון. הכחולים לבנים כבר הוליכו 12 נקודות יתרון ברבע השלישי, אך נחלשו לקראת היישורת האחרונה ואיפשרו לבלקנים לקלוט 15 ריבאונדים בהתקפה בדרך למהפך במשחק.

ישראל הפסידה לסרביה 80:89 ואיבדה סיכויי להעפיל לשלב הבא ביורובאסקט

"אנחנו מברכים את סרביה על העלייה", אמר בסיום המאמן אריק שיבק, "שיחקנו משחק כמעט מושלם לפי התכנית שלנו אבל משהו קרה ברבע הרביעי. הייתי מודאג וזה אכן קרה. הם התחילו לקלוע מהשלוש, נתנו להם זריקות קצת יותר מדי פנויות. היה לנו קשה לעצור אותם בפנים. אנחנו יודעים שאבד הסיכוי להעפיל אבל נעשה את הכול כדי לנצח בשני המשחקים הבאים בכל מקרה".

"זה נכון ששיחקנו היום יותר טוב מאשר בפתיחת הטורניר. אבל לבוא ולהגיד שלא נתנו הכל במשחקים הקודמים? זה לא נכון. בטורניר מה שיפה זה שכל יום הוא חדש ומפתח אחרת. לגרמניה וצרפת יש 5 שחקני נ.ב.א ושני גבוהים שקשה לנו לשחק נגדם. סרביה היא נבחרת מצויינת עם שחקני יורוליג אבל הם לא שומרים ולא אגרסיבים כמו הצרפתים. נשארו לנו עוד שני משחקים ונעשה הכל כדי לנצח אותם".

אפיק ניסים: "נתנו הכול במשחק הזה. מגיע כל הכבוד לכולם שבאו ככה אחרי שני הפסדים קשים מול צרפת וגרמניה. אני שמח שהצלחנו להתרומם. עכשיו אנחנו צריכים לשחק טוב ולהילחם בשביל עצמנו. היה חסר רק קצת בשביל לנצח. עוד כמה החטאות שלהם וקליעות שלנו והיינו יכולים לנצח את המשחק. אני שמח שקיבלתי הרבה דקות ושיחקתי טוב, זו היתה המטרה מתחילת הקמפיין - ליצור ולעזור לנבחרת כמה שיותר. יש לנו עוד שני משחקים וצריך לעשות את המקסימום".

יובל נעימי: "באנו למשחק עם הגישה הנכונה אבל הסרבים פשוט טובים. הובלנו כל המשחק ונתנו את כל מה שיש לנו על המגרש אבל זה פשוט לא הספיק". דייויד בלו הוסיף: "הנקודה המכריעה במשחק הייתה כשארבע דקות לסיום לסרבים הייתה התקפה אחת שבה הם לקחו ארבעה ריבאונדים בהתקפה והם קלעו בסופה גם סל. זה מה שנתן להם את הניצחון".

נאנד קרסטיץ' מסרביה אמר: "היום הראינו אופי וקשיחות ברבע האחרון אחרי משחק לא טוב. אני מאוד שמח על הניצחון הזה. יש לנו עכשיו יום לנוח קצת".