ברקת דורשת: "בדיקה מעמיקה לגבי השיפוט"

בעלי ב"ש פנתה במכתב לאיגוד השופטים. אלישע לוי: "אני לא ישנתי בלילה"

רועי זריהן  17.04.14 - 14:22
תחילת כתבהבהפועל באר שבע עדיין מנסים לעכל את ההפסד אתמול לקריית שמונה בחצי גמר הגביע, והבוקר (חמישי) התעוררו ליום שכולו שברון לב. העונה הנהדרת שחוו האדומים תסתיים ללא תואר, אחרי שבנוסף למעידות במירוץ לאליפות, ב"ש ספגה שער בדקה ה-91 בחצי הגמר ומוצאת את עצמה מודחת גם מהגביע.

אליניב ברדה, שעלה לשחק עם התכווצות ודלקת בשריר התאומים, ככל הנראה החמיר את הנזק והמועדון מעריכים כי הוא סיים את העונה. היום יעבור הקפטן את כל הבדיקות הנדרשות, אבל בב"ש כבר הודו: "אליניב נתן אתמול את כל מה שיש לו וזה כנראה החמיר את הפציעה, סיכויים גדולים כי הוא קרע את השריר״.

בתוך כך, במועדון מסרבים להירגע מהחלטות השיפוט בחצי הגמר. בהנהלת הקבוצה הדגישו כי מבחינתם נפסל לב"ש שער חוקי ונמנע ממנה פנדל של מאה אחוז בדקה ה-89. אליניב ברדה התבטא בסיום המשחק בנושא ואמר כי לדעתו אין צורך בשופטי רחבה אם ההחלטות שלהם לא אחידות ועקביות. היום, הבעלים של הקבוצה, אלונה ברקת שלחה מכתב ליו"ר איגוד השופטים, בן ציון סלמן ובו נרשם: "כראשי מערכת, אנו חייבים לשים את הקו ולסמן את הגבול בין טעות לבין מגמה או מחדל, לדעת מתי אנו עושים צעדים נדרשים כדי לשנות בצורה מעמיקה את הדרך והתוצאות. אני סבורה כי הגיעה העת בה גם אתה, כיו״ר איגוד השופטים, תדע לעמוד באומץ מול האמת, לומר אותה ולבדוק אותה בצורה שקופה וגלויה".

"טעויות השיפוט הגסות אתמול אינן יכולות להיות מנותקות מטעויות שיפוט אחרות במשחקים מכריעים בהם שיחקה הפועל ב״ש העונה. כל הטעויות היו לרעת באר שבע, אלה הן עובדות המעוררות במקרה הטוב סימני שאלה".

''טעויות כאלה במשחקים שמכריעים את גורל האליפות והגביע הן מקור לאי נחת רבה אצל כלל אוהדי הכדורגל בישראל. אסור לעבור עליהן לסדר היום.האיגוד - שטובת השיפוט והכדורגל בראש מעייניו - צריך לעשות מעשה ברור וחד משמעי בכלים שעומדים לרשותו. אני מצפה כי הפעם תבצע בדיקה מעמיקה ורצינית, בצורה שקופה וגלויה, על מנת למנוע שמועות כאלה ואחרות ועל מנת להציג לציבור כולו את המסקנות ואת הצעדים שתעשה על מנת שהפועל ב״ש, ואיתה גם קבוצות אחרות, לא תינזקנה בעתיד''.

״הרבה מאוד שחקנים בכו על כר הדשא ובחדר ההלבשה״, סיפרו היום גורמים בקבוצה. ״העונה הסתיימה אתמול מבחינת המטרות שלנו. ברור שאנחנו צריכים להבטיח את המקום השני, אבל את העונה הזאת נסיים כבר ללא תואר, וזה מאכזב מאוד״ הוסיפו מספר שחקנים.

אלא אם יתחולל שינוי דרמטי שלי הרגע האחרון, אלישע לוי צפוי לסכם על המשך דרכו בב"ש כבר בימים הקרובים. כזכור, לא פעם ולא פעמיים אלונה ברקת והמנכ״ל, אסי רחמים, הצהירו כי רוב הפרטים מול ההמאמן פחות או יותר סגורים לעונה הבאה ושמדובר בעניין פורמלי לחלוטין. גם המאמן עצמו לא הסתיר את רצונו להמשיך במועדון והכל נראה שהולך בכיוון זה.

"אנחנו מאוכזבים מאוד מהתוצאה אבל אפשר להיות מרוצים מהדרך", אמר אלישע לוי במסיבת העיתונאים. ''ראינו קבוצה אמיצה שבאה שונה לגמרי למשחק מהמפגש בין הקבוצות בליגה. היה אצטדיון מלא באדום והיה קשה לתת להם לחזור מאוכזבים. המצפון שלנו שקט כי עשינו הכל כדי לנצח".

"זה היה מאוד אכזרי אבל אנחנו רוצים ללכת קדימה. ראיתי כמוכם את הוידאו וברור שההחלטות מוטעות אבל אנחנו מועדון מסודר, אין לי עניין לדבר על השופטים. לא ישנתי הלילה".