קלינגר: "גם זרים צריכים לקבל סטירה"

מאמן הפועל ת"א דיבר על סאגת ספירובסקי אחרי ה-0:2 על קטמון: "הם צריכים להבין שאנחנו לא רפובליקת בננות. יש סמרטוטים שיקראו לזה ספין. הקהל בא שלילי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.12.19 - 22:16
תחילת כתבה

שום דבר לא הולך חלק להפועל תל אביב. האדומים עשו את המוטל עליהם והעפילו בסופו של דבר לשמינית גמר גביע המדינה, אבל הזדקקו להארכה בבלומפילד מול הפועל קטמון מהליגה הלאומית כדי להשיג 0:2 ששחרר הרבה מאוד לחץ. בשלב הבא ממתינה להם בני סכנין ולפי היכולת שהציגו הערב (ראשון) אל תתפלאו אם זה ייגמר בהדחה.

באופן טבעי, ניר קלינגר נשאל על סטפן ספירובסקי, ששם בצד את הסאגה וועדת המשמעת מולה עמד ועתידו המעורפל ופצח במונולוג שהתקשר באופן גורף לכלל השחקנים עליהם דווח שלא בתוכניות של הפועל ת"א: "צריך להפריד בין תוכניות קדימה לבין היחסים בין המאמן לשחקנים. כל מי ששיחק היום, כולל פרנסיס קיירמה לא קיבל שום התראה בנוגע לינואר. ציפיתי מספירובסקי שיהיה אחראי ורציני ואם אני רואה שיש שחקן בחדר ההלבשה שלא מכבד את השחקנים, הוא לא יהיה על כר הדשא. הפעם ראיתי אותו כבר בחדר ההלבשה וזה לא היה דומה למה שהיה בנתניה. שחקנים צריכים לקבל סטירה, גם הישראלים וגם הזרים ולהבין שאנחנו לא רפובליקת בננות. טוב לכם? מקבלים את השכר בזמן? תנו הכל לקבוצה. יש סמרטוטים שיקראו לזה ספין, אני אמיתי".

ועם כל הכבוד לספירובסקי, היה גם משחק וכזה שלא התעלה לרמה גבוהה. "לאור התוצאות בסיבוב ח', מי שלא על הגרדום צריך להגיד תודה ולהמשיך. שלוש קבוצות מליגת העל נחכתכו מוקדם מהגביע וגם אנחנו לא רצינו להיות מרוחים על הכותרת", הסביר קלינגר והודה: "אלה היו 120 מיותרות עבורנו, יש שחקנים פצועים וחולים וזה מקשה מאוד. צריך לעשות התאוששות ברמה גבוהה לקראת יום רביעי. הקהל בא שלילי, אבל השחקנים באו טוב. עבדנו טוב. אני מאמין בשחקנים ואני מקווה ומאמין שזה ילך טוב מינואר".

"היכולת מטרידה? השליטה שלנו הייתה מוחלטת. אני מכבד את קטמון, אבל בואו נאמר את האמת, שלטנו אבסולוטית במשחק. חסרה החדות והבטחון ב-20 מטרים ומעלה לדברים שמביאים פרנסה", המשיך קלינגר וכשנשאל על המצב של הסגל ענה בחוסר סבלנות: "מה אני אוכל לעשות? להתפטר? לעזוב? הקבוצה צריכה חיזוק, בגלל החולים והפצועים, אבל זה רק בשבעה בינואר. עד אז זה הסגל שלנו, מי שבריא - ישחק. הדרך לאושר רצופה בהרבה סבל".

ומן העבר השני יש את קטמון, שתחזור למאבקי העלייה לליגת העל ואם היא מפנטזת להגיע לליגה הבכירה, היא תצטרך להיות חדה בהרבה גם מול קבוצות גדולות על הנייר. "המחצית הראשונה עוד הייתה נורמלית ויש שחקנים שהתקשו מול האינטנסיביות של ליגת העל", הודה זיו אריה וטען: "ידענו שנסוג בהארכה וניסינו לגרור את המשחק לפנדלים, השער הגיע, נותרנו בעשרה שחקנים ואז זה כבר היה גמור. יש לנו שחקנים צעירים אנחנו משחקים בליגה אחרת, יש בהפועל ת"א שחקנים שעשו דברים בכדורגל".