הדרבי של פ"ת שוב כאן. "חיכינו לזה הרבה זמן"

18:00, ישיר ב-5LIVE: הפועל ומכבי פ"ת שוב נפגשות. 20:00, ישיר גם כן ב-5LIVE: הפועל ב"ש מול בית"ר י-ם

רועי זריהן  30.08.14 - 15:30
הקהל של הפועל פ"ת, יחרימו את המשחק? (אלן שיבר)
הקהל של הפועל פ"ת, יחרימו את המשחק? (אלן שיבר)
תחילת כתבה

אחרי הפסקה של שנתיים, הדרבי של פתח תקווה שוב כאן. אלא שבמקום שתהיה הערב (שבת, 18:00, שידור ישיר ב-5LIVE) חגיגה גדולה באצטדיון המושבה, דווקא מחאה של אוהדי הפועל פ"ת צפויה לגנוב את ההצגה.

 

לטענת אוהדי הפועל פ"ת, המחיר אותו דורשת היריבה העירונית עבור כרטיס הינו מופקע, ולכן חלק גדול מהם מאיים להחרים את המשחק. יתרה מכך, אותם אוהדים שמאיימים להחרים, ינסו למנוע מאוהדים אחרים לרכוש כרטיסים.

"היום בשעה 16:00 נעמוד כולנו בקופות וננסה למנוע רכישת כרטיסים במחירים מופקעים לאוהדי הפועל. הנהלת היריבה העירונית פתחה במלחמה, כאילו לא מספיקות לנו מלחמות בארץ. 90 שקלים זה פשוט מחיר לא סביר למשחק כזה, בטח שלא בגביע הטוטו", נמסר מארגון האוהדים של הפועל פ"ת.

שחקני העולה החדשה ערים למצב, ולא יכולים לחכות כבר לעלות על הדשא. "שנתיים שלמות חיכינו לדרבי הזה, וכל הסיפור סביב מחירי הכרטיסים רק נותן לנו יותר מוטיבציה לנצח את מכבי פ"ת", אמר אחד השחקנים לקראת המפגש המסקרן.

אומנם מדובר בגביע הטוטו, אבל מבחינת הפועל פ"ת ממש לא מדובר בסתם משחק, ובטח שלא בסתם מפעל. "הפועל פ"ת כבר הצהירה שהיא הולכת חזק מאוד על גביע הטוטו, המועדון שלנו לא יכול לזלזל בסכומי הכסף שאפשר להרוויח על ידי התקדמות לשלבים גבוהים יותר", אמרו במועדון. אגב, ניצחון בדרבי יבטיח לעידן בר און את הכרטיס לרבע הגמר.

לא מעט התלבטויות יש למאמן לקראת הדרבי, הראשונה היא בנוגע לעמדת המגן השמאלי. עמירן שקלים לא יעמוד לרשות בר און אחרי שהורחק מול ב"ש, והאחרון מתלבט אם לפתוח עם שגיב כהן המנוסה, או להעניק הזדמנות לעומר משאללה שעלה מקבוצת הנוער.

גם במרכז הקישור ישנה התלבטות, בין איתי אלקסלסי שהיה מצוין נגד ב"ש לבין מירקו אורמוש, אבל זה עוד כלום לעומת כאב הראש שיש לבר און בחלק ההתקפי. עמרי אלטמן, שחר הירש, דור חוגי, דור כוכב וליאור אסולין מתחרים על שלושה מקומות ב-11.

הרכב משוער: קאלה דרשלר; קובי מוסא, אקקי חובוטיה, אורי פסו, שגיב כהן (עומר משאללה); איתי אלקסלסי (מירקו אורמוש), גיא דיין, מייקל טוקורה; שחר הירש (ליאור אסולין), דור כוכב, עמרי אלטמן (דור חוגי).