חמוץ מתוק: בהפועל חיפה מסכמים עוד דרבי

אחרי ההפסד, כץ: "משחק של תיקו". לוי: "נעשה דברים יפים"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  17.08.20 - 09:48

תגיות: גביע הטוטו

תחילת כתבה

הפועל חיפה סיימה את שלב הבתים ברגשות מעורבים. היא אמנם שוב ירדה מנוצחת אמש (ראשון) מהדרבי החיפאי (הפסידה למכבי 1:0), אבל במשחק שונה לחלוטין מזה שהיה בסיום העונה החולפת, בה הובסה 4:1. המאמן חיים סילבס הצליח להכין את שחקניו בצורה טובה, וקיווה לעקוץ בהתקפות מעבר, אבל הקבוצה לא הצליחה לנצל את המצבים אליהם הגיעה.

מי שבלט לטובה הוא רז נחמיאס, המגן השמאלי , שהציג יכולת טובה כמו יתר שחקני ההגנה. כעת, המשימה הבאה שנותרה לאדומים היא משחקי הדירוג - שם תפגוש את הפועל חדרה, במטרה שלא לסיים אחרונה בדירוג.

הבלם, עידו לוי, שערך את הופעת הבכורה שלו הודה לקראת המשחק: "ברור שלא רצינו להיאבק מי הכי גרועה, אבל גביע הטוטו הוא רק הכנה לדבר האמיתי. מבחינתנו, המשחק החשוב הוא בית"ר (בפתיחת הליגה) ולשם נגיע עם כל הכוח כדי לנצח".

הבעלים, יואב כץ הוסיף: "יש שיפור, אנחנו צריכים להיות מוכנים לליגה. לדעתי זה היה משחק של תיקו. בעשרים דקות האחרונות נפלנו מהרגליים, מכבי חיפה לא הרשימה".

הדרבי עבר די על מי מנוחות, אך בסיום נרשם עימות בין גל אראל לשחקני מכבי חיפה, אעיד חבשי ומוחמד אבו פאני. אראל לא אהב את בזבוזי הזמן של הירוקים ותיקל בחריפות את אבו פאני, מה שהוביל לעימות מילולי ושחקנים מנעו עימות פיזי.

כאמור, עידו לוי ערך את הופעת הבכורה שלו, ולמרות ההפסד סיים אותה אופטימי: "הרגשתי בסדר גמור, אמנם זה משחק שני שאני משחק העונה בכלל וראשון בהרכב. לא היה פשוט, אבל אני סומך על עצמי, מאמין בעצמי וחושב שהיה בסדר גמור. בכל זאת דרבי ראשון, חבל לי על התוצאה. רציתי להתחיל ברגל ימין עם ניצחון, מקווה שבליגה נעשה את זה".

הבלם נשאל על איכות היריבה: "היה קשה, אבל הרגשנו טוב מאוד. כקבוצה עמדנו טוב מאוד בעיקר חצי ראשון, בקושי הם הגיעו למצבים, הייתה חסרה לנו טיפה איכות ושליטה במשחק, נעבוד על זה ונשפר גם את זה".

הבלם שירד ליגה עם הפועל רעננה היה מבוקש הקיץ במספר קבוצות. "חיים היה מאוד משמעותי בהחלטתי להגיע לכאן, גם חדר ההלבשה, ידעתי שיש פה אנשים שאני יכול לעשות איתם דברים טובים. יש פה תלכיד מצויין ואני בטוח שנעשה דברים יפים העונה", אמר הבלם.