הפתרון לבעיות? לסקנו נחת ויחתום בהפועל

החלוץ ישחק בדירוג הטוטו. במועדון טענו: דגני לא היה חולה

שירי אלג'ם וגיל לוין  13.08.19 - 15:36
תחילת כתבה

על תסריט כזה לא חשבו לרגע בהפועל תל אביב. אף אחד במועדון לא האמין שיספרו ארבעה הפסדים בארבעה משחקים בגביע הטוטו, אבל ה-2:1 אמש (שני) לסקציה נס ציונה גרם למפלס הלחץ לעלות. כ-700 האוהדים שהגיעו למשחק לא הסתירו את אכזבתם ושרקו בוז על שריקת הסיום ואף גידפו את ההנהלה. 

התשובה למצב הבעייתי הגיעה מוקדם. החלוץ הארגנטיני, חואן לסקנו, נחת היום בצהריים בישראל לאחר שהסכים להצעה של האדומים - חוזה לעונה עם אופציה לעונה נוספת - באמצעות סוכנו עידו נבט גולן. הוא יגיע לכמה ימים של התרשמות, שכן ניסו אביטן רוצה לוודא שהוא השחקן שהוא מחפש, כשהכוונה היא שהארגנטיני גם ישחק במשחק הדירוג של גביע הטוטו מול הפועל כפר סבא.

אם לא תהיינה הפתעות, הוא יחתום במועדון ויהיה החלוץ הזר שאביטן חיפש בקדחתנות בשבועות האחרונים. אחרי שיסגרו את העניין הזה, ולאור ההתפתחויות מול דגני, אביטן יוכל להמשיך למטרה הבאה - צירופו של בלם נוסף.

ובחזרה למשחק. אמנם היו גורמים בהפועל ת"א שניסו להרגיע וחזרו שוב לשנה שעברה, כשאמרו: "בעונה שעברה היינו מצויינים בגביע הטוטו ובליגה דשדשנו. נכון היינו מאוד חלשים אבל אלה רק משחקי הכנה, אם נפסיד ככה בליגה אז נצטרך להתחיל לדאוג", אבל היו גם קולות אחרים, שנשמעו מוטרדים הרבה יותר. "המצב הזה בהחלט מדאיג. זה גורם לחשוב שהקבוצה אולי לא מספיק טובה" סיפר גורם בחודורוב, כשגורם אחר הוסיף: "הכל פשוט לא מתחבר, גם כשאנחנו משחקים טוב, אין מספיק מחץ, מחמיצים את ההזדמנויות שכן מגיעים אליהן". 

אם לא די בהפסד הרביעי ברציפות, עושה רושם שסאגת אוראל דגני רחוקה מלהסתיים. אחרי שהבלם התאמן באימון המסכם ואף תורגל בהרכב הוא הגיע לפני המשחק לאיצטדיון המושבה וטען כי יש לו בחילות והוא לא יכול לשחק. אחרי בדיקה קצרה של רופא הקבוצה השחקן שוחרר, אך במועדון הרימו גבה ולא יכלו שלא לתהות איך ישנו כזה צירוף מקרים ודווקא אחרי הסערה שהייתה סביבו וההדחה מתפקיד הקפטן, הוא טוען כי הוא לא יכול לשחק.

גורמים בכירים אף אמרו: "אנחנו יודעים שאוראל לא היה חולה. נראה לאן זה יתפתח. בינתיים אין אף קבוצה שמוכנה לשלם את סעיף השחרור שלו, יש לו חוזה והוא צריך לכבד אותו". גורם נוסף אמר "מה אנחנו יכולים לעשות כששחקן אומר שהוא חולה? הוא עושה שביתה איטלקית? צריך לשאול אותו". נראה אם כך כי במועדון יעשו שוב חושבים כיצד לנהוג עם הבלם, שהבהיר בשבוע שעבר כי הוא לא מעוניין להישאר.

בניגוד לדגני, עומר דמארי הגיע אתמול למשחק מחויך ואף התקבל בחום ובאהבה ע"י הבעלים. שרון ואיציק ניסנוב וכן זאביק גרינברג קיבלו אותו בלחיצות ידיים, כשנדמה היה כאילו לא נפרדו ממנו בכלל ביום חמישי.