הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תנו לנו אוסקר: גלוך קורע רשתות בנוער

דחה את מכבי חיפה, התבלט בקראטה וזוכה למעקב קבוע מהבוגרים. בגיל 17 בלבד, הקשר שהתפתח תחת ואן לוון מספק מספרים מטורפים, ולא נותן גם לשמירות האישיות לעצור אותו

סהר דיין
סהר דיין  16.10.21 - 09:00

יהלום בצהוב. אוסקר גלוך, קשר קבוצת הנוער של מכבי תל אביב, נחשב לאחד הכישרונות הגדולים שצמחו בקרית שלום בעשור האחרון. פנטזיונר שהכדור פשוט דבוק לו לרגל והמספרים מדברים בעד עצמם - תשעה שערים ושלושה בישולים בשנתו הראשונה בקבוצת הנוער. עם ממוצע של שער למשחק, הוא הוביל את הצהובים לפסגת ליגת העל לנוער, כשבמאזנם שמונה ניצחונות ותיקו.

הקשר ההתקפי התפתח תחת מאמן הבוגרים, פטריק ואן לוון, שמאוד מעריך את היכולות שלו וכבר בגיל 16 וחצי חתם על חוזה מקצועני, לאחר שסירב לחיזורים והצעה כספית גבוהה ממכבי חיפה - חצי מיליון שקלים בגיל 13. כעת, כשהוא בן 17 בלבד, אוסקר לקח מנהיגות על קבוצת הנוער של המועדון.

הכישרון הצעיר, שהספיק כבר להתאמן העונה עם הקבוצה הבוגרת, אמנם מצטיין בכדורגל, אבל בלט גם בענפי ספורט אחרים. כבר מגיל שנה אוסקר התאמן יחד עם אביו באימוני קראטה והשתתף בתחרויות, מה שעזר לו לפתח יכולות מוטוריות על כר הדשא.

בנוסף, מאמנו לשעבר במכבי ת"א ובנבחרת ישראל ניר לוין בטוח שלקשר עתיד מבטיח: ״אוסקר שחקן שבלט מהשנתונים הקטנים. יש לו טכניקה מצוינת וכישרון אדיר. אם הוא ימשיך להתקדם ולעבוד קשה הוא יהיה שחקן משמעותי בבוגרים של מכבי ת״א״.

כמו כן, מאמנו לאורך השנים, אורי דוד, נתן לו את המפתחות בקבוצת הנוער לאחר שהפך למאמן ראשי בקיץ האחרון. דוד נחשב לאיש סודו של ואן לוון עוד מימיו כמנהל מחלקת הנוער והקשר זוכה למעקב ממאמן הבוגרים. התוצאות מדברות בעד עצמן, עם ביצועים מרשימים, שערים, בישולים וכדורגל מהפנט.

הדרך לקבוצה הבוגרת עוד ארוכה, וגם מקום לשיפור הוא עוד צריך, בעיקר בדברים שפחות "מעניינים" לשחקן בעמדת הקשר ההתקפי, כמו משמעת הגנתית. "באחד ממשחקי הליגה האחרונים שמו עליו שמירה אישית, ממש כמו פעם, והוא עדיין סיים עם שער ובישול. מדובר בשחקן מיוחד", סיפר אחד המאמנים בליגה.