אף אחד לא בטוח: מכבי חייבת להיפרד מוידיגל

ליטו וידיגל יכול להתחיל לארוז את המזוודות שלו, שחקנים רבים חייבים להיחתך ואפילו המעמד של ג'ורדי קרויף לא ברור. שרף מסכם את גמר הגביע והכישלון של מכבי תל אביב

שלמה שרף
שלמה שרף  26.05.17 - 11:03
תחילת כתבה

בניגוד לכל התחזיות, בני יהודה זכתה בגביע המדינה לראשונה מאז 1981. מכבי תל אביב הגיעה כפייבורטית ברורה לגמר וכל אדם שחי את הכדורגל לא האמין שהכתומים יכולים לזכות בשל הפערים הגדולים בין הקבוצות. אבל על המגרש ראינו שככל שהדקות נקפו, הפערים קטנו והסיכויים של בני יהודה לנצח גדלו מרגע לרגע.

המשחק אמנם הוכרע בבעיטות מ-11 מטרים, אבל הצהובים בכל מקרה לא היו ראויים לתואר. מכבי הציגה משחק גרוע והרבה אנשים צריכים לשלם את המחיר. הראשון שצריך ללכת הוא ליטו וידיגאל, שיכול להתחיל לארוז את המזוודות. מדובר במאמן פחדן. איך יכול להיות שיוסי בניון, השחקן הכי טוב שלו בתקופה האחרונה, נכנס רק בדקה ה-100. וידיגאל ראה שהקבוצה לא משחקת טוב מהפתיחה ולא ביצע שום חילוף כדי לשפר אותה. ניהול המשחק שלו גרוע במיוחד.  

מכבי הוכיחה שלא מדובר במשחק אחד לא טוב, היא הגיעה ברצף של שני הפסדים בליגה. הפער מהפועל ב"ש בליגה מוצדק ולהפסיד ל"אימפריה" של בני יהודה זה כבר יותר מדי. גם האוהדים לא יקבלו את הכישלון בהבנה, שחקנים רבים צריכים להיחתך. אין שחקן אחד שראוי לציון, כולם היו מתחת לכל ביקורת, לא יזמו ולא הגיעו למצבים. אמיליוש זובאס לא נפל פעם אחת בכל 120 הדקות.

למכבי לא היו רעיונות התקפיים וכולם צריכים לשלם את המחיר. לא יכול להיות שקבוצה כמו מכבי ת"א לא תזכה בתואר שנתיים ברציפות - זה כישלון אדיר. מיץ' גולדהאר חייב לערוף ראשים, זה לא יכול לעבור בשקט. גם מעמדו של ג'ורדי קרויף לא בטוח בכלל.

לעומת הצהובים, בפני שחקני בני יהודה צריך להסיר את הכובע. הם שיחקו עם בלי כלים משמעותיים וברוב המשחק נלחמו והציגו יכולת הגנתית גבוהה. בגביע לא חשוב איך משחקים, התואר הוא מה שקובע.

הגביע הזה שייך לשחקנים ולצוות הקודם של הקבוצה - יצחק שום, ניסן יחזקאל ואלון מזרחי. לברק אברמוב ושאר המנהלים לא מגיעים שבחים. הקבוצה, שתשחק באירופה בעונה הבאה, חייבת לעשות שינויים רבים. יוסי אבוקסיס יהיה חייב לקבל חיזוק משמעותי אחרי הקבוצה שוב תתמודד בפלייאוף התחתון.