דאבל ירוק: חיפה זכתה בגביע לנוער אחרי 1:2 דרמטי על נתניה

הקבוצה הבוגרת אמנם סיימה את העונה בלי תארים אך הדור הצעיר של המועדון הוכיח שיש עתיד לירוקים. מול קרוב ל-5,000 איש, שובל גוזלן כבש בדקה ה-90 וסידר דאבל ראשון אחרי עשור. אבוקרט: "רגע היסטורי, יזכרו אותם לשנים רבות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.05.13 - 16:57
תחילת כתבה

כל מאמן נוער יגיד לכם שהמטרה העיקרית של המחקלה שלו היא לייצר שחקנים לבוגרים, אבל כשיש סיכוי לתארים, לא מועדון כמו מכבי חיפה יוותר על האפשרות הזאת: האלופה הטריה מכפר גלים הגיעה הערב (שבת) לגמר הגביע מול מכבי נתניה, ולמרות שהיתה בפיגור 1:0 עד הדקה ה-75, בסופו של דבר היא הניפה את הגביע ע"ש אבי רן ז"ל והשלימה דאבל עם 1:2 דרמטי בדקה ה-90.

הרבה מחמאות מגיעות לנתניה, שהחזירה מעט מהכבוד שאבד לו עם ירידת הליגה של הבוגרים, אבל אם מישהו מחפש נוסחה מנצחת למועדון הישגי ובריא מהילדים ועד הבוגרים - התשובות אצל יעקב שחר. חלק גדול מהסיפור ניתן היה להבין מחולצות האליפות שהשחקנים לבשו עם ההכתרה: "אדם לפני שחקן". אין מה להגיד, בחיפה עושים זאת נכון, וגם את הפירות של מהמחזור הנוכחי בנוער עוד יקטפו בבוגרים.

אחרי שבעונה שעברה הם הפסידו במעמד הגמר, הירוקים שהוכתרו לאלופים לפני שבוע קיוו להגיע ולתקן, במטרה להביא דאבל ראשון למחלקה אחרי עשור. קל זה לא היה, אבל בסופו של דבר זה בא בצורה הכי מתוקה שיש. אריק בנאדו התחיל את העונה וקודם לבוגרים, אבוקרט החליפו והוביל את חיפה לעונה של דומיננטיות מוחלטת, אך גם הוא ידע שאם 'מנחוס הגביע' של הבוגרים ידבק גם במחלקה שלו זה יהיה רע מאוד.

מכבי נתניה של ישראל צרפתי רשמה התאוששות גדולה מאז הגיעה המאמן ויצאה מהפתיחת העונה הקשה שלה עד שסיימה במקוםה חמישי. אבל אחרי הערב, דבר לא ינחם אותם, במיוחד לא את הרשימה הארוכה של השחקנים המסיימים גיל נוער, ולהם היה זה המשחק האחרון. אחרי קצב נהדר בפתיחה, הוגונה אזנווקה, המוכנה הוגו, העלה את נתניה ליתרון כבר בדקה ה-12. משם התפתח משחק די עצבני, במיוחד מצד הירוקים שלא הצליחו לשמור על ריכוז.

אבל אבוקרט הרים את מיכה לאוטה ואת דור חוגי מהספסל, ובהמשך בא על שכרו: בדקה ה-75, לאוטה קיבל כדור עמוק מג'אבר עטאא והמשיך לחוגי, והאחרון איזן אחרי 7 דקות על המגרש. בדקה ה-90 כבר הגיע הרגעא של מלך שערי הליגה: שובל גוזלן הנפלא, עם 28 כיבושים בליגה, שמר עוד קלף אחד אחרון בשרוול וסגר עניין עם שער נצחון מתוק מדבש.

מהלך המשחק
כבר מדקות הפתיחה קיבלנו קצב נהדר בשני צידי המגרש, ובדקה ה-10 איסמעיל ריאן ייצר בעיטה מסוכנת, אך זלמנוביץ' היה במקום. בדקה ה-12 נתניה הגביהה כדור מצד ימין, ההגנה נרדמה, ואחרי ששריקי בעט למשקוף, הוגו הגיע ראשון ונגח את הריבאונד פנימה, 0:1 לנתניה.

החצי נשני נפתח עם הרבה עצבים מצד הירוקים, שהרבו להתווכח עם השופט, מה שעלה להם בחוסר ריכוז. בדקה ה-56 לאוטה ירה כדור מסוכן מקצה הרחבה, אך גבוה מדי. בדקה ה-75 הגיע שער של מחליפים: לאוטה פרץ משמאל והעיבר כדור מלא רגש, חוגי הקדים את השומר שלו ונגח לרשת בזינוק, 1:1 ירוק. בדקה ה-90 חיפה יצאה להתקפה אחרונה, הכדור עלה לרחבה ושובל גוזלן, מי אם לא הוא, הקדים את השומר שלו ונגח את שער הנצחון, 1:2 דרמטי לחיפה.

הרכבים
מכבי חיפה: רון שושן; יובל יוסיפוביץ', עיאד חבשי, אימרי זייד, אורי צעדון; ג'אבר עטאא, עדי קוסטנטינוס (דור חוגי/68), דור כוכב, רז שטיין (מיכה לאוטה/46); איסמעיל ריאן, שובל גוזלן.
מכבי נתניה: מתן זלמנוביץ'; ויקי כחלון, דודי תירם, לי אגמי, עמאר מסראווה; הוגו, שמוליק אליאס (עילאי שווקה/75), עדן בן מנשה, יאיר זיו; לירן שריקי (איתי מנצור/60), נור ביסאן (חסאן סרחאן/70).