ב-13:00, ישיר באתר: מחנה יהודה-הפועל פ"ת

הדרבי הקטן יערך בסיבוב ז' בגביע. "אנשים לקחו יום חופש", אמר יו"ר מחנה

זיו אברג'יל  06.01.14 - 21:19
אסולין, יוביל את הפועל פ"ת לשלב הבא? (אלן שיבר)
אסולין, יוביל את הפועל פ"ת לשלב הבא? (אלן שיבר)
תחילת כתבה

הדרבי הגדול של פתח תקווה לא צפוי להיערך העונה לאור עלייתה של מכבי לליגת העל, אבל לאם המושבות בכל זאת יש סיבה למסיבה. מחר (שלישי ב-13:00, שידור ישיר באתר), במסגרת סיבוב ז' בגביע המדינה, הפועל מחנה יהודה מתחתית ליגה א' דרום תארח במגרש על שמו של זכריה רצאבי ז"ל את הפועל פ"ת לדרבי הקטן של העיר.

המפגש האחרון בין שתי הקבוצות בגביע המדינה התרחש אי שם ב-1964, אז מחנה יהודה חוללה הפתעה כשניצחה 0:2. במועדון הצנוע, שרק בקיץ העפיל לליגה א', חולמים שוב על סנסציה. "קיוויתי להגרלה הזו ברגע שעלינו שלב לפני 3 חודשים - ברגע שזה קרה חייכתי חיוך גדול", סיפר ירון גריה, יו"ר מחנה יהודה ב-8 השנים האחרונות. "זו הגרלה כיפית. אם הייתי מבקש דבר כזה בלוטו או בטוטו, זה לא היה יוצא".

"במשחקים לפני חמישים שנה הייתי תינוק, גדלתי על הסיפורים מהתקופה ההיא. משחק בין מחנה יהודה להפועל פ"ת זה הדרבי האמיתי, יבואו אנשים שאוהבים את שתי הקבוצות", המשיך גריה הנרגש. "אנשים אומרים לי שלא ילכו לעבודה, שלקחו יום חופש. ילדים לא הולכים לבית הספר".

מנגד, בהפועל פ"ת לא מקלים ראש ביריבה וזוכרים היטב את ההדחה מול אסי גלבוע בעונה שעברה. ניסן יחזקאל ייאלץ להסתדר ללא גיא משפתי הפצוע ודור אזולאי החולה. בנוסף, השוער הראשון, אבי איבגי, יקבל מנוחה בשל עומס המשחקים.

"ההדחה מול אסי גלבוע יושבת לנו בראש חזק מאוד. אנחנו נבוא בהרכב החזק והבריא שעומד לרשותנו", אמר יחזקאל. "הבנתי שיש תכונה רבה מאוד באזור, אבל עם כל הכבוד, אותי לא מעניינת הפיקנטריה. אני רוצה לעבור שלב, ולא להיכנס להיסטוריה בצד השלילי שלה".

 כ-1,500 צופים צפויים להגיע למשחק המסקרן. 35 שוטרים ועוד 60 סדרנים יאבטחו את ההתמודדות.