בן בסט: "הלו, זאת הפועל באר שבע - צריך להתעורר"

אווירה קשה בחדר ההלבשה של הקבוצה לאחר ההדחה הכואבת מהגביע: "הלחץ השפיע, גם חוסר הביטחון. העונה למעשה נגמרה". ברק בכר עמד לדין וספג קנס של 2,500 שקלים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  16.01.19 - 07:32
תחילת כתבה

עצבים, כעס, תסכול, עצב, כאב. הכל היה אמש (שלישי) בחדר ההלבשה של הפועל ב"ש אחרי ההפסד למכבי נתניה במסגרת שמינית גמר גביע המדינה, הפסד שלישי ברציפות לאלופה, אבל מעבר לכך, הפסד שקבע באופן סופי כי אחרי שלוש שנים פנטסטיות ב"ש תסיים את העונה ללא תואר. "נכון שאנחנו משחקים עכשיו על מקום באירופה וזו המטרה אבל באיזשהו מקום נגמרה העונה" אמרו במועדון.

בסיום המשחק דווקא ג'ון אוגו, שצפוי לעזוב, היה זה שקרא לשחקנים לגשת לאוהדים, שרובם הגדול הריע ועודד למרות ההפסד הקשה.

השחקנים היו שבורים, כאילו לא האמינו שזה קרה להם. "שיחקנו גרוע, נתניה עלתה ובצדק" הודו בקבוצה והוסיפו: "הלחץ וחוסר הביטחון של השחקנים השפיעו. הגענו הכי מוכנים שאפשר ועובדתית זה מה שקרה, בעיקר בפנדלים". התחושות הקשות נובעות גם בשל העובדה שבב"ש מרגישים שמה שעבד בשנים האחרונות כבר לא עובד, ואם בשנים הללו ברק בכר צלח כל משבר אליו נקלעה הקבוצה, העונה יש משבר ארוך ומתמשך. "יש הרבה הבדלים מהשנים שעברו, זו הייתה קבוצה אחרת, קבוצה שהכל נדבק לה, עכשיו העסק תקוע" הודו בב"ש.

בכר ביצע לא מעט שינויים בהרכב, ביניהם גם בן תורג'מן וקווין טאפוקו, שערכו בכורה אחרי שהצטרפו רק ביום ראשון. כידוע, תורג'מן שיחק מכיוון שלא רצו לסכן ולהעמיס על אורן ביטון שחזר רק לא מזמן מפציעה ארוכה בברך, ומטאפוקו היו מרוצים. למרות שהקבוצה לא שיחקה טוב מתחילת המשחק, בצוות המקצועי טענו גם אחרי המשחק שהם חשבו שהשינויים שביצעו  התאימו. אגב, היו כאלה שהתפלאו והרימו גבה שבן שהר נכנס בשלב כל כך מאוחר למשחק. שידור חוזר של משחק הגביע בסיבוב הקודם, גם אז נכנס החלוץ בזמן הארכה.

כעת האלופה תתרכז אך ורק בליגה, כשהמטרה שלה ברורה: לסיים במקום שמוביל לאירופה. למרות ההדחה הכואבת, במועדון הבהירו כי השינויים שתיכננו לבצע בחלון העברות לא יושפעו מההפסד, והתכניות נשארות בעינן גם בשביל העונה אבל בעיקר למען השנים הבאות. המשמעות היא שלא יוותרו על החלוץ הזר שמחפשים במקומו של מיחאי קורהוט שעזב ופינה מקום לזר. באשר לשחרורים, הולכות וגוברות ההערכות שאוגו יעזוב. ריזספור הטורקית במו"מ עם ב"ש, כשגם טרבזונספור מעוניינת בקשר הניגרי, שעשוי לחבור לחברו הטוב טוני וואקמה. בשלב הזה חנן ממן לא ישוחרר, עדן בן בסט עדיין מתנדנד.

"בואו נקרא לילד בשמו, שחקנים באופן אישי לא בכושר. מבחינה קבוצתית אנחנו לא נראים טוב וזה לא משחק ראשון ולא שני שזה ככה" אמר עדן בן בסט. "יש רצון גדול מאוד, אבל יש תקופות כאלו. ב"ש זה מועדון חזק, לא יוותרו פה לאף אחד ובסופו של דבר אני מאמין שיהיה טוב כי חייב להיות טוב".

"מאוד מתסכל אותי מבחינה אישית. אני כן רוצה להיות שותף לדברים היפים שהם עשו עד לא לחודשים האחרונים. כל עוד צריכים אותי אני פה ואתן את כל כולי" הסביר החלוץ. "על מה נלחמים עכשיו? על המשחק הבא, הכבוד של המועדון, להחזיר את הגאווה לאוהדים, לנו לשחקנים חשוב להיראות יותר טוב. הלו, זאת הפועל ב"ש - להתעורר" סיכם בן בסט.

קווין טאפוקו רשם פוסט באינסטגרם: "גאה לערוך את הבכורה שלי בב"ש, אבל עצוב על ההפסד. אני נמצא פה רק מספר ימים אבל מרגיש 200 אחוז, אני מבין שאנחנו עוברים תקופה קשה אבל יכול להבטיח שפגשתי פה אנשים מקצוענים ושחקנים טובים! נעבוד יחד כדי להחזיר את המועדון למקום אליו הוא שייך. אני רוצה להודות לכולם על ההודעות. עכשיו בחזרה לעבודה".

בתוך כך, בכר עמד לדין אחרי שהורחק במהלך המשחק מול מכבי חיפה, וספג קנס של 2,500 שקלים.
הדפס