חצי גמר גביע המדינה: ב"ש מול ק"ש, מכבי פ"ת נגד נתניה

אחרי שעברה רק קבוצות מליגות נמוכות, החבורה של אלישע לוי "זכתה" להגרלה הקשה ביותר. הלוזונים מול נציגת הלאומית בקרב מסקרן. חצאי הגמר ייערכו ב-16 באפריל באיצטדיון רמת גן

מוטי פשכצקי ושירי אלג'ם  27.03.14 - 16:11
תחילת כתבה

הפועל באר שבע, עירוני קרית שמונה, מכבי פתח תקוה ומכבי נתניה: ארבע קבוצות וגביע אחד. הערב (חמישי) נשלפו במשרדי ההתאחדות ארבעה כדורים על ידי ארבעת הקפטנים וזימנו את המפגשים הבאים של חצי הגמר, שיתקיימו ב-16 באפריל: ב"ש מול ק"ש, מכבי פ"ת מול נתניה.

אין ספק שהמפגש המסקרן יותר יהיה בין שתי קבוצות הצמרת של ליגת העל: החבורה של אלישע לוי, שנמצאת במומנטום נהדר ורוצה גביע ראשון מאז עונת 1997, "זכתה" לשיבוץ הקשה מכולם - זאת לאחר שעדיין לא התמודדה מול קבוצה מליגת העל עד כה בגביע. מנגד, אף אחד לא יופתע אם ברק בכר ושחקניו ימשיכו לגמר זו שניה שניה ברציפות.

"בגביע זה לא משנה מי היריבה, זה קשה בכל מקרה", אמר אליניב ברדה. "יש רק עוד שני משחקים עד הגמר ואנחנו רוצים שהעונה הנפלאה הזו תיזכר לנו עם תואר". גם שיר צדק המשיך בקו של הקפטן מבירת הנגב: "בשנים האחרונות אוהדי ק"ש התרגלו לטוב. בעונה שעברה הגענו לגמר, והעונה רוצים להשיג את המטרה שעוד לא השגנו".

חצי הגמר השני, כאמור, זימן קרב בין הראש לשועלים לזנב לאריות. נתניה, שקרובה מאוד להבטיח את עלייתה לליגת העל, מול מכבי פ"ת - שנאבקת בכל כוחה נגד הירידה. אין ספק, שבערך כמו במשחק המקביל, אין פה שום פייבוריטית.

"אנחנו לא סינדרלה והקהל הנהדר שלנו יתמוך", התייחס ערן לוי, ודיבר על היריבה: "הימרנו כבר לפני ההגרלה שנקבל את מכבי פ"ת ועכשיו אני רוצה גביע יותר מכל דבר אחר. זה שאנחנו קרובים להבטיח את העלייה יעזור לנו להיות מרוכזים בגביע". ניצן דמארי הוריד פרופיל: "יחסי הכוחות שווים, כי נתניה קבוצת ליגת העל לכל דבר עם שחקנים גדולים. אין לנו שום סיבה לזלזל בהם".

חדשות גדולות הגיעו גם מכיוון ההתאחדות: על אף העובדה שאף אחת מהגדולות - כלומר, הקבוצות בעלות פוטנציאל הקהל הרב ביותר (מכבי חיפה, בית"ר ושתי התל אביביות) - לא יגיעו, אירוע חצי הגמר ייערך באצטדיון רמת גן בכל זאת. אם לא יהיו הפתעות, למרות האלפים שיבואו לעודד מב"ש ונתניה, ייראו לא מעט קרחות במגרש.