רם שטראוס: אני רוצה להיות חזק מאוד, בדיוק כמו בופון"

שוער קבוצת הנוער של מכבי חיפה חולם רחוק. מאמנו איתי מרדכי: "המטרה היא ליצור שחקני עתיד לקבוצה הבוגרת"

עידן חגי  26.02.11 - 11:51

תחילת כתבה

שבת בבוקר יום יפה, אמא שותה המון קפה, אבא קורא המון עיתון ולי יקנו המון בלון... רגע, עיצרו הכל ותוסיפו גם חגיגת כדורגל לפזמון הזה. ליגת הנוער פותחת לכם את השבת עם קרב בין מכבי חיפה ומכבי נתניה (12:00, שידור ישיר באתר) במגרש קצף.

 

הירוקים נמצאים במקום השני עם 47 נקודות ונושפים בעורפה של מוליכת הטבלה, מכבי ת"א, שצברה 50 נקודות עד כה. הקבוצה מגיעה אחרי דרבי מוצלח במיוחד שבו ניצחה 0:3 את היריבה העירונית, הפועל חיפה, והיא פייבוריטית בביתה מול המועדון מעיר היהלומים.

מחלקת הנוער של יעקב שחר סיפקה מספר כישרונות לקבוצה הבוגרת ונחשבת לאחת הפוריות בארץ. "הסוד הוא בהכנה ובגידול השחקנים. אנחנו משקיעים המון זמן ומחשבה בפיתוח השחקן, כדי שיגיע מוכן לבוגרת", אמר מאמן קבוצת הנוער, איתי מרדכי, "אני לא יודע מה עושים במקומות אחרים, אני יודע מה עושים בחיפה. העבודה היא פרטנית ויורדים לדברים הקטנים גם בראש ובצד המנטלי".

"יש לנו יועץ מנטלי ויועץ חינוך. אנחנו עובדים בצורה אישית על המגרש ומחוצה לו. יש לנו גם יועצי חינוך וכל מכלול הדברים יוצר שחקן שיגיע לרגע האמת בצורה מוצלחת", סיפר עוד המאמן.

 

השאלה שהכי מעניינת את חובבי הכדורגל היא האם נראה איזה יוסי בניון, שמגיע מקבוצות הנוער. "אנחנו רוצים לייצר איזה בניון או ברקוביץ', אבל כישרון כזה צריך להגיע גם מהבית וקשה לפספס אותו. אנחנו רוצים ליצור עוד פרמטרים אחרים בשחקן, שגם אם הכישרון שלו לא מהבולטים, הוא יכול להגיע לקבוצה הבוגרת", הוסיף המאמן.

שוערו של איתי מרדכי, רם שטראוס, לבטח מקווה לתפוס יום אחד את המקום של ניר דוידוביץ' אבל אם אתם שואלים אותו מי המודל שלו אז התשובה ברורה: "הייתי רוצה להיות כמו בופון. הוא חזק מאוד".

בצד השני, מכבי נתניה, עוברת עונה פושרת למדי. היא נמצאת במקום ה-11 עם 20 נקודות בלבד לאחר שהפסידה כבר 9 משחקים, ובמחזור האחרון נכשלה בבית מול כפר סבא (1:0). אז נכון שהתוצאות לא מדהימות, אבל במועדון יכולים להתנחם בעובדה שמחלקת הנוער שלחה מספר כשרונות לבוגרים של ראובן עטר.

"חלק מהתהליך של מחלקת הנוער הוא עיצוב שחקנים. 12 שחקנים מהסגל של הבוגרת הם יוצאי קבוצת הנוער", אמר המאמן, גיל פישל, והתייחס לדילמה הגדולה של מאמן נוער, "נאבקתי בשנה שעברה על האליפות, והיו רגעים שרציתי שחקן מסויים ועטר אמר לי שההצלחה שלי זה אם 2-3 שחקנים יגיעו לבוגרת. כל מאמן רוצה לנצח אבל אני מקבל את זה. ראובן עושה את זה בצורה מושלמת".  

שידורי המשחקים בטלויזיה גורמים למוטיבציה אדירה אצל השחקנים הצעירים. "אני חייב לציין שבכל משחק יש תכונה, אבל השבוע אני ממעט לדבר. אני מרגיש את השחקנים וצריך להרגיע אותם. יצרתם דבר נפלא - שחקנים רוצים לדעת כל הזמן מה יהיה בשבת", סיכם פישל.

מבחינתו של רם שטראוס לא צריך לבחור בין גידול שחקנים להצלחה בליגת הנוער ואגב, יש לו גם תחזית לשבת: "המטרה היא גם לנצח בליגה וגם להגיע לבוגרים. צריך לנצח הכל ויהיה טוב בשבת".

ואם חיפשתם פרט פיקנטי אז בנו של ראובן עטר, רועי, צפוי להיכלל בסגל של מכבי חיפה למפגש נגד המועדון של אבא שלו.

הרכב משוער מכבי חיפה: רם שטראוס, שריח אכראם, אחמד שעבאן, אמיר נאסראלדין, איסמעיל ריעאן, גבריאל גרינר, בר אביטן, רן רוזנבאום, דור כוכב, ערן מלכין.
הרכב משוער מכבי נתניה: עמרי פרץ, עמית שומוביץ', ירין חסן, דודי תירם, שי כנפי, גל קולני, בר קורן, ירדן שגיב (מיכאל בן חמו), מתן בלסטרה (חס סרחאן), חן ראובן, אביב עזריה.