"הוא נאמן וישר". כך מכבי תוכל להשאיר את איביץ'

אחרי שעבד איתו בפאוק, מאמן מכבי רצה את פטאר מילצ'נוביץ' איתו, אך שיקאגו פייר לא שיחררה. לערוץ הספורט הוא אומר: "הוא נהנה בת"א. יש לו פוטנציאל לאמן בפרמייר-ליג"

אלחנן מלמוד
אלחנן מלמוד  03.04.19 - 13:40
תחילת כתבה

יוני 2015. ניו זילנד. הנבחרת הצעירה של סרביה מצליחה להדהים את ברזיל בגמר אליפות העולם ולהניף את הגביע בפעם הראשונה מאז התפרקות יוגוסלביה. היא עושה זאת תוך כדי הפגנת כושר גופני מדהים, אחרי שנגררה להארכה בכל אחד ממשחקי הנוק-אאוט. בעקבות ההופעה שלו בטורניר, פרדראג ראיקוביץ', זוכה לכינוי "השוער הטוב בעולם לגילו" וכמה חודשים לאחר מכן חותם במכבי ת"א תמורת שלושה מיליון יורו.

שנתיים קדימה. מאמן אותה נבחרת, וליקו פאונוביץ', נקלע לבעיית פציעות בקבוצתו החדשה, שיקאגו פייר מה-MLS, ונזכר באותה הופעה הירואית ב-2015 ובאיש שהיה אחראי על הכושר הגופני של שחקני הצעירה, פטאר מילצ'נוביץ', וקורא לו להצטרף אליו לצוות. מאז הם ביחד.

כמה חודשים קודם לכן, אותו מילצ'נוביץ', שעבד גם עם נברת הדייויס של סרביה, היה חלק מהצוות שבנה ולאדן איביץ' במטרה להחזיר את פאוק סלוניקי לצמרת הכדורגל היווני. בסוף אותה עונה, הוא, איביץ', עוזר המאמן, מילוש וסלינוביץ', ראש מערך הפיוזיותרפיה, ננאד קובאצ'ביץ' ומאמן השוערים, כריסטוס קלפקיס, הובילו את הקבוצה לזכייה בגביע ראשון אחרי 15 שנים.

ארבעה מהחמישה מרכיבים את צוות האימון, שלקח את מכבי ת"א לאחת האליפויות הדומיננטיות ביותר בתולדות ליגת העל. מילצ'נוביץ' נותר בחוץ, אבל לא בגלל שהוא לא היה רצוי. איביץ' אף שוחח עימו לפני שהגיע למכבי ת"א וביקש ממנו להצטרף אליו לצוות, אך זה היה חתום על חוזה בשיקאגו ולא יכול היה לנטוש את פאונוביץ'. למרות זאת, איביץ' המשיך להתייעץ עימו, כשחשב שהיו ליקויים בטיפול באופיר דוידזאדה, אייל גולסה ואורוש ניקוליץ'.

מילצ'נוביץ' אף ביקר בארץ והגיע לאימון של מכבי ת"א. האם השניים עוד ישתפו פעולה בעתיד? בראיון לערוץ הספורט מספר מאמן הכושר כי הוא היה רוצה בכך. "הוא רצה שאבוא איתו למכבי ת"א בקיץ, אבל הייתי תחת חוזה", הוא מאשר, "הייתי בתל אביב בביקור בדצמבר האחרון והוא סיפר לי על הבעיות עם השחקנים הפצועים. הייתי רוצה לעבוד עם איביץ' בעתיד".

"אני שומר על קשר איתו, עם מילוש, עם כריסטוס ועם ננאד", אומר מילצ'נוביץ', "עבדנו ביחד וכולנו חברים טובים. אנחנו חולקים את אותם ערכים ותמיד נעמוד אחד לרשותו של השני. אני יודע ממנו שיש לו דעה חיובית על המדינה ועל העיר. ככל שאני יודע, הוא נהנה בתל אביב. הכדורגל תמיד מלא אתגרים וזה הופך את העבודה שלנו למעניינת".

אז אולי הם עוד ישתפו פעולה בעתידו, אולי אף במכבי ת"א, אבל בינתיים מילצ'נוביץ' מנבא לאיביץ' עתיד גדול. "ראיתי מההתחלה שיש לו את היכולת להיות מאמן גדול", הוא אומר, "הייתה לנו הצלחה בפאוק, זכינו בגביע אחרי 15 שנים וגם בנינו תשתית ושיטה שהקבוצה הייתה יכולה לעבוד איתה. הוא מאוד רגוע ומחושב. הוא יודע לזהות את הפוטנציאל של האנשים סביבו, לנהל בצורה טובה מצבים שונים ולקבל החלטות ברגעים קשים. הוא גם יודע איך להאציל סמכויות ויש לו קריטריונים ברורים לאיך לבחור את הצוות שלו. הוא יודע איך להוציא את המיטב מהם".

מילצ'נוביץ' לא יודע על הצעה של מכבי ת"א להאריך לאיביץ' חוזה, וגם לא על הצעות שהסרבי מקבל מאירופה, אבל מוסיף: "הוא אף פעם לא מדבר על הצעות שהוא מקבל. הוא מאוד אחראי". ומה הצהובים צריכים לעשות כדי להשאיר אותו? "יש לאיביץ' פטנציאל גדול. הוא נאמן וישר, ומכבי ת"א צריכה להבין את זה אם היא רוצה להשאיר אותו. הוא צעיר ויש לו את היכולת לאמן בפרמייר-ליג או בבונדסליגה. הוא ידע לזהות את הרגע הנכון כדי להגיע לרמות האלה".

אם ניתן לקרוא בין השורות, איביץ' מתכוון לכבד את החוזה שלו במכבי ת"א ולנסות להעפיל לליגת האלופות עם הקבוצה, ומילצ'נוביץ' כבר מסתכל קדימה: "מכבי ת"א זו הקבוצה הגדולה ביותר בישראל, היא צריכה להפוך למועדון מוכר בליגת האלופות".