הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מכבי נתניה: על חלוץ העתיד של היהלומים

עזיבת חיפה, האימונים בוולבס והשם המחייב: על רועי מרדכי

סהר דיין  15.05.20 - 12:37
(רון טולדו)
(רון טולדו)

כשהילד עזב את הבית בירוק. מגיל 8 רועי מרדכי גדל במכבי חיפה. הוא הבקיע 118 שערים בשלוש שנים בקבוצות הנערים של המועדון, צד את העיניים של וולבס ויצא למבחנים במועדון האנגלי. בסופו של דבר הוא נשאר בארץ ובסוף העונה שעברה עבר למכבי נתניה.

"מרדכי הוא גולר, חלוץ 9 של פעם", סיפר מאמן הקבוצה, גילי לבנדה, "יש לו חוש לשערים והוא יודע איפה לעמוד ברחבה. הוא היה המוציא לפועל שלנו העונה יחד עם עמרי גנדלמן. אם הליגה לא הייתה מסתיימת בגלל הקורונה, רועי היה כובש עוד הרבה גולים. הוא עבר תקופת התאקלמות כמו כמו כל שחקן רכש ומאז שהוא נכנס לעניינים קשה לעצור אותו".

נתניה סיימה את העונה במקום ה-5, כשמרדכי כבש רבע מכמות השערים של הקבוצה (8 גולים) והוסיף עוד שני שערים בגביע. בעוד הכישרונות הגדולים של המועדון כמו עמרי גנדלמן, רוי קורין, מתן לוי ומשה מולה כבר שייכים לקבוצה הבוגרת, מרדכי צפוי להישאר בנוער בעונה הקרובה, אך מסומן להצטרף אליהם בעתיד הקרוב.

"יש לו כישרון ומדובר בשחקן רחבה מצוין", סיפר זאביק זלצר, יו"ר הוועדה המקצועית והאחראי על הקשר בין מחלקות הנוער לבוגרים במועדון, "משחק הראש שלו מעולה והוא מתמצא נהדר ברחבה. רועי גולר שמייצר לעצמו מצבים ויכול לעשות שער מכלום. הייתה לו עונה טובה, אבל הוא צריך לשפר את התנועה שלו במגרש כדי להתקדם. מרדכי הגיע לקבוצה חדשה והיה אחד מאלה שהביאו אותה להצלחה".

כמו בחיים גם בכדורגל לא הכל ורוד, כשהעונה שעברה הייתה קשה עבור מרדכי. הוא הבקיע ארבעה שערים ובינואר עבר להפועל רעננה בהשאלה בזמן שהירוקים נאבקו בקרבות ההישרדות בליגה. "לא רציתי שימדדו אותו וישפטו אותו בגלל השם שלי", סיפר אביו של רועי, המאמן איתי מרדכי, שהיה 20 שנה במועדון הירוק. "בסופו של דבר חלוץ נמדד בגולים והוא הוכיח את עצמו בכל התקופה בחיפה. אחרי השנה הזו העדפתי שהוא יעבור למכבי נתניה - שם גם הסיכוי שלו להגיע לבוגרים גבוה יותר".

בקיץ 2017, אחרי עונת שיא של 48 גולים, הגיע הזימון הרשמי מוולבס: "מכבי חיפה נתנה את ברכת הדרך ברגע שהגיע המכתב מהאנגלים", מספר האבא, שהיה במשך שבוע באנגליה יחד בנו, "המתקנים שם מדהימים והכל נעשה ברמה הגבוהה ביותר, האימונים בוולבס והאווירה במתחם היו חוויה גדולה". בנוסף, מרדכי ערך 4 הופעות בנבחרת עד גיל 17 וכבש ארבעה שערים.

בסופו של דבר רועי נשאר בישראל וסיים את לימודיו בהצטיינות בתיכון הריאלי בחיפה, שם הוא מתגורר גם כיום ועושה את הנסיעות לנתניה מדי יום. "הכרתי אותו באופן אישי והוא היה שחקן מאוד מבוקש בליגה", סיפר לבנדה שאימן את מרדכי ב-2016, לפני שהחלוץ רכש את כרטיס השחקן שלו ב-250 אלף שקל וחתם בנתניה עד 2023, "כולם חיפשו חלוץ עם רקורד ומספרים כמו שלו. קשה להגיע בתור שחקן רכש, כשכל העיניים עליך והוא עמד בזה. רועי יכול לממש את הפוטנציאל שלו בבוגרים. פשוט יש לו את זה".