הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סבע: אולי זה הזמן לשופטים מחו"ל במשחקים של נתניה

חלוץ נתניה היה נסער אחרי ה-2:0 בגביע מול מכבי ת"א: "קיבלה פנדל במתנה. מנשה משיח כל הזמן טועה נגדנו". האוהדים פנו במכתב ליריב טפר, מנכ"ל איגוד השופטים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  30.01.13 - 09:38
סבע, התקשה לשמור על איפוק
סבע, התקשה לשמור על איפוק

עשרה ימים אחרי שאסף קינן שרק לחובתה פנדל שלא היה בתוספת הזמן, ב-4:4 מול הפועל עכו, במכבי נתניה שוב סבלו אתמול מהשיפוט, כשהפעם היה תורו של השופט הוותיק מנשה משיח לשרוק לבעיטה מ-11 מטרים שלא היתה ולא נבראה לטובת מכבי תל אביב, שניצחה לבסוף 0:2 ושלחה את הקבוצה של טל בנין להתרכז רק במאבקים בליגה.

הקפטן אחמד סבע התקשה לשמור על איפוק: "מכבי ת"א קיבלה פנדל מתנה וזה מה שניצח לה את המשחק. אם לא הפנדל הזה עוד 200 דקות לא היו נכבשים שערים והיינו יכולים לנצח בפנדלים. מנשה משיח הוא שופט נהדר, אבל כל פעם שהוא שופט אותנו יש טעויות. זה מציק לי שאתה נותן הכל ובא שופט, מפריע לך ומכריע את המשחק. אולי אנחנו צריכים שופטים ממדינה אחרת שינהלו משחקים שלנו".

הבלם ירין חסן לקח את השריקה של משיח בצורה הקשה ביותר מאחר והבלם הצעיר היה גם זה שנגדו נשרקה לפני עשרה ימים השריקה לפנדל לזכותה של עכו, למרות שלא נגע בידו ברחבה. "בתוך עשרה ימים שרקו נגדי שני פנדלים שלא היו, זה מרגיז", אמר חסן בחדר ההלבשה לחבריו.

טל בנין, כהרגלו, לא תקף את השופטים וביקש מהשחקנים להתרכז כבר במשחק הליגה הקרוב בשבת מול הפועל ת"א בבלומפילד. "הליגה יותר חשובה בשבילנו וזה הלחם שלנו", הוסיף סבע, "מי שרואה את נתניה בתקופה האחרונה רואה ווינרים ואני מקווה שזה יימשך".

עומר פרץ שפתח את ראשו בפעם השניה בתוך שלושה שבועות בעקבות התנגשות עם שרן ייני, הובהל בסיום באמבולנס לבית החולים לאחר שהתלונן על סחרחורות ובחילות. הקשר הניגרי מייקל טוקורה שעל הגעתו להתרשמות פורסם לראשונה כאן באתר, נחת אתמול בארץ ויחל היום במבחנים.

בתוך כך, בעקבות השריקה המוטעית לפנדל במשחק אמש מול מכבי ת"א, החליטו בארגון האוהדים לפנות ישירות ליריב טפר, מנכ"ל איגוד השופטים בטענה לטעויות שיפוט חוזרות ונישנות במשחקים של נתניה.

"אנו ארגון אוהדי מכבי נתניה פונים אלייך לאור עוגמת הנפש הרבה שנגרמת לנו לאחרונה ע"י שופטי הכדורגל בארץ. אנו מרגישים שבמשך 5 משחקים ברציפות שורקים נגדנו כדורי עונשין מ-11 מטר שלא היו ולא נבראו", פתחו האוהדים את המכתב.

האוהדים המשיכו והציגו דוגמאות: "אנו מרגישים שיש סוג של קונספירציה בקרב השופטים להורדת מכבי נתניה ליגה. לראייה, בשלושת המשחקים מול מכבי ת"א הפסדנו עקב טעויות שיפוט חמורות. הצהובים כבשו שער מנבדל ברור במשחק החוץ בבלומפילד, במשחק הביתי לא נשרק לטובתנו פנדל בדקה ה-90, והשיא היה בבעיטת העונשין שניתנה אתמול במשחק הגביע, מצפייה חוזרת בטלויזיה נראה כי לא היתה ולא נבראה".

ולא רק תלונות, האוהדים גם חשבו על פתרונות: "אנו דורשים שבמידה ויהיה צורך יגיעו שופטים מקפריסין לשפוט את משחקי מכבי נתניה. כמו כן אנו דורשים ענישה חמורה לכל שופט אשר החלטותיו קבעו את תוצאת המשחק".