משחק הגביע בין ק"ש למכבי תל אביב ייערך ב-25 בפברואר

יש תאריך חדש למפגש הדחוי. מחזיקת הגביע תייבש את משטח הדשא ותחכה לאלופה בסוף החודש, שבוע לפני הגומלין בבלומפילד. משחק העונה בין השתיים בליגה יערך בשני הקרוב

תומר לוי
תומר לוי  12.02.15 - 14:29
תחילת כתבה

לא כך קיווינו להתייחס למשחק בין מכבי ת"א לקרית שמונה בבוקר שאחרי - אבל מזג האוויר חזק מכל תיכנון. כאמור מפגש רבע הגמר בין הקבוצות נדחה בגלל הסערה לאחר ששופט המשחק, מנשה משיח, בדק את כר הדשא והחליט שהוא לא ראוי. אחרי שעות ארוכות של המתנה ודיונים, יש תאריך חדש למשחק הגביע: רביעי ה-25 בפברואר ב-19:30. משחק הגומלין של רבע הגמר יתקיים בבלומפילד בשבוע שלאחר מכן, כפי שתוכנן מראש.

מוקדם יותר נוצר פלונטר גדול בנוגע לקיום המשחק הדחוי. אחת האופציות המועדפות היתה היא הקדמת משחק הליגה בין הקבוצות ליום ראשון (מיום שני), כשאז מפגש הגביע היה משובץ ליום רביעי הקרוב. קרית שמונה הבהירה כי תסכים לשינוי, אם תקבל מספר ימי מנוחה לאחר מכן -  כלומר תשחק במחזור הבא ביום ראשון או שני. כאמור, בסופו של דבר נמצא תאריך אחר למשחק הגביע, מה שהשאיר את משחק העונ במועד המקורי שלו - יום שני הקרוב.

חשוב לציין כי כבר ביום ראשון, קרית שמונה פנתה להתאחדות והתריעה לגבי מזג האוויר. במועדון הודיעו כי הסופה והגשם הרב עלולים לפגוע בכר הדשא, ואף העלו את האפשרות לשינוי תאריך המפגש. בהתאחדות העדיפו לחכות ליום המשחק ולתת לשופט להחליט בזמן אמת.

"אנחנו חושבים שהיה ניתן לשחק אתמול", אמרו שחקנים בקרית שמונה, "התנאים לא היו קטסטרופליים ובוא נגיד את האמת, ראינו משחקים שכבר שוחקו בקרית שמונה, למשל נגד מכבי ת"א ונגד מכבי חיפה, שבהם התנאים היו יותר גרועים מאתמול".

הכוונה כמובן למשחק שנערך לפני מספר שנים כאשר אסף קינן אישר את כר הדשא למרות שהמגרש היה מוצף בשלוליות. גם המשחק לפני שנתיים בין מכבי ת"א לקרית שמונה נערך על משטח רטוב יותר, מה שהשפיע על רמת הכדורגל.

ממכבי תל אביב נמסר: "מועדון הכדורגל מכבי תל אביב קיבל פנייה ביום רביעי בערב להזיז את מועד משחק הליגה נגד קרית שמונה מיום שני ליום ראשון. המועדון היה יותר משמח להיעתר לבקשה ולהחליף את מועד המשחק בתנאי שיקבל על כך הודעה בזמן שתאפשר לו להתארגן אך הבין כי הזכיין סירב - עובדה שלמיטב ידיעתנו לא השתנתה".

איזי שרצקי שלא הגיע אמש למשחק אמר לאתר ערוץ הספורט: "לא היה משחק שבוטל מזה 16 שנים, אמרו לי שבזמן המשחק יהיה מבול אבל דרך אגב, רבע שעה אחרי שבוטל המפגש, לא ירד גשם ותוך שעה התייבש הדשא. למרות זאת, השופט צדק. אנחנו עדיין לא יודעים מתי יתקיים המשחק''.