הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חלוץ המריבה: סתיו נחמני כובש את חיפה

סתיו נחמני, שענד את סרט הקפטן במכבי ת"א בגיל 15, הוא מלך השערים של ליגת העל לנוער דווקא במכבי חיפה. המעבר בין היריבות, הבית המסורתי ומאזן השערים האימתני. בני לם: "יש לו הכל, חלוץ שיכול להגיע לרמות הגבוהות". הדבר הבא, כתבה 3 בסדרה

סהר דיין  31.03.20 - 15:05

הקרב על סתיו, קיץ 2017. בצד הימני מכבי ת"א, בצד השמאלי מכבי חיפה. מלך השערים של ליגת העל לנוער, סתיו נחמני עוד כיכב אז בקריית שלום וסומן כהבטחה. החלוץ הבקיע 44 שערים בעונתו האחרונה אצל האקסית וענד את סרט הקפטן, אך אז הגיעה ה"גניבה" הירוקה ששווה 18 גולים העונה. פרויקט הנוער של אתר ערוץ הספורט מגיע לכרמל.

"היינו במו"מ עם הצהובים, אבל ההצעה של חיפה הייתה טובה יותר", מספר סוכנו והאיש האחראי על המעבר (יחד עם עו"ד אלדד אהרוני), שחר גרינברג, "התנאים שהוא קיבל שם יצרו מתווה אירופאי. הוא עבר לחיות לבד וזה ביגר אותו כאדם וכשחקן. גם החברים שלו בכפר גלים השפיעו על המעבר. בדיעבד זו כנראה הייתה החלטה חשובה ונכונה מאוד לקריירה שלו, למרות שהוא נכנס להסגר קטין לפני המעבר לכרמל".

כמה נכונה? בעונתו הראשונה בחיפה הוא הבקיע 41 שערים. כבר בגיל 16, מאמן הנוער, אריק בנאדו זרק על נחמני את כל הז'יטונים בחוד ונחמני הציל את הירוקים מאחת העונות החלשות שלהם. הוא הבקיע שישה שערים בארבעת המחזורים האחרונים והיה האס בהישארות בליגה. כן, ויש גם בונוס, צמד לרשת של האקסית מתל אביב בניצחון 3:4 של חיפה, מחזור לפני הסיום.

"מכבי ת"א פספסה אותו", אמר כפיר אלפונטה, שקלט את נחמני בצהוב היישר ממודיעין, "כבר מגיל צעיר היה אפשר לזהות אצלו משהו מיוחד. הוא השתלב בשנתון בוגר יותר והיה דומיננטי. בשורה התחתונה, ההצעה הכספית מחיפה הייתה מאוד מפתה, הרבה יותר מזו של מכבי ת"א. אולי בקרוב זה ישתלם להם".

נחמני גדל במושב גמזו (ליד מודיעין) והקשר המשפחתי החזק מוביל את הקריירה שלו. הוא מגיע מבית מסורתי וכדי לראות את הכישרון הצעיר, המשפחה ישנה ברוב סופי השבוע קרוב למגרש. האבא, שלומי, מאוד דומיננטי בחיים שלו ומגיע הרבה לכפר גלים. בסביבתו של החלוץ מספרים על בחור שקט, צנוע עם רגליים על הקרקע, ילד טוב מבית טוב.

"בכל פעם שהוא מגיע למצב, אפשר כבר לשים את הכדור על החצי כדי להתחיל מחדש", אמר המנהל המקצועי של מחלקת הנוער של חיפה, בני לם, "סתיו חלוץ שקט ורגוע עם טאץ' טוב בכדור. הוא מהיר ויודע לכבוש ברגל ימין, שמאל ובראש. יש לו את הכל, הוא שחקן שיכול להגיע לרמות הגבוהות".

כמו כן, כבר בשנה הראשונה שלו בנוער, נחמני אחראי על 30% מסך השערים של הקבוצה, וזה אומר הכל.  "חלוץ צריך תמיד להיות רעב לגולים", המשיך לם, "דיברתי איתו על זה והוא צריך לדעת לייצר לעצמו מצבים, כי יש משחקים קשים שלא יבשלו לו. סתיו צריך לכבוש בכל דרך, בין אם זה לחטוף לבלם או לעבור אותו באחד על אחד. מדובר בבחור שעובד קשה ורוצה ללמוד".  השילוב של האישיות והיכולת המקצועית מוביל אותו להישגים ומסמן אותו כחלוץ דומיננטי, ששיחק בארבעה שנתונים שונים בנבחרת.

בתוך כך, גרינברג כבר רואה אותו במגרש של הגדולים, סמי עופר: "אני מקווה שחיפה ישכילו לשלב אותו כבר בעונה הבאה בסגל הבוגר - זו המטרה המוצהרת של כולם. לפני חודש חתמנו על חוזה חדש לחמש שנים. סתיו בדרך הנכונה והמבחן האמיתי עוד לפניו".

‌אז אם צריכים עוד סדרה כדי להעביר את הזמן בבית, אפשר לשים בשלט "מכבי ת"א VS מכבי חיפה". מוקרן שם עוד פרק בקרב הגדול בישראל, וקוראים לו סתיו נחמני. פרק קצר ורגיל או ארוך ומרגש? זה כבר תלוי בחלוץ ובדרך שהוא יכתוב את התסריט על הדשא.